+ ارسال موضوع جدید
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: اساطیر و حماسه های اسکاندیناوی (saga)

 1. #1
  *E P I C*
  میهمان

  پیش فرض اساطیر و حماسه های اسکاندیناوی (saga)

  داستان بیوولف


  بیوولف ، قهرمان گیتس ( geats – گوتلاند کنونی در سوئد ) به یاری پادشاه دانمارک ، هرودگار ( hrothgar ) ، که هیولایی به نام گرندل ( grendel ) به سرسرای او ، هئوروت heorot ، حمله برده و جنگاوران او را در خواب میکشد . مردم دانمارک از هئوروت خارج میشوند و به همراه پادشاه به جنگ گرندل می روند . گرندل به سبب آنکه پادشاهی هرودگار مورد تایید آسمانی است جرات ندارد بر تخت هرودگار بنشیند . پس از آمدن بیوولف ، او شب اول را به همراه دلاورانش در هئوروت میگذراند . گرندل ناگاه وارد آنجا شده و یکی از سربازان بیوولف را می بلعد . بیوولف که خود را به خواب زده ، با هیولا میجنگد بطوریکه که سرسرا ویران میشود . سربازان بیوولف به یاری او می شتابند اما ضربات شمشیر بر هیولا کارگر نیست . سرانجام بیوولف بازوی گرندل را قطع میکند و او را میکشد . پس از پیروزی ، بیوولف و پادشاه جشن میگیرند . در این حین ناگهان مادر گرندل سر می رسد و یکی از نزدیکترین یاران پادشاه به نام اشر aschere را میکشد . هرودگار به خونخواهی اشر ، بیوولف و سربازانش را به دریاچه مر mer که مادر گرندل در آن جای دارد می فرستد . یکی از سربازان پادشاه به نام هون فرس ( hunferth )، شمشیری به نام هرونتینگ ( hrunting ) ، به بیوولف میدهد . بیوولف به اعماق آب میرود و چون شمشیر بر بدن هیولا کارگر نیست آنرا رها میکند . ولی سرانجام به کمک زره و نیز شمشیری که از گنجینه هیولا ربوده ، او را میکشد . هرودگار به پاس زحمات بیوولف ، شمشیر خانوادگی اش ، نگلینگ ( nagling ) ، به همراه گنج فراوان به او هدیه میدهد و به او پند میدهد که . بیوولف سپس به خانه خود بازگشته و پادشاه گیتس میشود . در دوران کهولت او ، برده ای از اهالی گیتس ، جام جواهرنشانی را از آشیانه اژدها می دزدد ، اژدها خشمگین شده و به قلمروی بیوولف و مردمش حمله می کند ولی با پایداری مردم روبرو می شود . بیوولف سعی می کند اژدها را تا آشیانه اش تعقیب کند . ویگلاف سوئدی تنها کسی است که او را در این راه یاری میکند . بیوولف اژدها را از پای در می آورد اما به شدت آسیب می بیند و پس از مدتی می میرد . او گنجینه اژدها را به ویگلاف می دهد و او را به جای خود برمی گزیند . 2. کاربر مقابل از این پست *E P I C* تشکر کرده است.


 3. #2
  *E P I C*
  میهمان

  پیش فرض پاسخ : اساطیر و حماسه های اسکاندیناوی (saga)

