بهنگام دکوراسیون منزلتان چند نکته مهم را باید همواره مد نظرتان نگاهدارید بدین ترتیب :

ـ وقتی میخواهید مبلمان انتخاب کنید ، فاکتور راحتی را در الویت قرار دهید .
ـ مبلمان علاوه بر راحتی باید از استحکام لازمه نیز برخوردار باشد .

این روزها کاناپه های L فرم و مبلهای پهن و وسیع مد هستند . ـ لازم نیست که مبلمان مورد دلخواهتان حتما سرویس باشد . در کنار یک مبل بزرگ سه نفری میتوانید مبل تک نفره دیگری را با رعایت هماهنگی رنگ قرار دهید .
نکته مهم در اینجا تناسب رنگ این مبلمان با رنگ دیوارها و کف اتاق مورد نظر شماست . مسئله نور و روشنائی اتاق یکی از مهمترین فاکتورهای دکوراسیون است .

ـ
مکانی که نورگیری کمی دارد را میتوانید با سیستم نوردهی که از سقف آویزان شده و یا بر روی دیوار نصب شده باشد ، روشن کنید . ـ سعی کنید وسایلی که استفاده نخواهید کرد را نخرید .

ـ
به هنگام خریذ انواع پارچه ، رومبلی و پرده باید دقت کنید که جنس مورد علاقه شما قابل شستشو بوده و لکه نگیرد .

رنگهای مورد استفاده در دکوراسیون مکان را باید با توجه به میزان نورگیری و روشنائی آن انتخاب کنید . در اماکنی که کوچک محسوب میشوند ، نزدیکی رنگهای دیوارها و کف اتاق میتواند فضا را بزرگتر از اندازه خود نشان دهد .

ـ
بهتر است همیشه رنگهای روشن را در خانه استفاده کنید .

رنگ خردل که چشم را خسته میکند و یا رنگهای طیف صورتی در گذشته باقی ماندند .

ـ
برای بزرگ نشان دادن مکانهای کوچک همچنین میتوانید از آینه ها نیز استفاده کنید .

در اتاقهای کوچک بهتر است تا از تصاویر تیره و یا کمدهای بزرگ و بلند استفاده نکنید . در اینگونه اماکن استفاده از کمدهای کوتاه و خطوطی افقی در دکوراسیون توصیه میگردد .

ـ
دکوره کردن محل زندگیتان بر اساس اسلوب زندگی اهمیت بسیاری دارد .

بعنوان مثال اگر در خانه شما تلویزیون طرفداران زیادی دارد آنگاه باید تلویزیون را در اتاق بعنوان محور دکوراسیون قرار دهید .