+ ارسال موضوع جدید
صفحه 1 از 62 1 2 3 4 5 11 51 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 613

موضوع: اخبار اقتصادی

 1. #1
  کاربر سایت

  http://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gif

  [ ]
  تاریخ عضویت
  May 2010
  سن
  36
  نوشته ها
  6,320
  تشکر
  1,395
  تشکر شده 3,426 بار در 1,743 پست

  اخبار اقتصادی

  ايران در ميان بدترين اقتصادها ‌دهم شد
  گينه كشوري در غرب آفريقا در رتبه سوم قرار گرفته است. اين كشور گرچه نيمي از ذخاير قابل استخراج بوكسيت جهان را در اختيار دارد ولي با معضلات و چالشهاي اقتصادي زيادي روبرو است .

  فارس: نشريه اقتصادي فوربس طي گزارشي به بررسي عملكرد اقتصادي 177 كشور جهان طي سه سال گذشته پرداخت و بر اين اساس 10 كشور را به عنوان بدترين اقتصادهاي جهان معرفي كرد.

  بدترين اقتصادهاي جهان در اين گزارش بر اساس ميانگين آمارهاي سه ساله در خصوص رشد توليد ناخالص داخلي ،تورم و توليد ناخالص داخلي سرانه به اضافه تراز حساب هاي جاري تعيين شده اند . اين فهرست نسبت به سال گذشته تغييرات زيادي داشته است.

  ماداگاسكار در رتبه نخست از اين نظر قرار گرفته است. فوربس در مورد اين كشور نوشت: آمارهاي اقتصادي سازمان ملل نشان مي دهد طي سالهاي 1970 تا 2009 سرانه توليد ناخالص داخلي در كشور ماداگاسكار سه برابر شده و به رقم ناچيز 448 دلاري رسيده است. اما سرانه توليد ناخالص داخلي در آفريقاي جنوبي كشوري در نزديكي ماداگاسكار با هفت برابر رشد به بيش از 5700 دلار رسيده است . وقوع جنگهاي داخلي، سوء مديريت اقتصادي و رشد فزاينده جمعيت موجب شده تا ماداگاسكار از ساير كشورهاي در حال توسعه و نوظهور مثل آفريقاي جنوبي، هند و برزيل فاصله زيادي داشته باشد .

  بر اساس اين گزارش امضاي قرارداد تجارت آزاد با آمريكا موجب شد تا تعداد زيادي از كارگران بخش نساجي ماداگاسكار بيكار شوند . بيش از 77 درصد مردم اين كشور هم اكنون زير خط فقر زندگي مي كنند. اين مساله موجب شده تا ماداگاسكار در صدر فهرست بدترين اقتصادهاي جهان قرار بگيرد . صندوق بين المللي پول نيز ماداگاسكار را به علت پايين بودن رشد اقتصادي، سوء مديريت اقتصادي، مفاسد مالي و فقر قاره هشتم ناميده است .

  ماداگاسكار پس از كسب استقلال از فرانسه در سال 1960 ميلادي تنها چند سال توانست اقتدار و قدرت سياسي و اقتصادي خود را حفظ كند . گرچه توليد ناخالص داخلي اين كشور نيز مانند ساير كشورهاي جهان از سال 1970 ميلادي رشد داشته ولي نرخ رشد جمعيت اين كشور از رشد اقتصادي ان فراتر بوده است . بحران اقتصادي و سياسي اين كشور از سال 2009 و زماني آغاز شد كه رييس جمهور منتخب ماداگاسكار مجبور شد با فشارهاي ارتش قدرت را به رقيب و مخالف اصلي يعني آندري راجوئلينا واگذار كند .

  برخي كشورها مثل غنا و زيمبابوه به علت عملكرد ضعيف اقتصادي به طور كلي از اين فهرست حذف شده‌اند و برخي كشورها نيز مثل ارمنستان و جاماييكا به علت تاثيرات منفي بحران مالي اخير با كاهش رتبه در اين فهرست روبه‌رو شدند. جاي تعجب نيست كه هشت اقتصاد بدتر جهان در بين ده كشور نخست اين فهرست كشورهايي هستند كه از ديدگاه سازمان بين المللي شفافيت بدترين عمكلرد را در زمينه مقابله با مفساد مالي و اقتصادي داشته اند. كشورهايي مثل گينه، قرقيزستان و ونزوئلا از اين جمله هستند.

  پس از ماداگاسكار ارمنستان در رتبه دوم اين فهرست قرار دارد. رشد اقتصادي اين كشور در سال 2009 بيش از 15 درصد كاهش داشته است . ارمنستان براي تامين نيازهاي انرژي خود به شدت به روسيه و ايران وابسته است. درآمد سرانه ارمنستان به 3 هزار دلار مي رسد كه اين رقم يك سوم كشور همسايه‌اش يعني تركيه است. نرخ تورم اين كشور نيز به بالاي 7 درصد رسيده است.

  گينه كشوري در غرب آفريقا در رتبه سوم قرار گرفته است. اين كشور گرچه نيمي از ذخاير قابل استخراج بوكسيت جهان را در اختيار دارد ولي با معضلات و چالشهاي اقتصادي زيادي روبرو است .

  ادامه درگيريهاي خونين داخلي تاثير منفي زيادي بر رشد و رونق اقتصادي اين كشور داشته است .

  اوكراين با در اختيار داشتن ذخاير غني معدني و زمينهاي حاصل خيز كشاورزي در رتبه چهارم اين فهرست است . اين كشور كه قصد دارد به اتحاديه اروپا بپيوندد از نظر درامد سرانه از كشورهايي مثل صربستان و بلغارستان عقب افتاده است. گسترش مفاسد مالي، قوانين پيچيده و دست و پا گير، ضعف شركتهاي دولتي و ضعف دستگاه قضايي در اعمال قانون مهمترين علل تضعيف قدرت اقتصادي اوكراين به شمار مي روند.

  جاماييكا در رتبه پنجم اين فهرست قرار دارد . بحران مالي جهان تاثير منفي زيادي بر بخش گردشگري اين كشور داشته است. طي سال‌هاي اخير نرخ فقر در اين كشور 10 درصد كاهش داشته است . بر اساس آمارهاي بانك جهاني نرخ باسوادي در اين كشور به 88 درصد افزايش يافته است.

  ونزوئلا در اين فهرست در جايگاه ششم است. اين كشور علي رغم در اختيار داشتن ذخاير انرژي فراوان و شعارهاي تبليغاتي هوگو چاوز با مشكلات و چالشهاي عديده اقتصادي روبرو است . تنها نكته مثبت اقتصاد ونزوئلا افزايش درامدهاي نفتي به لطف افزايش قيمت جهاني انرژي است. ونزوئلا با نرخ تورم 32 درصدي روبه‌رو است.

  قرقيزستان، سوازيلند، نيكاراگوئه و ايران نيز در رتبه هاي هفتم تا دهم بدترين اقتصادهاي جهان قرار گرفته اند.

  بر اساس اين گزارش ايران در جايگاه دهم فهرست بدترين اقتصادهاي جهان طي سه سال گذشته قرار گرفته است. بر اساس آمارهاي سازمان بين المللي انرژي ايران 10 درصد ذخاير كشف شده نفت جهان را در اختيار دارد. اقتصاد ايران با سوء مديريت، افزايش نقش دولت در فعاليتهاي بزرگ صنعتي و اقتصادي و تحريم ها روبرو است. درآمد سرانه در ايران به 5493 دلار مي رسد . گرچه دولت ايران سعي كرده با حذف 60 ميليارد دلار از يارانه هاي پرداختي به بخش انرژي اصلاحات وسيعي را در اقتصاد اين كشور آغاز كند ولي اجراي اين طرح موجب رشد 20 برابري قيمت برخي كالاها شده است. صندوق بين المللي پول بر اين باور است كه ايران براي حفظ نرخ تورم در سطح كمتر از 14 درصد با مشكلات زيادي روبرو است.
  [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]

 2. 10 کاربر مقابل از این پست *ShokolaT* تشکر کرده اند.


 3. #2
  کاربر سایت

  http://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gif

  [ ]
  تاریخ عضویت
  Oct 2011
  محل سکونت
  پشت هيچستانم
  نوشته ها
  165
  تشکر
  95
  تشکر شده 756 بار در 122 پست

  پیش فرض

  اعتراف قائم مقام سابق مرکز آمار/ دستکاری آمار بیکاری در دولت نهم با دستور معاون اول  به گفته قائم مقام مرکز آمار ایران نرخ بیکاری در دولت نهم به دستور معاون اول رئیس جمهور دستکاری شد.
  خلیل سعیدی قائم مقام سابق مرکز آمار ایران در این گفتگو با اشاره به دخالت مسئولان ارشد دولتی در آمارهای کلان کشور گفت: من در دوران مسئولیتم در مرکز آمار ایران موارد متعددی از این گونه فشارها را شاهد بودم، برای مثال در زمان دولت نهم مرکز آمار ایران نرخ بیکاری را تولید کرده بود وقصد داشت آن را ارائه کند ولی زمانی که معاون اول وقت رئیس جمهور از نرخ بیکاری که نسبت به دوره های قبل افزایش یافته بود مطلع شد به صراحت اعلام کرد که آمار اصلاح شود.
  توضیح خبرآنلاین:
  با در نظر گرفتن نکات مورد اشاره در این گفتگو دستور «اصلاح آمار بیکاری» توسط پرویز داودی در سال ۱۳۸۵ صادر شده است، قابل ذکر است بعد از انجام سرشماری سال ۸۵ در آذر سال ۸۵ حمیدرضا نواب پور رئیس وقت مرکز آمار ایران در گفتگویی با هفته نامه برنامه (نشریه رسمی سازمان مدیریت وبرنامه ریزی کشور) برای نخستین بارخبر از تغییر مبنای آمار بیکاری داد ، آنهم بر اساس تعارف ارایه شده از سوی سازمان بین المللی کار، در تعریف جدید یک ساعت کار در هفته مبنای اشتغال قرار گرفته است و در سرشماری سال ۹۰ نیز همین مبنا برای نخستین بار در سرشماری مورد استفاده قرار گرفت.
  قابل ذکر است اگر نگاهی به شاخص های بیکاری طی فصول بعد در سالهای ۸۶ و ۸۷ داشته باشیم می بینیم نرخ بیکاری زیر ده درصد با همین تغییر تعریف مبنایی حاصل شده است.
  گفتنی است، در حال حاضر پرویز داودی به عنوان مشاور رئیس جمهور عهده دار ریاست مرکز مطالعات استراتژیک نهاد ریاست جمهوری است.


 4. کاربر مقابل از این پست ALFABI تشکر کرده است.


 5. #3
  کاربر سایت

  http://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gif

  [ ]
  تاریخ عضویت
  May 2011
  محل سکونت
  زير سايه ي خدا
  نوشته ها
  6,533
  تشکر
  3,955
  تشکر شده 12,623 بار در 3,037 پست

  پیش فرض

  افت 43 هزار تومانی سکه تحویل تیر ماه طی دو روز
  خبرگزاری فارس: با بازگشایی بازار جهانی طلا با روند نزولی، امروز معاملات آتی سکه در حالی ساعت 10 شروع شد که با گذشت یک ساعت از معاملات، سکه تیرماه با افت حدود 43 هزار تومانی بیشترین کاهش قیمت را نسبت به شنبه هفته جاری به خود اختصاص داد.


  به گزارش خبرنگار اقتصادی فارس، وضعیت بازار آتی سکه مدتی است روند نزولی را در پیش گرفته و دو سه روز است که پی در پی با افت 3 یا نزدیک به 3 درصد روز کاری خود را به پایان میرساند. امروز نیز این افت در دو قرارداد تحویل سکه برای اردیبهشت و تیر به چشم می خورد.

  در کنار افت قیمت سکه تحویل تیر و اردیبهشت، سکه دی و اسفند با رشد روبهرو شده البته این رشد با توجه به گذشت یک ساعت از شروع معاملات امروز، زیر یک درصد است.

  پنج شنبه هفته گذشته قیمت سکه دی، اسفند، اردیبهشت و تیر ماه به ترتیب از 609، 656، 721 و 788 هزار تومان به 591، 636،699 و 765 هزار تومان در روز شنبه هفته جاری رسید که نشان از افت قیمت دارد.

  این تغییرات قیمتی حاکی از این است که قیمت سکه نسبت به شنبه برای تحویل دی ماه با هزار تومان کمترین کاهش و سکه تحویل تیر ماه با افت حدود 43 هزار تومانی بیشترین افت قیمتی در اختیار دارند.

  امروز نیز با توجه به باز شدن بازار جهانی با روند افت، سکه تحویل دی و اسفند به 592 و 623 هزار تومان و تحویل اردیبهشت و تیر به 662 و 720 هزار تومان تا ساعت 11 صبح امروز کاهش یافته است.

  در حال حاضر انس 1689 دلار و سکه در بانک ملی 536 و بازار آزاد حدود 588 هزار تومان است

 6. 2 کاربر مقابل از این پست Bride Angelic تشکر کرده اند.


 7. #4
  کاربر سایت

  http://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gif

  [ ]
  تاریخ عضویت
  May 2011
  محل سکونت
  ميهن-بلوك سرپرستان-واحد خودم
  نوشته ها
  12,725
  تشکر
  2,446
  تشکر شده 12,500 بار در 4,033 پست

  پیش فرض

  درآمد 110 میلیارد دلاری از فروش نفت امسال  تاریخ انتشار : جمعه ۲ دی ۱۳۹۰ ساعت ۲۰:۲۳
  رئیس کمیسیون طرح تحول اقتصادی مجلس با بیان اینکه درآمد حاصل از فروش نفت ایران تا پایان سال به ۱۱۰ میلیارد دلار می‌رسد، خواستار توجه بیشتر دولت به تولیدکنندگان و توجه به بازتوزیع درآمد در بخش تولید شد.

  به گزارش مهر، غلامرضا مصباحی مقدم در همایش دستاوردهای تولیدکنندگان در سال جهاد اقتصادی گفت: ایران دارای مزیت تولیدی بسیار در زمینه های مختلف و ظرفیتهای گسترده برای کار و فعالیت اقتصادی است که بر این اساسریال می‌تواند سرمایه گذاری های فراوانی را در زمینه های مختلف داشته باشد.

  رئیس کمیسیون طرح تحول اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: واردات ایران نسبت به سالهای گذشته کاهش یافته است، همچنین درآمد حاصل از فروش نفت کشور تا پایان سال ۱۱۰ میلیارد دلار خواهد بود، این در حالی است که با اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها اگر چه توزیع درآمد بهبود یافته و ضریب جینی اصلاح شده است اما به نظر می رسد نگاه دولت بر توزیع درآمد متمرکز است و از تولید غافل شده است.

  وی تصریح کرد: با توزیع یارانه ها و سهام عدالت طبقات پایین جامعه بهبود درآمد یافته اند، این در حالی است که باید منابع حاصل از آزادسازی قیمتها به سمت تولید روانه می شد تا به طور غیر مستقیم با اشتغال زایی همان طبقات نیز منتفع شوند.

  مصباحی مقدم ادامه داد: ایران از سالهای ابتدایی پیروزی انقلاب در شرایط تحریم به سر می برد و نیات تحریم کنندگان تحت فشار قرار دادن ایران و فروپاشی آن است در حالی که دولت و ملت از هم جدا نیستند و این اتفاق رخ نخواهد داد.

  همچنین سید محمد موسوی رئیس خانه صنعتکاران در همایش نقش تولید کنندگان در جهاد اقتصادی گفت: ارزشمندترین نماد پیشرفت در اقتصاد ایران بخش صنعت بوده و شاه بیت اشتغال نیز در این بخش شکل می گیرد اما متاسفانه به دلیل عدم برنامه‌ریزی صحیح این بخش هم اکنون با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم می کند.

  وی تصریح کرد: از زمان هدفمند کردن یارانه ها صرفه جویی هایی در صنعت، صورت گرفته است اما باید توانایی نوسازی و برنامه ریزی برای واحدهای مختلف را نیز که به دلیل مصرف بی حد و مرز انرژی به نابودی رسیده اند را نیز کمک رساند.

  موسوی با تاکید بر ضرورت اشتغال زایی در کشور گفت: اگر سیستم اجرایی برای رونق اشتغال به درستی برنامه ریزی کند نه تنها مشکل اشتغال و بیکاری حل خواهد شد بلکه نیازمند ورود نیروهای کاری از کشورهای همسایه نیز هستیم البته باید قانون کار نیز اصلاح شود.

  رئیس خانه صنعتکاران بر ضرورت برنامه ریزی سیستم بانکی برای پرداخت تسهیلات تاکید کرد و گفت: متاسفانه در صنایع همگنی که چندین برابر نیاز کشور تولید صورت می گیرد، باز هم جواز صادر شده و تسهیلات پرداخت می شود.
 8. 2 کاربر مقابل از این پست mum's Angel تشکر کرده اند.


 9. #5
  کاربر سایت

  http://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gif

  [ ]
  تاریخ عضویت
  Aug 2011
  محل سکونت
  هر کجا هستم باشم آسمان مال من است
  سن
  29
  نوشته ها
  731
  تشکر
  1,460
  تشکر شده 1,217 بار در 487 پست

  كشف ذخیره 100 تنی نقره در كرمان

  گروه بنگاه‌ها- معاون اكتشاف سازمان زمین‌شناسی و اكتشافات‌ معدنی كشور از كشف ذخیره 100 تنی نقره در میدوك كرمان خبر داد.
  بهروز برنا گفت: این سازمان یك ذخیره 100 تنی فلز نقره با عیار كانسنگ بالای140 گرم در تن همراه با یك ذخیره پنج تنی طلا را در منطقه میدوك شهر بابك كشف كرده است.
  </b>
  وی با بیان اینكه در این ذخیره فلز نقره همراه با سرب است، افزود: به طور كلی ذخیره نقره بیشتر به صورت تركیب با ذخایر سرب و روی در كشور وجود دارد.
  معاون اكتشاف سازمان زمین‌شناسی و اكتشافات‌ معدنی كشور تصریح کرد: ‌با توجه به حجم ذخایر سرب و روی، به ازای هر تن سرب و روی بین 40 گرم تا سه كیلوگرم نقره وجود دارد.
  وی خاطرنشان کرد: در برخی ذخایر آنتی‌موآن و پلی‌متال كشور نیز فلز نقره به عنوان محصول فرعی وجود دارد كه در فرآیند استخراج این محصولات به دست می‌آید.
  برنا در باره حجم ذخایر قطعی نقره كشور، افزود: با توجه به آنكه نقره در ایران در تركیب با دیگر مواد معدنی و به عنوان یك محصول فرعی وجود دارد، برآورد دقیقی از حجم ذخایر این مواد در كشور صورت نگرفته است
  ....::::تن مرد و نامرد یکیست<>باید زمان بگذرد تابفهمی مرد کیست::::....

 10. کاربر مقابل از این پست llvllamad.007 تشکر کرده است.


 11. #6
  کاربر سایت

  http://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gif

  [ ]
  تاریخ عضویت
  Aug 2011
  محل سکونت
  هر کجا هستم باشم آسمان مال من است
  سن
  29
  نوشته ها
  731
  تشکر
  1,460
  تشکر شده 1,217 بار در 487 پست

  واردات بالای قراضه به ترکیه و تاثیر آن بر صنعت فولاد

  مرکز خدمات فولاد ایران- انجمن آهن و فولاد ترکیه به صحبت‌های اخیر فعالان بازار مبنی بر اینکه ترکیه از چین قراضه بیشتری وارد می‌کند، ولی تاثیری بر قیمت‌گذاری آن ندارد، واکنش نشان داد. این انجمن اظهار کرد ترکیه 12 میلیارد دلار مواد اولیه وارد می‌کند که 9 میلیارد دلار آن قراضه بوده؛ ولی این هیچ فشاری بر صنعت فولاد آن وارد نمی‌سازد. </b>
  علت اینکه چین قراضه کمتری وارد می‌کند این است که بخش اعظم تولید فولاد آن به وسیله سنگ‌آهن است تا قراضه. از طرفی برای افزایش عرضه داخلی قراضه، دولت ترکیه باید انگیزه‌هایی برای سرمایه گذاران در تولید قراضه، سنگ آهن و کک ایجاد کند تا جمع‌آوری قراضه در این کشور
  گسترش یابد.
  در اکتبر سال جاری واردات قراضه به ترکیه 05/8 درصد نسبت به سپتامبر افت داشته 78/1 میلیون تن ثبت شد و 3 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل بالا رفت. در 10 ماه نخست سال جاری نیز ترکیه 17 میلیون و 430 هزار تن قراضه وارد کرده است
  ....::::تن مرد و نامرد یکیست<>باید زمان بگذرد تابفهمی مرد کیست::::....

 12. کاربر مقابل از این پست llvllamad.007 تشکر کرده است.


 13. #7
  کاربر سایت

  http://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gif

  [ ]
  تاریخ عضویت
  Aug 2011
  محل سکونت
  هر کجا هستم باشم آسمان مال من است
  سن
  29
  نوشته ها
  731
  تشکر
  1,460
  تشکر شده 1,217 بار در 487 پست

  ورق امارات 30 دلار گران شد

  مرکز خدمات فولاد ایران- قیمت ورق گرم وارداتی در امارات از اوایل دسامبر تاکنون 30 تا 50 دلار بالا رفته ولی هنوز مصرف آن بهبودی نداشته است. البته فعالان بازار ماه ژانویه را زمان رونق بازار فولاد این کشور می‌دانند.</b>

  ولی در کل سال 2012 بازار فولاد امارات بهبود چشمگیری نخواهد داشت چون پروژه‌هاي جدید زیادی راه‌اندازی نشده تا مصرف فولاد را بالا ببرد.
  قیمت پیشنهادی ورق گرم 625 تا 650 دلار سی اف آر است و ورق گالوانیزه 825 تا 875 دلار در هر تن سی اف آر. قیمت بازار داخلی برای ورق گالوانیزه 885 تا 900 دلار ثبت شده است.
  بازار میلگرد امارات
  همچنین امارات استیل قیمت میلگرد ژانویه خود را 30 دلار بالا برده است که به دنبال افزایش قیمت قراضه و رشد قیمت‌های پیشنهادی میلگرد ترکیه رخ داد. قیمت فعلی به 701 دلار درب کارخانه رسیده است.
  با این حال هنوز مصرف نهایی در این کشور پایین است و تجار در مورد ماندگاری این رشد قیمت تردید دارند. با توجه به اینکه تقاضای ساخت و ساز پایین است، بعید نیست ماه آینده این روند صعودی برعکس شود. به نظر برخی، قیمت خرید قراضه کارخانه‌ها 20 تا 30 دلار بالا رفته از
  این رو می‌توانند قیمت میلگرد را بالا ببرند. باید دید که بازار این افزایش قیمت را می‌پذیرد یا نه؟ با این حال برای ژانویه تنها 45 هزار تن میلگرد ترکیه خریداری شده است، ولی در ماه دسامبر امارات 110 هزار تن خریداری کرد. از این رو محدودیت عرضه نیز مطرح خواهد شد؛ در نتیجه در کوتاه مدت قیمت خرده فروشی بالا خواهد رفت.
  ترکیه برای فروش میلگرد خود به دنبال 680 تا 685 دلار سی‌اف‌آر امارات است، در حالی که پیش از این قیمت 640 تا 645 دلار سی‌اف‌آر بود.
  ....::::تن مرد و نامرد یکیست<>باید زمان بگذرد تابفهمی مرد کیست::::....

