رد پاي دلالان در گران شدن پياز در اراكرييس اتحاديه خرده فروشان ميوه اراك، ورود دلالان به بازار را عامل اصلي گراني پياز ذكر كرد.

"محمد‌علي آقاخاني" در گفت‌و گو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) - منطقه مركزي، درباره قيمت پياز در بازار، گفت: ورود دلالان به بازار پياز باعث افزايش قيمت اين محصول شده است.


وي قيمت هر كيلوگرم پياز را در بازار 800 تومان ذكر كرد و افزود: پياز چندي پيش به قيمت 350 تومان عرضه مي‌شد اما به دليل انبار كردن اين محصول توسط دلالان، اين رقم به كيلويي 800 تومان افزايش يافته است.رييس اتحاديه خرده فروشان ميوه اراك با اشاره به اينكه دلالان پياز را به قيمت هر كيلو 200 تومان و حتي كمتر مي‌خرند و انبار مي‌كنند، تصريح كرد: دولت با خريد مستقيم اين محصول از كشاورز مي‌تواند جلوي اين دلال بازي‌ها را بگيرد تا اين محصول به قيمت مناسب‌تري روانه بازار شود.آقاخاني در ادامه پيرامون قيمت گوجه‌فرنگي نيز گفت: اين محصول در ميادين ميوه و تره‌بار به قيمت هر كيلوگرم 500 تومان عرضه مي‌شود و در بازار نيز به قيمت 700 تومان به دست مشتري مي‌رسد.

وي افزود: گوجه فرنگي دو روز پيش در ميادين ميوه و تره‌بار به قيمت 400 تومان به فروش مي‌رسيد اما به دليل كم و زياد شدن اين محصول به قيمت آن اضافه شده است.