  دودمان بیوولف ، قهرمان گوتلاند


  اسلاف بیوولف به پادشاهان اسطوره ای و نیمه افسانه ای دهه 6 م . گیتس ( گوتلاند ) می رسد . سورتینگ ( swerting ) پسری به نام هردل ( hredel ) دارد . هردل نیز به نوبه خود سه پسر به نام های هربالد ( herebald ) ، هدسون ( hathcyn ) و هوگلاک ( hygelac ) و دختری که با اج سو ( edgehtow ) ازدواج می کند و از آن دو بیوولف زاده میشود . هردل میکوشد تا نوه اش بیوولف را به فرزندی بپذیرد اما این سنت ، متعلق به آنگلوساکسون هاست و اج سو با آن مخالف بود .هردل هنگامیکه هربالد ، پسر بزرگتر ، در یک حادثه شکار به دست پسر دیگرش ، هدسون ، کشته میشود افسرده شده و پس از مدتی می میرد . سرانجام هدسون به جای پدر به پادشاهی میرسد و شاه گیتس میشود . او در جنگهای سوئد و گیتس ، ملکه سوئدی را می رباید و به هنگام جنگ با پادشاه سوئد ، اونگن تو anganty ، در سال 515 کشته میشود و بدین ترتیب جنگاوران گیتسی پراکنده میشوند . هوگلاک به جای برادر به پادشاهی می رسد و دلیری گیتسی به نام ائوفور eofor ، پسر ونرد wonred ، به همراه برادرش ولف wulf را به جنگ با سوئد می فرستد . ولف زخمی میشد اما ائوفور ، اونگن تو را میکشد و به پاس خدماتش با دختر هوگلاک وصلت میکند . پسران اونگن تو ( پادشاه سوئد ) ، اوتر oter و اونلا onela به انتقام پدر به گیتس می تازند و ویرانی سختی به آن خطه وارد میکنند و سپس عقب نشینی می کنند . آن دو سپس به دانمارک لشکرکشی میکنند اما اوتر کشته میشود و با آنکه دو پسر بالغ دارد ، برادرش اونلا سلطنتش را غصب میکند .
  در گیتس نیز پس از چندی هوگلاک با زنی زیبا و خردمند به نام هوگد ( hygd ) ازدواج میکند و صاحب پسری به نام هردرد ( herdred ) میشود . بیوولف گردنبند بریسینگامن brisingamen متعلق به فریا friya ( الاهه عشق، باروری ، خرد و جنگ و مرگ ) را که از ویلتو ( wilthow ) ، ملکه دانمارک به پاس یاری هرودگار گرفته به ملکه هوگد می دهد . هوگد نیز همیشه از بیوولف پشتیبانی میکند مثلا پس از آنکه هوگلاک در جنگ با فرانک های فریسلاند ( سال 516 م . ) کشته میشود ، هوگد به بیوولف پادشاهی گیتس را پیشنهاد میکند زیرا هردرد هنوز جوان و بی تجربه است . ولی بیوولف در مقابل از پادشاهی پسردایی اش ؛ هردرد ، حمایت میکند . در زمان پادشاهی هردرد ، پسران اوتر ( پادشاه فقید سوئد ) به نامهای آموند و اگیل egil که حکومتشان توسط عمویشان اونلا غضب شده به درگاه هردرد می آیند و از او یاری میخواهند . هردرد نیز می پذیرد .
  در جنگی که بین دو شاهزاده و اونلا روی می دهد ، اونلا از قهرمانی به نام ویستین wisten یاری میخواهد . ویستین که از نوادگان ویگلاف است ، با شمشیری او ، با آموند نبرد میکند و او را میکشد . پس از آنکه هردرد می میرد ، بیوولف به جای او می نشیند و پس از اتحاد با اگیل ، اونلای غاصب را نابود می کند .

 4. کاربر مقابل از این پست *E P I C* تشکر کرده است.


 5. #3
  *E P I C*
  میهمان

  پیش فرض پاسخ : اساطیر و حماسه های اسکاندیناوی (saga)

  دودمان هرودگار ، پادشاه دانمارک


  در اسطوره های نوردیک ( اسکاندیناوی ) ، فرودو ( Frodo ) پادشاه دانمارک است و دو پسر به نامهای هالفدان ( halfdan ) و فریدلایف ( fridleif ) دارد . این دو شاهزاده بر سر حکومت با هم جدال دارند . فریدلایف پسری به نام اینگلد ( ingeld ) دارد . هالفدان نیز سه پسر به نامهای هئوروگار ( heorogar ) ، هرودگار ( hrodgar ) ، هالگا ( halga ) ، و یک دختر به نام اورسا yrsa ( سیگینا sygina ) که با شاه سوئد ازدواج میکند . هالفدان به سوئد حمله میکند و شاه آن خطه به نام آئون ( aun ) را شکست میدهد و بیست سال بر سوئد حکمرانی میکند . سپس در اوپسالا به کهولت درمیگذرد . پادشاهی هرودگار ، همزمان با پادشاهی آدیل ( در سوئد ) است ( قرن 6 ) . هرودگار پادشاهی سخاوتمند و درستکار است و پس از اینکه بیوولف ، گرندل را میکشد به او پاداش فراوان می دهد و سپس با ویلتو ( wilthow ) از طایفه اولفینگ ازدواج میکند و دارای دو پسر به نامهای هردریک و هرودموند و یک دختر فری وارو ( freawaru ) میشود . پس از آنکه فریدلایف کشته میشود ، هرودگار ، سعی میکند دخترش فری وار را به همسری اینگلد ، برادرزاده اش درآورد تا کینه ها از بین برود اما اشتارکاد starkad ، اینگلد را از این کار بازمی دارد . پس از آنکه دو پسر هرودگار به سلطنت می رسند ، هرودولف hrodulf ( پسر هالگا ) پادشاهی را غصب میکند و خود به پادشاهی میرسد . هرودولف سرانجام به دست پسرعمویش هیورووار hjorvar ( پسر هئوروگار ) که خود را به پادشاهی سزاوارتر می بیند کشته میشود . فرجام هیورووار نیز چیزی بهتر از پسرعمویش نبود

 6. کاربر مقابل از این پست *E P I C* تشکر کرده است.


+ ارسال موضوع جدید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. دانلود بازی اکشن Divinity 2 The Dragon Knight Saga
  توسط mohsen.sh در انجمن دانلود بازی های کامپیوتری
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 11-07-2010, 16:42

تعداد اعضای بازدید کننده از این تایپیک : 0

بازدید کنندگان :  (نمایش کلی)

نامی برای نمایش وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

Bookmarks

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •