يوپ هاينکس :

بايرن براي مارتينز40ميليون پرداخت نمي‌کند

درحالي‌که باشگاه باسک براي انتقال هافبک ارزشمند خود به بايرن چشم به مبالغ هنگفت دارد ، سرمربي باواريايي‌ها اعلام کرد که بايرن براي انتقال اين بازيکن رقم‌هاي سنگين نخواهد پرداخت.

يوپ هاينکس ، سرمربي تيم بايرن مونيخ اعلام کرد که مسئولان اين باشگاه براي انتقال خاوي مارتينز هافبک اتلتيک بيلبائو ، از باسک به مونيخ ، مبلغ 40 ميليون يورو نخواهند پرداخت.

هافبک تيم ملي اسپانيا ، در چند هفته‌ي گذشته مذاکراتي را با باشگاه بايرن مونيخ داشته است تا در صورت انجام توافقات لازم راهي آليانس آره‌نا گردد. باواريايي‌ها به دنبال آن هستند تا با جذب مارتينز ، بيش از پيش ترکيب خود را تقويت نمايند تا شايد قهرماني بوندسليگا را بعد از دو فصل ناکامي بار ديگر بدست آورند.

خوزه اوروتيا ، مدير ورزشي باشگاه اتلتيک بيلبائو اعلام کرد که بازيکناني که محصول باشگاه مي‌باشند براي انتقال به باشگاهي ديگر ، بايد طبق بند مشخص شده در قرارداد آن‌ها عمل کنند ، بندي که حد و مرز رقم انتقال اين بازيکنان را تعيين مي‌کند. با اين حال يوپ هاينکس که خود سابقه‌ي مربيگري بيلبائو در دو مقطع را بر عهده داشته است ، اصرار فراواني بر اين امر دارد که مسئولان تيمش براي جذب اين ستاره‌ي 23 ساله ولخرجي نخواهند کرد.

او در مصاحبه با مطبوعات آلمان در اين رابطه گفت :" ما چيزي براي پنهان کردن نداريم ، ما با ايجنت مارتينز و همچنين خوزه اوروتيا ، که روزي در اتلتيک شاگرد من نيز بود ، مذاکراتي را انجام داده‌ايم. من به تفکرات باشگاه باسک کاملا آگاه هستم. حقيقت آن است که آن‌ها بر رقم درخواستي خود به دلايل سياسي بسيار اصرار دارند ، اما بايرن بدون ترديد توان پرداخت چنين مبلغي را نخواهد داشت. من بسيار اميدوار هستم و خواهم بود که اين انتقال صورت گيرد ، اما مطمئن نيستم."

خاوي مارتينز در سال 2006 از تيم دوم اوساسونا راهي ايالت باسک شد تا در اتلتيک توپ بزند و تا سال 2016 نيز با اتلتيک قرارداد دارد.