مي‌رسد. به گزارش مشرق به نقل از ایسنا، امير دريادار حبيب‌الله سياري در جمع دانشجويان دانشگاه‌هاي افسري ارتش در لشگرك افزود: امروز براي ارتش و نيروهاي مسلح ايران افتخاريست كه پس از پيروزي انقلاب اسلامي و هشت سال دفاع مقدس، با سرافرازي ارتش و همه نيروهاي مسلح و پشتيباني قوي مردم ذره‌اي از خاك جمهوري اسلامي ايران يا مرزهاي هوايي و دريايي و زميني در اختيار دشمن نيست و اين افتخاري براي همه مردم و بويژه براي ارتشيان قهرمان است.

وي تصريح كرد: تازه يك هفته از جنگ گذشته بود كه نيروي زميني ارتش موفق شد جلوي پيشروي دشمن را بگيرد و اين اقدام كوچكي نيست. در روز دوم جنگ، نيروي هوايي ارتش 140 فروند هواپيما به پرواز درآورد و وقتي 67 روز از جنگ كذشته بود، نيروي دريايي ارتش موفق شد كاملا نيروي دريايي دشمن را منهدم كند. اينها اقدامات كوچكي نيستند و همه اينها موجب افتخار و برگه زريني براي ارتش و نظام جمهوري اسلامي ايران است كه بدنه ارتش را تشكيل داده‌اند و قهرمانانه ايستادند.

فرمانده نيروي دريايي ارتش خطاب به دانشجويان دانشگاه‌هاي افسري ارتش گفت: شما دانشجويان كه امروز افتخار پيدا كرده‌ايد در صف رزمندگان جمهوري اسلامي ايران قرار بگيريد، آينده‌سازان اين ارتش هستيد؛ آن هم در عرصه‌هاي مديريتي و فرماندهي كه جايگاه شما را كاملا مشخص مي‌كند. بدانيد كار دفاع از استقلال و تماميت ارضي اين مملكت را به هركسي نمي‌دهند.

سياري، تعهد، ايمان، تخصص، تفكر، انضباط و ايثار را از جمله ويژگي‌هاي يك مدير و فرمانده موفق برشمرد و افزود: امروز ما نبرد سايبري و نبرد در عرصه‌هاي مجازي را شاهديم. بدون علم و دانش نمي‌توان وارد اين عرصه شد. بر همين اساس امروز امكانات ارتش مطابق با علم روز توليد مي‌شود و به بهره‌داري مي‌رسد.

وي، داشتن بصيرت را براي فرماندهان و كاركنان ارتشي در شرايط حاضر ضروري دانست و گفت: از ويژگي‌هاي خاص نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران، ايثارگري است. سرباز نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران به معناي عام بايد داراي بصيرت باشد. بصيرت به تعبير فرمانده معظم كل قوا، قطب‌نمايي است كه در اوضاع پيچيده و غبارآلود ما را به مقصد مي‌رساند. بصيرت نظاميان يعني حركت در خط ولايت.

فرمانده نيروي دريايي ارتش در پايان، تربيت و آموزش در ارتش را امري مهم دانست و گفت: مرحله نخست تربيت و آموزش براي افسران، مديران، فرماندهان و آينده‌سازان ارتش، همين مراكز آموزش است و توصيه مي‌شود كه تمامي موارد آموزشي را كه اساتيد و مربيان و سلسله مراتب فرماندهي، لحظه به لحظه به شما ارائه مي‌دهند، مورد توجه قرار دهيد.


منبع:مشرق