[برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]


عرضه‌ی کنسول نسل بعد نینتندو یعنی Wii U بر اساس گفته‌های برخی از منابع، ممکن است به دلیل مشکلات ساخت از نوامبر به مدت یک ماه به عقب بیفتد.
به گزارش [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] مشکل اصلی احتمالا در بخش تولید Wii U GamePad باشد، و اصلا هم عجیب نیست، چرا که فناوری ساخت این قطعه بسیار پیچیده است. چراکه گیم‌پد تبلت مانند این کنسول یک صفحه نمایش لمسی ۶٫۲ اینچی، یک دوربین جلو، و سنسورهای حرکتی و عمق‌سنج را در خود جای داده است و امکانات و قابلیت‌های دیگری هم دارد. به زبان ساده‌تر، زمان و هزینه‌ی زیادی برای ساخت فقط یکی از این کنترلرها صرف می‌شود.
این گزارش، همچنین اشاره می‌کند که نینتندو طبق برنامه‌ریزی خود این کنسول جدید را در امریکای شمالی تا قبل از عید شکرگزاری عرضه خواهد کرد.
نینتندو هنوز پاسخی بر این گزارش نداده است. قبلا هم شایعه می‌شد که این شرکت موفق در ساخت کنسول‌های خود اعم از ۳DS FI مشکل برخورده است. اما عرضه‌ی ۳DS بدون مشکل و در تاریخ وعده داده شده انجام شد. مطمئنا فرایند ساخت و انتشار یک کنسول جدید بسیار پیچیده و زمان‌بر است، اما این اولین بار نیست که نینتندو یک محصول جدید را به بازار عرضه می‌کند.