 14. #8
  کاربر سایت

  http://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gif

  [ ]
  تاریخ عضویت
  Aug 2011
  محل سکونت
  هر کجا هستم باشم آسمان مال من است
  سن
  29
  نوشته ها
  731
  تشکر
  1,460
  تشکر شده 1,217 بار در 487 پست

  پتروشيمي مارون سه‌شنبه در فرابورس

  گروه بنگاه‌ها- مهتاب رحمتعلي: فردا 140 ميليون سهم پتروشيمي مارون براي كشف قيمت در بازار دوم فرابورس عرضه مي‌شود.به گزارش خبرنگار ما مديران پتروشيمي مارون ديروز در جمع خبرنگاران آخرين وضعيت مالي و عملياتي پتروشيمي مارون و عرضه آن را اعلام كردند.
  </b>
  در اين جلسه حميدرضا اسكندري، رييس هيات مديره پتروشيمي مارون و نماينده ساتا با اشاره به اينكه هيچ يك از سهامداران شركت حاضر به عرضه سهام اين پتروشيمي نبودند، گفت: در حال حاضر به دليل عرضه 5/3 درصدي سهام اين شركت در فرابورس عرضه آن در بازار دوم صورت مي‌گيرد كه به طور حتم در 6 ماه آينده اين شركت به بازار اول خواهد وي با اشاره به اينكه هيات مديره علاقه چنداني به عرضه 5 درصدي نداشت، گفت: هدف ما اين است كه اين سهم را روان كنيم و با عرضه 5/3 درصدي اين سهم نگران تركيب هيات مديره نيستيم.
  اسكندري در پاسخ به سوالي مبني بر عرضه سهام پتروشيمي مارون به سرمايه‌گذاري غدير از سوي ساتا گفت: در حال حاضر «وغدير» نيز بايد با ارزش امروز اين سهام را از بازار خريداري كند.
  وي در ادامه با اشاره به سودآور شدن پتروشيمي لاله طي يك سال اخير اضافه كرد: پتروشيمي مارون صاحب 45 درصد از سهام پتروشيمي لاله بود كه پس از خريد سهم شريك خارجي آن، به قيمت بسيار مناسب و ناچيز يعني حدود 20 ميليارد تومان توانست 64 درصد سهام اين شركت را در اختيار بگيرد.
  وي افزود: پس از اخذ سه كرسي هيات مديره در پتروشيمي لاله توسط پتروشيمي مارون، در حال حاضر اين شركت با 100 درصد ظرفيت در حال فعاليت است و به‌رغم وجود تحريم‌ها در حال حاضر مشترياني دارد كه خواهان پيش خريد محصولات آن هستند. اسكندري بر اين اساس سهام پتروشيمي مارون را يكي از طلايي‌ترين سهام مجموعه سازمان تامين‌اجتماعي نيروهاي مسلح (ساتا) و از ارزشمندترين دارايي‌هاي كشور دانست.
  وي مهم‌ترين ويژگي اين شركت را استفاده از گاز طبيعي براي خوراك اعلام كرد.
  در ادامه اين جلسه رحيم شريف موسوي، مديرعامل پتروشيمي مارون نيز تبديل 58 درصد از خوراك دريافتي به اتيلن را از ويژگي‌هاي بزرگ اين شركت دانست و گفت: اين نسبت در شركت‌هاي ديگر حدود 32 درصد است.
  وي با اشاره به اينكه اتيلن اصلي‌ترين عنصر پتروشيمي به شمار مي‌رود، افزود: گاز موردنياز پتروشيمي مارون از دولت خريداري مي‌شود و شركت طي سال گذشته توانست تامين خوراك خود را با ايجاد سيستم‌هاي جانبي و تعاملاتي با صنعت نفت به حداقل 95 درصد برساند. وي اضافه كرد: در حال حاضر اقدام به شناسايي سه منبع جديد براي خوراك كرده‌ايم كه با يكي از آنها توافق و با يكي ديگر نيز در حال مذاكره هستيم.
  وي با اشاره به اهميت زنجيره ارزش ادامه داد: شايد در ايران ما تنها شركتي باشيم كه خوراك موردنياز را خودمان استحصال مي‌كنيم.
