همانند بسیاری از بازی های ویدیویی خوب، Metal Gear Solid هم هنوز به پایان خود نرسیده است و فقط در انتظار یک تجدید قوا و نفس گیری مجدد است. و برای اینکه طی مدتی که منتظر MGS بعدی هستیم، آن را از یاد نبریم، کونامی از انجین Fox رونمایی کرده، که این موتور قرار است برای توسعه بازی بعدی متال گیر سالید مورد استفاده قرار گیرد.

آنها برای اینکه قدرت این موتور پردازشی جدید را به رخ بکشند، عکس بالا را در رقابت با زندگی واقعی و جدال با دوربین عکاسی منتشر کرده اند. فکر می کنید کدام یک واقعیت است؟ ستون A یک محیط حقیقی است یا ستون B؟ کدام یک با این موتور گرافیکی تولید و پردازش شده است؟ کمی بیشتر دقت کنید. به گمانم این رقابت تنگاتنگ میان واقعیت و دنیای خیالی حسابی ذهن تان را خسته کرده باشد.
اگر انتخاب شما گزینه A بوده است، تبریک می گویم. بسیار عالی است. شاید یکی از راهنمایی های تصویر را بتوان صندلی های جلویی دانست که هنوز کمی (بسیار کم) با واقعیت فاصله دارند.

جدای از اینکه شما کدام یک را انتخاب کرده اید، این تصاویر واقعا شگفت انگیز هستند. البته شاید خود بازی تا این حد متحیر کننده نباشد و معمولا دموهای تکنیکی برای تحت تاثیر قرار دادن مخاطب و تبلیغات، با حداکثر کیفیت ممکن تولید می شوند. اما با این وجود کونامی نشان داده که می تواند کارش را به شکل خارق العاده ای خوب انجام دهد. چنین کیفیتی و این موتور گرافیکی در واقع می تواند ویدیو گیم ها را به جایی ده سال جلوتر از هم اکنون پرتاب کند.