چیدمان تابلو و آینه خیلی وقت ها ما را گیر می اندازد به طوری که شاید دچار وسواس شویم و ساعت ها و روزها به تغییر مکان آنها بیندیشیم. کار شما را راحت کرده ایم. بهترین و جدیدترین ایده های دکوراسیونی درباره آینه و تابلو را برایتان فراهم کرده ایم.
1. تابلوهای دیوارکوب پارچه ایبه جای استفاده از تابلوهای نقاشی که در بیشتر خانه ها یافت می شوند، با تابلوهای چوبی رنگی و بافت دار به دیوار ساده و بی روح خود رنگ و شکل دهید. برای این منظور، می توانید خودتان هنرنمایی کنید و با پارچه های زیبا و شاسی های چوبی تابلوهای کوچک و بزرگ بسازید و به دیوار نصب کنید.
2. دیواری از بشقاب هاقانون و قاعده نصب و آویزان کردن بشقاب های دکوری روی دیوار را فراموش کنید و هر طور که مایل هستید این کار را انجام دهید. می توانید از سرویس های مختلف، بشقاب ها و دیس های متنوعی را کنار هم بچینید. این بشقاب ها می توانند ارثیه خانوادگی یا عتیقه هایی باشند که از سمساری ها خریده اید.
3. خودنمایی قاب هاشاید کمی عجیب به نظر برسد اما می توانید از قاب های خالی عکس و نقاشی برای تزئین دیوارهای خانه استفاده کنید. برای این منظور باید رنگ قاب ها از یک خانواده و شکل و اندازه آنها متفاوت باشد.
4. قاب عکس در کتابخانهقاب عکس های بزرگ و آینه های ارزان قیمت را می توان برای تزئین دیوارهای خانه به کار برد. اما قاب های کوچک در دیوارهای بزرگ، خود را چندان نشان نمی دهند. بنابراین، آنها را در مکان هایی آویزان کنید که با اندازه آنها همخوانی دارد. به طور مثال، می توانید داخل کتابخانه نصبشان کنید.
5. میزهای آینه ایمیزهای کنار مبل یا کاناپه های خود را می توانید با آینه تزئین کنید. به این ترتیب که سطح شیشه ای یا چوبی روی آن را با آینه یکپارچه بپوشانید. این کار به زیبایی بیشتر آن کمک می کند.6. آینه های قاب شدهبرای تزئین دیوارها، می توانید از نواری از آینه های قاب شده مستطیل شکل در کنار هم استفاده کنید. این کار به بیشتر شدن نور فضا نیز کمک می کند.
7. قاب های لوبیاییلوبیا علاوه بر خوش طعم و مقوی بودن، در دکور خانه نیز حرف هایی برای گفتن دارد. می توانید دور قاب های عکس خود را با این دانه های رنگی تزئین کنید. در این عکس به سه روش مختلف از دانه های لوبیا بهره گرفته شده است. شما هم می توانید ایده های شخصی خود را در تزئین قاب ها به کار بگیرید.
8. قاب های نقش و نگارداراگر از طرح های گلدار و پرنقش و نگار خوشتان می آید اما نمی خواهید خانه خود را با آنها کاغذدیواری کنید، می توانید طرح های موردنظر را چاپ و در قاب هایی با مقواهای رنگی قرار دهید و قاب ها را به دیوار نصب کنید. با قرار دادن چند قاب با اندازه ها و طرح های مختلف در کنار هم می توانید منظره زیبایی روی دیوار خلق کنید.
9. آینه های بشقابیفقط به این دلیل که بشقاب یا دیس عتیقه شما ترک برداشته یا شکسته، نمی توان گفت عمر مفید آن پایان یافته است. حاشیه های کناری این بشقاب ها را می توان به عنوان قابی برای آینه استفاده کرد.
10. قابی از کاغذهای برنجیاین خلاقیت گیاهی که از کاغذهای نازک تهیه شده از ساقه برنج درست شده اند را می توان در دکور خانه استفاده کرد. این کاغذها در این عکس همچون دانه های برف برش خوره اند. می توانید آنها را به صورت تکی یا مجموعه ای یک رنگ یا رنگ های متنوع در کنار هم در یک قاب کار کنید.
11. قاب های پارچه ایدور قاب عکس های خود را می توانید با کمک پارچه تزئین کنید.
12. مجموعه ای از آینه هامی توانید بخشی از دیوار اتاق نشیمن را با انواع آینه ها با شکل ها و اندازه های متنوع تزئین کنید.
13. قابی از تصاویر پارچه هاشاید در فروشگاه ها، قاب عکس هایی که با طرح های پارچه ای وجود د دارند را دیده باشید. اما خودتان هم می توانید از این قاب ها درست کنید.
14. چاپ عکس روی آینهمی توان طرح های مختلف را روی آینه چاپ و استنسیل کرد. این آینه ها را می توان بالای شومینه قرار داد.
15. چاپ قارچیقارچ طعم بسیار خوب و شکل جالبی دارد. از این گیاه خوشمزه می توان قاب عکس های عجیب و جالب توجهی تهیه کرد. کافیست پایه آن را بکنید و قسمت زیر چتر قارچ که هاگدان آن به شمار می رود را داخل رنگ بزنید و روی مقواهای رنگی و زیبا چاپ کنید. برای جلوه بیشتر می توانید اطراف این چاپ، سایه های رنگی یا تیره استفاده کنید.
16. قاب های داربستیدر باغچه از داربست های چوبی برای زیباسازی فضا یا رشد گیاهان رونده همچون رز و شقایق استفاده می شود. در داخل خانه نیز می توان از طرح این داربست ها برای ساخت قاب عکس های زیبا استفاده کرد. بهترین ایده برای عکس های داخل این نوع قاب ها، گل های رنگی است. این قاب های داربستی را با زنجیر یا نخ های مخصوص آویزان کنید.