+ ارسال موضوع جدید
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: 7+1 ايده نو برای نشیمن

 1. #1
  *E P I C*
  میهمان

  7+1 ايده نو برای نشیمن

  امروزه، اتاق نشيمن كاربردي متفاوت با گذشته دارد. در گذشته، از اتاق نشيمن، تنها براي دور هم جمع شدن و گفت‌وگو استفاده مي‌شد، اما اكنون، اتاق‌هاي نشيمن در كنار كاربرد سابق خود، به مكاني براي انجام فعاليت‌هاي ديگر مانند ورزش، كار در خانه، غذا خوردن، مطالعه، استراحت و ... نيز تبديل شده‌اند كه البته، هر يك از اين فعاليت‌ها مي‌تواند تاثيري بسيار بر دكوراسيون اين اتاق بگذارد. در ادامه، قصد داريم تا در خصوص طراحي دكوراسيون اتاق نشيمن بر اساس فعاليت‌هايي كه قرار است در آن صورت بگيرد، صحبت كنيم و ايده‌هايي را در اختيار شما قرار دهيم.


  1 چگونه از اتاق نشيمن خود استفاده مي‌كنيد؟


  پيش از هر كاري، بايد سبك زندگي خود را تعيين كنيد. شما قرار است كه چه فعاليت‌هايي در اتاق نشيمن خانه خود انجام دهيد؟ سپس، بر اساس آن، به طراحي دكوراسيون اتاق نشيمن خود بپردازيد. در زير، به برخي از اين فعاليت‌ها اشاره شده است:  2 استراحت و به آرامش رسيدن

  اگر مي‌خواهيد از فضاي نشيمن به‌عنوان فضاي استراحت و جايي كه بتوانيد از دغدغه‌هاي زندگي روزمره به آن پناه ببريد، استفاده كنيد، موارد زير را بايد رعايت كنيد:

  آرام نگه داشتن فضا: توصيه مي‌كنيم كه براي ايجاد آرامش بيشتر در فضا از رنگ‌هاي ملايم و خنثي و بافت‌هاي نرم و لطيف به همراه مواد طبيعي استفاده كنيد. همچنين، دكوراسيون فضاي نشيمن را بايد تا حد امكان، ساده و دور از به‌هم‌ريختگي و شلوغي در نظر بگيريد. در انتخاب عناصر براي دكوراسيوناين فضا بادقت عمل كنيد و علاوه بر زيبايي هر وسيله، به كاربرد آن نيز توجه كنيد.

  سر و صداهاي آزار دهنده را حذف كنيد: از مواد و وسايلي استفاده كنيد كه صدا را به خود جذب مي‌كنند. دكوراسيون خلوت شايد خيلي زيبا به نظر برسد، اما ممكن است سروصدا در آن زياد باشد. از اين رو، توصيه مي‌كنيم كه حتما از موكت يا قاليچه و همچنين، پرده يا شيدهاي پارچه‌اي در دكوراسيون اتاق نشيمن خود استفاده كنيد. استفاده از قفسه‌هاي پر از كتاب نيز مي‌تواند همچون عايقي صوتي در مقابل سروصداهاي ناشي از خانه همسايه شما عمل كند.

  خود را در شرايطي آسوده قرار دهيد: مبلماني را خريداري كنيد كه هنگام استراحت، بدن شما روي آن در كمال آرامش و راحتي باشد. قبل از خريد كاناپه و مبلمان، ميزان راحتي آن را امتحان كنيد. دماي فضا را در بهترين حالت نگه داريد، طوري كه نه احساس سرما كنيد؛ نه احساس گرماي بيش از حد.


  3 غذا خوردن

  ممكن است كه تمايل داشته باشيد تا فضاي غذاخوري خانه خود را نيز در اتاق نشيمن در نظر بگيريد. در اين صورت، به ايده‌هاي زير توجه كنيد:يكي از ايده‌ها، استفاده از ميز و صندلي غذاخوري با ابعادي بزرگ و مناسب، در صورت وجود فضاي كافي است. اين ميز غذاخوري علاوه بركاربرد اصلي خود، سطحي مناسب براي انجام فعاليت‌هاي ديگر و همچنين سطحي براي به نمايش گذاشتن عنصري دكوراتيو خواهد بود. ميزهاي دايره‌اي شكل، گزينه‌اي مناسب براي ميز غذاخوري هستند كه مي‌توانند گفت‌وگو و هم صحبتي را حين صرف غذا تسهيل كنند. ميزهاي نيم دايره‌اي تاشو نيز كه كنار ديوار نصب مي‌شوند، گزينه‌اي مناسب براي ايجاد فضاي غذاخوري در اتاق‌هاي نشيمن كوچك هستند. ميزهاي بيضي شكل هم به دليل داشتن گوشه‌هاي تيز، مانند ميزهاي گرد، راحت‌تر از ميزهاي مستطيل شكل در فضا گنجانده مي‌شوند و جاي كمتري مي‌گيرند.


