با حضور معاونين تحقيقات وزارت خانه های بهداشت و علوم؛
دومين همايش شيمي صنعتي با رويكرد توليد مواد دارويي برگزار مي شود
دومين همايش شيمي صنعتي با رويكرد توليد مواد دارويي با حضور دكتر مصطفی قانعي معاون تحقيقات و فناوري وزارت بهداشت و دكتر محمد مهدي نژاد معاون پژوهش و فناوري وزارت علوم، تحقيقات و فناوري، 16 اسفند در پژوهشگاه شيمي و مهندسي شيمي ايران برگزار مي شود.
به گزارش وب دا؛ دبير "همايش شيمي صنعتي با رويكرد توليد مواد دارويي" با اعلام اين خبر گفت: هدف از برپايي اين نشست علمي، تبيين و اعلام سياست ها و برنامه هاي كلان كشور در حمايت و پشتيباني از توليد مواد دارويي، اعلام اولويت هاي محصولات نهايي و مواد اوليه دارويي، ايجاد زمينه هاي همكاري و حمايتي در تدوين فناوري هاي توليد مواد دارويي، ايجاد بستر مناسب براي ارائه مطالب كلان دارويي به مراجع ذيربط و فناوران و گسترش همكاري هاي متقابل صنعت و پژوهشگران در زمينه هاي شيمي و داروسازي است.
دكتر مریم ميرزا آقايان مزيت هاي اين نشست را امكان انتخاب پروژه و يا اعلام مشاركت در انجام آن در محل همايش، حضور مراكز حمايتي از قبيل بانك ها، صندوق ها، مراكز رشد و حضور مسئولان مربوطه و امكان پاسخگويي و حضور شركت هاي دارويي توليد كننده مواد دارويي عنوان كرد.
وي افزود: تولید دارو در داخل، مزیت‌های نسبی صنایع شیمیایی، سنتز و ساخت مواد موثره و استانداردهای دارویی، تولید محصولات دارویی، سیاست‌گذاری و راهبردهای حمایتی وزارت بهداشت از جمله موضوعات این همایش مي باشد.
گفتني است: اين همايش با حضور رئيس سازمان گسترش و نوسازي ايران، رئيس سازمان غذا و داروي وزارت بهداشت، رئيس سنديكاي توليد كنندگان مواد دارويي، شيميايي و بسته بندي دارويي، دبير انجمن شيمي ايران، مدير عامل شركت شيميايي و دارويي ارسطو و جمعي از محققين شيمي و دارويي كشور برگزار می شود./217


سه شنبه ٨ اسفند ١٣٩١