  شريف موسوي با تاكيد بر اينكه براساس مصوبه سال گذشته مجمع در حال ورود به واحدهاي پايين‌دستي هستيم، گفت: در سال آينده با افزايش توليد قادر خواهيم بود نسبت به سودآوري بيشتر شركت اميدوار باشيم كه در اين زمينه مجمع با افزايش 20 درصدي توليد «الفين» موافقت كرده است.
  مديرعامل پتروشيمي مارون درباره طرح‌هاي مشاركتي و توسعه‌اي شركت گفت: مشاركت در طرح بزرگ پتروشيمي بوشهر مشاركت 20 درصدي در طرح پتروشيمي سلمان فارسي طرح توسعه واحد الفين؛ مشاركت 5 درصدي در تاسيس بانك صنعت نفت و مشاركت در طرح پتروشيمي ايلام از جمله برنامه‌هاي توسعه‌اي مارون به شمار مي‌روند.
  شريف موسوي در ادامه با اشاره مسائل مالي شركت توضيح داد: به جز سه قسط 30 ميليون يورويي كه ناشي از بدهي ارزي به دويچه بانك است، هيچ بدهي داخلي و خارجي نداريم اما از برخي شركت‌ها و بنگاه‌ها مطالباتي به ارزش يكصدميليارد تومان داريم كه نسبت به دريافت آنها اقدام كرده‌ايم.
  وي همچنين افزايش نرخ ارز را به نفع پتروشيمي مارون ذكر كرد و گفت: در حال حاضر نه تنها به برخي از همكاران براي تهيه ارز كمك مي‌كنيم بلكه در اين زمينه با دولت نيز وارد مذاكراتي شده‌ايم.
  وي در پاسخ به سوالاتي درباره اثر تحريم‌ها گفت: از لحاظ فروش در اين زمينه با مشكل مواجه نيستيم و تنها حدود 12 درصد صادرات به اروپا داريم كه در صورت افزايش تحريم‌ها اين صادرات را به بازارهاي ديگر از جمله چين و تركيه منتقل مي‌كنيم.
  وي با تاكيد بر اينكه محصول شركت، مشتري خاص خود را دارد افزود: در برخي ماه‌هاي سال چين محصولات ما را با قيمت بهتري خريداري مي‌كند.
  مصطفي احمدزاده، مدير مالي پتروشيمي مارون نيز در ادامه اين جلسه با اشاره به سوددهي شركت طي 5 سال اخير گفت: سود خالص شركت از 137 ميليارد تومان در سال 86 به 697 ميليارد تومان در سال 89 رسيده و پيش‌بيني سال 90 براي اين رقم معادل يك‌هزار و 53 ميليارد تومان است.
  وي همچنين توليد شركت را كه در سال 86 بالغ بر دو ميليون و 76 هزار تن بوده، در سال 89 بالغ بر سه‌ميليون و 558 هزار تن دانست و افزود: اين رقم در سال 90 به چهار ميليون و 231 هزار تن خواهد رسيد. وي در ادامه با اشاره به معافيت‌هاي مالياتي شركت كه به دليل حضور در منطقه محروم از آن برخوردار است، اضافه كرد: با توجه به معافيت 10 ساله شركت تا سال 95 از اين امتياز برخوردار هستيم.
  يادآور مي‌شود فردا 140 ميليون سهم پتروشيمي مارون معادل 5/3 درصد از سوي كارگزاري مفيد عرضه مي‌شود. محدوديت خريد هر ايستگاه معاملاتي 240 هزار سهم و سهميه خريد معامله‌گر بر خط (آنلاين) 500 سهم است.
  با توجه به درج نماد معاملاتي شركت پتروشيمي مارون در بازار دوم فرابورس ايران و محدوديت‌هاي موجود در اساسنامه صندوق‌هاي سرمايه‌گذاري مشترك، اين صندوق‌ها هيچ‌گونه سهميه‌اي براي خريد سهام ندارند.
  صندوق‌هايي كه داراي ايستگاه معاملاتي مجزا هستند نيز نبايد از ايستگاه معاملاتي خود براي ثبت سفارش خريد در نماد معاملاتي «مارون1» استفاده كنند
  ....::::تن مرد و نامرد یکیست<>باید زمان بگذرد تابفهمی مرد کیست::::....