  4 ايجاد فضاي كار در اتاق نشيمن

  اگر مجبور به داشتن فضايي در خانه و اتاق نشيمن خود براي كار هستيد، اين فضا را طوري طراحي كنيد كه كاملا منسجم و تفكيك شده باشد؛ حتي اگر جدا‌كننده‌اي بين اين فضا و ديگر قسمت‌ها وجود نداشته باشد. اگر امكان آن وجود داشته باشد، بهتر است كه اين فضا را با كمك تفكيك‌كننده يا قفسه‌ از ديگر قسمت‌هاي اتاق نشيمن جدا كنيد. براي جلوگيري از پخش شدن وسايل و كاغذهاي مربوط به فضاي كار خود در ديگر قسمت‌هاي اتاق نشيمن، كشوهايي قفل‌دار و فايل‌هايي براي ذخيره‌ سازي اين كاغذها و وسايل موبوط به كار خود در نظر بگيريد. ميز كار كشودار و مناسب و همچنين، تعدادي فضاي ذخيره‌سازي از جمله نيازهاي فضاي كار موجود در اتاق نشيمن است.


  5 ميهمان‌داري و فعاليت‌هاي اجتماعي

  اگر مدت زماني طولاني را به پذيرايي از ميهمانان مي‌پردازيد، دكوراسيون اتاق نشيمن خود را بايد بر اين اساس طراحي كنيد. يكي از نكات مهم در اين زمينه، چيدن مبلمان به شكلي گرد و دوستانه است، بطوري كه افرادي كه روي مبل‌ها مي‌نشينند، جمعي گرم و صميمي را تجربه كنند. مبل‌هايي كه خريداري مي‌كنيد، بايد بسيار راحت باشند. وجود تشكچه‌هاي نرم و راحت براي افزايش فضاي نشيمن نيز زماني كه به تعداد ميهمانان شما افزوده مي‌شود، ضروري است. در خانه‌هاي ميهمان‌پذير، مهم‌ترين فرصت براي گفت‌وگوهاي دوستانه زمان صرف غذا بوجود مي‌آيد. بنابراين، در خريد ميز و صندلي غذاخوري راحت و استاندارد، وقت و هزينه‌اي بيشتر صرف كنيد.


  6 تبديل اتاق نشيمن به فضايي خصوصي

  همانطور كه برخي دوست دارند، اطراف آنها هميشه پر از ميهمان باشد، برخي نيز تنهايي و آرامش بيشتر در خلوت خود را ترجيح مي‌دهند. توصيه ما به اين گروه اين است كه دكوراسيون اتاق نشيمن خود را مطابق با تمايل و خواسته‌هاي خويش طراحي كنند و سهم زيادي از دكوراسيون اتاق نشيمن را به عناصر و وسايل سرگرم‌كننده شخصي خود مانند آلتي موسيقي اختصاص دهند.


  7 فضاي ورزش و تمرين در اتاق نشيمن

  اگر قصد داريد كه قسمتي از فضاي اتاق نشيمن خود را به فضاي ورزش اختصاص دهيد و يك يا چند وسيله بدنسازي در آن بگذاريد، نخستين كار، كم كردن تعداد وسايل غيرضروري و در نظر گرفتن دكوراسيوني خلوت براي فضاي نشيمن است. نكته مهم اين است كه وسايل بدنسازي و ورزشي مي‌تواند صدمه‌‌اي جدي و مخرب به دكوراسيون وارد كند. بنابراين، توصيه مي‌كنيم كه حتما از پد‌هاي مخصوص براي كفپوش اين قسمت‌ها استفاده كنيد و از استحكام ديوارها مطمئن شويد.بهتر است زماني كه وسايل ورزشي سنگين موجود در اتاق نشيمن مورد استفاده قرار نمي‌گيرند، از نظرها پنهان بمانند. بنابراين، از تفكيك كننده‌اي مناسب براي پنهان ساختن اين قسمت از فضا استفاده كنيد.  8 ايجاد فضايي پر احساس و رمانتيك

  يكي از مهم‌ترين اصول براي خلق چنين فضايي در اتاق نشيمن، ايجاد راحتي و آرامش در دكوراسيون است. استفاده از كاناپه‌هاي نرم و راحت و وجود كوسن‌هاي متعدد و نرم، يكي از اقدامات مهم در اين راستاست. همچنين، فضا را براي تغيير ناگهاني دما و تغيير نور بر اساس نياز مهيا كنيد. استفاده از كليد‌هاي دايمر براي اين فضا بسيار مناسب است. براي خلق فضايي رمانتيك و پر احساس، انتخاب گوشه‌اي دنج و آرام در اتاق نشيمن كافي است.

 2. کاربر مقابل از این پست *E P I C* تشکر کرده است.


+ ارسال موضوع جدید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

تعداد اعضای بازدید کننده از این تایپیک : 0

بازدید کنندگان :  (نمایش کلی)

نامی برای نمایش وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

Bookmarks

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •