به گزارش مشرق به نقل از خانه ملت، در تشریح جزئیات جلسه امروز یکشنبه ۲۳ مرداد ماه کمیته امور دفاعی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: طرح سرباز قهرمان از جمله مواردی بود که در جلسه امروز با حضور نمایندگان وزارت ورزش و جوانان، ستاد کل نیروهای مسلح، نماینده وزارت کشور و وزات دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح مورد بررسی قرار گرفت که در نهایت با رای اعضا ماده ۶ آن درباره نحوه اشتغال قهرمانان به تصویب رسید.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات واسلامشهر در مجلس شورای اسلامی، بررسی موضوع معافیت سرباز قهرمان را از دیگر موارد مورد بررسی در جلسه امروز کمیته امور دفاعی مجلس خواند و ادامه داد: در این زمینه مقرر شد ستاد کل نیروهای مسلح در جلسات مشترکی با وزرات ورزش و جوانان بررسی‌های لازم را انجام داده تا بعد از آن تصمیم نهایی در این زمینه گرفته شود.

رئیس کمیته دفاعی کمیسیون امنیت ملی در مجلس نهم،‌ بررسی لایحه انضباطی نیروهای مسلح را از دیگر دستور کارهای امروز کمیته امور دفاعی مجلس خواند و تاکید کرد: این لایحه که از مجلس هشتم مطرح و اصلاحاتی روی آن انجام شده بود، مورد بررسی مجدد قرار گرفت که در نهایت با ۳ مورد اصلاح به تصویب رسید.

وحید احمدی نیز در تشریح جزئیات جلسه امروز یکشنبه ۲۳ مرداد ماه این کمیته، گفت: در جلسه بعداز ظهر امروز موضوع الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به پروتکل اول و دوم الحاقی به کنوانسیون های ژنو ۱۹۷۷ مورد بررسی قرار گرفت.

رئیس کمیته روابط خارجی مجلس ادامه داد: با توجه به اینکه جمهوری اسلامی ایران نسبت به برخی از بندهای این کنوانسیون،‌ نقطه نظرات خاصی دارد بنا شد دستگاه‌های اجرایی نظرات کارشناسی خود را به کمیسیون اعلام کند تا بعد کمیسیون نسبت به اصل پیوستن جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون تصمیم‌گیری نهایی را داشته باشد.

منبع:مشرق