اگر به دنبال آن هستید كه یك بخش دیگر به خانه خود اضافه كنید و یا یك اتاق جداگانه را به كل اتاق های داخلی خود بیفزایید بهترین گزینه برای شروع زیر زمین است. اغلب افراد از زیر زمین به عنوان انباری استفاده می كنند. زیر زمین ها اصولاً تاریك و نمناك هستند. در این قسمت نكاتی را ذكر می كنیم كه به واسطه آن می توانید فضای بدون استفاده زیر زمین خود را به یك مكان كاربردی تبدیل كنید.
رفع مشكلات لوله كشی
قبل از اینكه كار بازسازی انباری را شروع كنید، باید مشكلات لوله كشی را حل كنید تا نم و رطوبت از آن منطقه حذف شود. اگر نشتی آب در حد زیادی نباشد خودتان هم می توانید این كار را انجام دهید. در غیر اینصورت به شما پیشنهاد می كنیم كه از یك لوله كش حرفه ای كمك بگیرید.


Òموارد استفاده خود را مشخص كنید
ببینید می خواهید در این محوطه چه كاری انجام دهید. سعی كنید از ویژگی های طبیعی این محوطه به نفع خود استفاده كنید. به عنوان مثال اگر این منطقه در خانه شما به طور طبیعی تاریك است می توانید از آن به عنوان مكانی برای تماشای فیلم استفاده كنید و این مكان را تبدیل به سینمای خانگی كنید. همچنین زیر زمین حالت عایق صوتی دارد و صدای فیلم دیگران را اذیت نخواهد كرد. همچنین این مكان برای بازی كودكان و نواختن سازهای مختلف نیز امكانپذیر می باشد.


Òاز یك متخصص كمك بگیرید
برای اجرای طراحی داخلی این محوطه نیاز به یك برنامه مدون دارید. قرار نیست زیر زمین خانه شما پس از بازسازی و تغییر دكوراسیون دوباره به همین شكل باقی بماند. شاید نیاز به تهویه، سیستم گرمایشی و سرمایشی نیز داشته باشید كه تعیین مكان قرار گرفتن و نصب هر یك از آنها نیاز به بررسی دقیق دارد.


Òامكان ورود نور طبیعی به زیرزمین را به حداكثر برسانید
به دلایل زیادی باید نوری كه به محوطه زیرزمین وارد می شود را افزایش دهید. به این منظور می توانید در مكان های مختلف كه ساختار معماری به شما اجازه می دهد پنجره اضافه كنید و یا پنجره های فعلی را بزرگتر كنید.


Òاستفاده خلاقانه از نور مصنوعی
اصولاً سقف زیرزمین ها كوتاه است و برخی احساس می كنند كه وقتی وارد زیرزمین می شوند وارد غار شده اند. روی سقف از نورهای غیر مستقیم برای بلندتر جلوه دادن آن استفاده كنید. تلفیق نورهای غیر مستقیم پایین به بالا با نورهای موضعی دیگر می تواند فضا را بزگتر و بلندتر جلوه دهد. قرار دادن آینه روی دیوارها و حتی سقف می تواند اثر نور را نیز افزایش بخشد.


Òانتخاب مبلمان و كفپوش مناسب
برای كف بهتر است از كفپوشی استفاده كنید كه رطوبت را به خود نگیرد. به این منظور بهتر است تا جایی كه می توانید از فرش و موكت استفاده نكنید. همچنین در نگهداری لباس، كتاب و پارچه با دقت عمل كنید. همچنین مبلمان باید به نوعی باشد كه به راحتی قابل شستشو و تمیز كردن باشد.

parsianforum.com