بهتر است ایده های معمول و مرسوم برای طراحی خانه را دور بریزید، طراحی به نام «لیزا تیگ» ایده های بسیار مبتکرانه و جالب توجه برای تغییر دکوراسیون خانه دارد که ما در این مطلب آنها ر ا برایتان معرفی کرده ایم.


1. ایجاد حس شاعرانه در مناطقی که زیاد دیده می شوند

به طور مثال، در خانه هایی که در نمای داخلی خود پلکان دارند، می توانید پله ها را با رنگ های متنوع و متناسب با هم رنگ آمیزی کنید. این پله ها همیشه در چشم هستند و نمایی غیرمعمول و البته جالب به آنها می بخشند. پس از رنگ آمیزی نیز می توانید آنها را لعاب یا جلا بدهید تا در برابر فرسایش مقاوم شوند.

2.یک دیوار رنگی و متفاوت

لیزا تیگ در این خانه از یک قاب فلزی پنجره یک خانه روستایی و قدیمی برای تزئین دیوار بالای مبل استفاده کرده است. همچنین برای میز جلوی مبل نیز از صندلی های طرح عثمانی استفاده کرده و پایه های آن را به رنگ فیروزه ای رنگ کرده است.

رنگ سبز و متمایز این دیوار تا حدی آن را فرو رفته نشان می دهد و این کار باعث بزرگ تر دیده شدن اتاق شده است. این رنگ با رنگ سفید مبلمان تطابق بالایی دارد و زیبایی فضا را دوچندان کرده است.

3.مبل راحتی با طرحی برجسته و متفاوت

مبلمان کوچک و ظریف برای گوشه های تنگ و فضاهای کوچک را فراموش کنید. با استفاده از یک مبل یا صندلی بزرگ با روکشی که طرح یا گل های درشت دارد، نگاه دیگران را به گوشه های خانه خود نیز جلب کنید. این مبل چه از نظر اندازه چه از نظر طرح پارچه بسیار بزرگ و به چشم بیا است.

برای این منظور می توانید روکش یکی از مبل های قدیمی و بزرگ خود را با رنگ جیغ و طرح درشت عوض کنید. حتی کوسن کوچکی نیز با رنگ مکمل روی آن بگذارید. به این ترتیب، یک گوشه دنج و متفاوت در خانه خواهید داشت.

4. ایجاد فضای بیشتر با کابینت های بدون در

در این آشپزخانه، لیزا تیگ به جای استفاده از کابینت های معمول و رایج در هر خانه ای، از تخته ها و قفسه های سفید در بالای دیوار مشکی که همچون تخته سیاه است و با گچ می توان روی آن نوشت، استفاده کرده است.

در این آشپزخانه برای خلاقیت بیشتر از یخچال های کوچکی که زیر کانتر قرار می گیرند، استفاده شده است.

برای کاهش هزینه ها، در این آشپزخانه از وسایل و مصالح ارزان قیمت همچون کانتر سنگی و جزیره ای از جنس چوب درخت کاج استفاده شده است.

5. انبار وسایل به روشی نوین

در اتاق هایی که فضای کافی برای تعبیه کمد دیواری وجود ندارد می توانید برخی از وسایل خود را به صورت نمایشی و تزئینی روی دیوار بگذارید. به طور مثال، تیگ در این خانه روستایی کلاه های صاحب خانه را با زیبایی روی دیوار آویخته است. به این ترتیب، هم کلاه ها دم دست هستند و او می تواند سریع به آنها دسترسی داشته باشد و هم به نوعی باعث زیبایی اتاق نیز شده است. در ضمن، برای قرار دادن روسری ها نیز می توان از سبد زیبایی روی دراور استفاده کرد.

6. استفاده از رنگ های شاد

بسیاری از ما رنگ های شاد و گرم را دوست داریم اما استفاده از این رنگ ها برای دیوار خانه کمی عجیب است و شاید آرامش فضا را به هم بزند. اما می توانید برای اتاق هایی که کمتر استفاده می کنید از صورتی پررنگ و گل های نارنجی برای رنگ آمیزی دیوارها استفاده کنید.

مبلمان راحتی سفید با کوسن هایی با طرح شاخ و برگ درختان هارمونی زیبایی با این رنگ دیوار دارد. آینه ای با قاب متفاوت و رنگی و کوسن های متفاوت در کنار هم باعث تفاوت این اتاق می شوند.