 15. #9
  کاربر سایت

  http://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gif

  [ ]
  تاریخ عضویت
  Aug 2011
  محل سکونت
  هر کجا هستم باشم آسمان مال من است
  سن
  29
  نوشته ها
  731
  تشکر
  1,460
  تشکر شده 1,217 بار در 487 پست

  تكذيب فروش ارز در بانك‌ها با نرخ فرعي

  گروه بازار پول- روز گذشته برخي تماس‌هاي مردمي‌حكايت از آن داشت كه شعب برخي بانك‌ها ارز را با نرخ بازار فرعي به مشتريان عرضه مي‌كنند و در پاسخ دليل چنين اقدامي‌ را بخشنامه بانك مركزي معرفي مي‌كنند. </b>
  پيگيري‌هاي «دنياي اقتصاد» از بانك مركزي نشان داد چنين بخشنامه‌اي به بانك‌ها ابلاغ نشده است. بانك مركزي چندي قبل با بازنگري در مقررات ارزي اعلام كرد نرخ ارز مسافري با قيمت بازار فرعي و تنها براي يك بار در اختيار مشتريان قرار مي‌گيرد و براي واردات به سرزمين اصلي نيازهاي متقاضيان با نرخ مرجع تامين خواهد شد.
  ....::::تن مرد و نامرد یکیست<>باید زمان بگذرد تابفهمی مرد کیست::::....

 16. #10
  کاربر سایت

  http://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gif

  [ ]
  تاریخ عضویت
  Aug 2011
  محل سکونت
  هر کجا هستم باشم آسمان مال من است
  سن
  29
  نوشته ها
  731
  تشکر
  1,460
  تشکر شده 1,217 بار در 487 پست

  افزایش دوباره قیمت دلار

  [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]
  افزایش تصاعدی قیمت دلار در حالی دوباره آغاز شده که بانک مرکزی هنوز برنامه‌های آتی خود را برای کنترل قیمت اعلام نکرده است.
  قیمت دلار امروز ۴۵ تومان بالا رفت و دوباره به مرز ۱۵۱۰ تومان رسید، در حالی که روز گذشته قیمت دلار که ناگهان با افزایش ۴۰ تومانی مواجه شده بود، حدود ۱۴۶۵ تومان بود.
  افزایش تصاعدی قیمت دلار طی روزهای اخیر در حالی شکل می گیرد که هنوز مقامات ارزی بانک مرکزی هیچ واکنشی به افزایش قیمت دلار در بازار نشان نداده اند و برنامه یا سیاست خاصی را اتخاذ نکرده اند.
  این در حالی است که به نظر می رسید با بازگشت معاون ارزی بانک مرکزی از سفر کاری چند روز پیش خود از امارات، سیاستهای ارزی بانک مرکزی برای بازار ارز اعلام شود اما تاکنون چنین اتفاقی نیافتاده است.
  قیمت یورو در بازار آزاد امروز ۱۹۶۰ تومان اعلام شد، در عین حال بانک مرکزی نرخ رسمی دلار را امروز با روندی افزایشی ۱۱۱۲ تومان و هر یورو را ۱۴۵۲ تومان تعیین کرده است.
  قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم در بازار ۶۳۵ هزار تومان، طرح جدید ۶۱۴ هزار تومان، نیم سکه ۲۹۵ هزار تومان، ربع سکه ۱۵۲ هزار تومان و گرمی ۷۸ هزار تومان بود که نسبت به دیروز با افزایش همراه شدند.
  نرخ هر اونس طلای جهانی مانند دو روز گذشته به دلیل تعطیلی بازارهای جهانی به مناسبت فرارسیدن سال جدید میلادی در نرخ ۱۶۰۶ تومان ثابت مانده است و نرخ هر گرم طلای زرد ۱۸ عیار در بازار داخلی ۵۶ هزار و ۸۱۰ تومان است.
  پیگیری خبرنگار مهر برای انجام مصاحبه با معاون ارزی بانک مرکزی و یا کسب اطلاعاتی از برنامه های آتی این بانک در بازار ارز به نتیجه ای نرسید و روابط عمومی این بانک مطرح می کند که انجام مصاحبه امکان‌پذیر نیست.
  ....::::تن مرد و نامرد یکیست<>باید زمان بگذرد تابفهمی مرد کیست::::....

+ ارسال موضوع جدید
صفحه 1 از 62 1 2 3 4 5 11 51 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

تعداد اعضای بازدید کننده از این تایپیک : 0

بازدید کنندگان :  (نمایش کلی)

نامی برای نمایش وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

Bookmarks

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •