ذوالقدر به خواست من در وزن 5 شركت كرد
عسگري: اگر معتمد بيايد اردوي تكواندوي دانشجويان را ترك مي‌كنم
خبرگزاري فارس: سرمربي تيم تكواندوي دانشجويان گفت: به رغم علاقه زيادي كه به معتمد دارم؛ اما اگر او به اردو بيايد و راهي المپياد جهاني دانشجويان شود، از كادر فني اين تيم مي‌روم.

فريبرز عسگري درباره عضويت ثابت فرزاد ذوالقدر در وزن چهارم و مخالفت با حضور معتمد در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاري فارس اظهار داشت: فرزاد ذوالقدر نفر اول مسابقات كشوري دانشجويان بود؛ اما من چون مي‌خواستم وزن چهارم را براي معتمد خالي كنم از او خواستم كه در وزن 5 رقابت‌هاي انتخابي، شركت كند.
وي افزود: او اول مخالف بود، اما وقتي قول دادم كه امتيازش در وزن چهارم حفظ شود، پذيرفت. چون عليرضا نصر در وزن پنجم حضور نداشت، مي‌خواستم كه شرايط بهتري را در اين وزن فراهم كنم. ذوالقدر در وزن پنجم به محمد رفيعي باخت؛ اما نفر اول وزن چهارم است.
عسگري خاطرنشان ساخت: روح الله طالبي و محمد معتمد چهارشنبه گذشته از كمپ صربستان برگشتند، من به آنها 2 روز استراحت دادم. طالبي از شنبه به اردوها آمد و در مسابقات انتخابي هفته گذشته شركت كرد؛ اما معتمد نه آمد و نه حتي تماسي گرفت.
وي افزود: او بايد به نظم تيم احترام بگذارد و در تمرينات و مسابقات شركت كند. اكنون ديگر فرصتي براي برگزاري دوباره مسابقه انتخابي نيز نيست و او نمي‌تواند در اردوها شركت كند؛ البته فدراسيون دانشجويي اصرار دارد كه معتمد عضو تيم باشد.
عسگري تاكيد كرد: من شرايط حضور ذوالقدر در وزن پنجم را براي معاون دانشجويي توضيح دادم؛ اما نمي‌دانم چرا هنوز هم اصرار به حضور معتمد دارند. علاقه زيادي به اين تكواندوكار دارم و كاملاً مي‌دانم كه مي‌تواند موفق باشد؛ اما معتقدم كه بايد توانايي‌هايش را روي شياپچانگ نشان دهد.
وي يادآور شد: خيلي از قهرمانان جهان مثل روح‌الله طالبي و مهران عسگري در مسابقه انتخابي شركت كردند و برگزيده شدند. اگر كادر فني تيم ملي عليرضا نصر را بدون انتخابي به المپيك بفرستد معتمد خوشش مي‌آيد؟ من بايد قانون را رعايت كرده و اجازه ندهم كه حق كسي ضايع شود.
سرمربي تيم دانشجويان تصريح كرد: وقتي مسئوليت هدايت تيم دانشجويان را پذيرفتم براي انتخاب كمك‌ها و اعضاي تيم خود اختيار تام خواستم. حتي قبل از برگزاري مسابقات انتخابي از دبير فدراسيون دانشجويي خواستم تا كميته فني تشكيل شود اما ايشان اعلام كرد كه نظر كادر فني كافي است و به هر تصميمي كه ما بگيريم احترام مي‌گذارند.
وي ادامه داد: اگر قرار است من تيم را انتخاب كنم، برنامه‌هايم را ارائه داده‌ام و حضور فيزيكي و رعايت نظم و انضباط برايم خيلي اهميت دارد؛ در غير اينصورت با آمدن معتمد و اصرار فدراسيون دانشجويي من از اين تيم مي‌روم، البته از صحبت‌هاي رئيس فدراسيون دانشجويي تصور كردم كه اين مسائل به اطلاع ايشان نرسيده است.
عسگري تاكيد كرد: من اسامي تيم را اعلام كرده‌ام؛ اما فدراسيون دانشجويي هنوز جوابي در اين باره نداده است. منتظر پاسخ آنها هستم اگر قرار است كه به نظر من احترام نگذارند از اين تيم مي‌روم.
انتهاي پيام/م

منبع خبرگزاری فارس