خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
يک متخصص مي‌گويد همان طور که شما خانه و ماشين خود را براي زمستان آماده مي‌کنيد، نياز است تا فرزندان خود را نيز آماده کنيد.
به گزارش سرويس بهداشت و درمان ايسنا منطقه دانشگاه علوم پزشکي تهران، دکتر کارن جودي، متخصص اطفال در نظام سلامت دانشگاه لويولا و استاد طب اطفال در دانشکده پزشکي دانشگاه لويولا در شيکاگو استريتچ گفت: کودکان نسبت به بزرگسالان بيشتر به آب و هواي سرد حساس هستند و بيشتر در معرض آسيب ديدگي‌هاي فصل سرد زمستان هستند.
وي راهنمايي‌ها و نکاتي را براي حفظ راحتي و امنيت کودکان در خارج از منزل در آب و هواي سرد ارائه کرد و گفت: لباس بچه‌ها را لايه لايه در نظر بگيريد تا اگر يک لايه خيس شد، کودک بتواند آن را در آورده و رطوبت را از خود دور کند. از لباس‌هاي پشم گوسفند و جانوران ديگر استفاده کنيد و سعي کنيد به جاي لباس‌هاي پنبه‌اي از پشمي استفاده کنيد چون لباس‌هاي پنبه‌اي در صورتي كه خيس شوند عايق مناسبي ندارند.
به گفته دکتر جودي استفاده از چکمه و دستکش گرم ضروري است زيرا اين اندام هستند که بيشتر مستعد ابتلا به سرمازدگي هستند. همچنين بايد اطمينان حاصل کرد که کودکان گوش و بيني خود را پوشانده باشند و جهت جلوگيري براي از دست دادن حرارت قابل توجهي از سر کودکان، به آنها كلاه پوشانده شود.
دکتر جودي معتقد است: کودکان در هنگام سفر با ماشين در طول فصل زمستان در معرض خطر هستند.
ما در زمستان زمان زيادي را در اتومبيل صرف مي‌کنيم و اگر آمادگي نداشته باشيم مي‌تواند خطرناک باشد. در هواي سرد، نياز است تا پدر و مادر اقدامات احتياطي و پيشگيرانه‌ي ديگري نيز براي امن نگه داشتن بچه‌ها در زمان سفر انجام دهند حتي اگر آنها را فقط به فروشگاه‌هاي مواد غذايي نزديک مي‌برند. وجود پتو، جوراب اضافي و دستکش، تنقلات و جعبه کمک‌هاي اوليه در ماشين ضروري است.