نصب MyBB روی لوکال ( Local Host )

برای نصب این برنامه روی کامپیوتر شخصی باید از برنامه هایی استفاده کنید که کامپیوتر شما رو به سرور تبدیل بکنه ( البته نه سرور واقعی ) برای این کار برنامه های زیادی وجود دارند که یکی از مشهورترین این برنامه های EasyPHP می باشد.

ابتدا این برنامه را از سایت EasyPHP دانلود کرده و نصب کنید ( [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] )
بعد از نصب این برنامه، برنامه را بز کنید تا آیکون برنامه در نمایشگر ظاهر شود ( گوشه پایین و سمت راست نمایشگر ) سپس روی آیکون برنامه Right Click کرده و گزینه Local Web را انتخاب کنید. ( و یا در مرورگر اینترنت 127.0.0.1 را وارد کنید ) این IP مجازی برای شما سرور مجازی ایجاد می کنید که شما با کپی کردن فایل های PHP در پوشه www ( در محلی که برنامه نصب شده قرار دارد ) می توانید فایل های PHP را مانند یک سایت مشاهده کنید.

بعد از دانلود MyBB از سایت پشتیبان محتویات آن را در پوشه www بریزید و به [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] در مرورگر بروید. مراحل نصب را در زیر مطالعه کنید :

1- گزینه Next را سه بار بزنید و در مرحله 4 ( تنظیمات بانک اطلاعاتی ) سرور را localhost انتخاب کنید.
2- نام بانک اطلاعاتی را در قسمت مربوطه وارد کنید ( برای ایجاد بانک اطلاعاتی جدید به [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...] وارد شوید و در قسمت Create new database نام بانک اطلاعاتی جدید را بنویسید و دکمه Create را بزنید. )
3- در قسمت نام کاربری بانک اطلاعاتی root را وارد کرده و در قسمت رمز ورود هیچ مقداری را وارد نکنید.
4- پیشوند جدول را به طور دلخواه تعیین کنید.
بر روی دکمه next کلیک کنید تا به قسمت بعدی وارد شوید.

سه بار دیگر next را فشار دهید و در مرحله 8 ( تنظیمات انجمن ) تنظیمات انجمن را کامل تر کنید و Next را انتخاب کنید. در مرحله 9 نام کاربری مدیر کل و رمز عبور و ایمیل مدیر را وارد کرده و Next را انتخاب کنید

مراحل نصب MyBB به اتمام رسید.