+ ارسال موضوع جدید
صفحه 2 از 62 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 12 52 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 613

موضوع: اخبار اقتصادی

 1. #1
  کاربر سایت

  http://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gif

  [ ]
  تاریخ عضویت
  May 2010
  سن
  36
  نوشته ها
  6,320
  تشکر
  1,395
  تشکر شده 3,426 بار در 1,743 پست

  اخبار اقتصادی

  ايران در ميان بدترين اقتصادها ‌دهم شد
  گينه كشوري در غرب آفريقا در رتبه سوم قرار گرفته است. اين كشور گرچه نيمي از ذخاير قابل استخراج بوكسيت جهان را در اختيار دارد ولي با معضلات و چالشهاي اقتصادي زيادي روبرو است .

  فارس: نشريه اقتصادي فوربس طي گزارشي به بررسي عملكرد اقتصادي 177 كشور جهان طي سه سال گذشته پرداخت و بر اين اساس 10 كشور را به عنوان بدترين اقتصادهاي جهان معرفي كرد.

  بدترين اقتصادهاي جهان در اين گزارش بر اساس ميانگين آمارهاي سه ساله در خصوص رشد توليد ناخالص داخلي ،تورم و توليد ناخالص داخلي سرانه به اضافه تراز حساب هاي جاري تعيين شده اند . اين فهرست نسبت به سال گذشته تغييرات زيادي داشته است.

  ماداگاسكار در رتبه نخست از اين نظر قرار گرفته است. فوربس در مورد اين كشور نوشت: آمارهاي اقتصادي سازمان ملل نشان مي دهد طي سالهاي 1970 تا 2009 سرانه توليد ناخالص داخلي در كشور ماداگاسكار سه برابر شده و به رقم ناچيز 448 دلاري رسيده است. اما سرانه توليد ناخالص داخلي در آفريقاي جنوبي كشوري در نزديكي ماداگاسكار با هفت برابر رشد به بيش از 5700 دلار رسيده است . وقوع جنگهاي داخلي، سوء مديريت اقتصادي و رشد فزاينده جمعيت موجب شده تا ماداگاسكار از ساير كشورهاي در حال توسعه و نوظهور مثل آفريقاي جنوبي، هند و برزيل فاصله زيادي داشته باشد .

  بر اساس اين گزارش امضاي قرارداد تجارت آزاد با آمريكا موجب شد تا تعداد زيادي از كارگران بخش نساجي ماداگاسكار بيكار شوند . بيش از 77 درصد مردم اين كشور هم اكنون زير خط فقر زندگي مي كنند. اين مساله موجب شده تا ماداگاسكار در صدر فهرست بدترين اقتصادهاي جهان قرار بگيرد . صندوق بين المللي پول نيز ماداگاسكار را به علت پايين بودن رشد اقتصادي، سوء مديريت اقتصادي، مفاسد مالي و فقر قاره هشتم ناميده است .

  ماداگاسكار پس از كسب استقلال از فرانسه در سال 1960 ميلادي تنها چند سال توانست اقتدار و قدرت سياسي و اقتصادي خود را حفظ كند . گرچه توليد ناخالص داخلي اين كشور نيز مانند ساير كشورهاي جهان از سال 1970 ميلادي رشد داشته ولي نرخ رشد جمعيت اين كشور از رشد اقتصادي ان فراتر بوده است . بحران اقتصادي و سياسي اين كشور از سال 2009 و زماني آغاز شد كه رييس جمهور منتخب ماداگاسكار مجبور شد با فشارهاي ارتش قدرت را به رقيب و مخالف اصلي يعني آندري راجوئلينا واگذار كند .

  برخي كشورها مثل غنا و زيمبابوه به علت عملكرد ضعيف اقتصادي به طور كلي از اين فهرست حذف شده‌اند و برخي كشورها نيز مثل ارمنستان و جاماييكا به علت تاثيرات منفي بحران مالي اخير با كاهش رتبه در اين فهرست روبه‌رو شدند. جاي تعجب نيست كه هشت اقتصاد بدتر جهان در بين ده كشور نخست اين فهرست كشورهايي هستند كه از ديدگاه سازمان بين المللي شفافيت بدترين عمكلرد را در زمينه مقابله با مفساد مالي و اقتصادي داشته اند. كشورهايي مثل گينه، قرقيزستان و ونزوئلا از اين جمله هستند.

  پس از ماداگاسكار ارمنستان در رتبه دوم اين فهرست قرار دارد. رشد اقتصادي اين كشور در سال 2009 بيش از 15 درصد كاهش داشته است . ارمنستان براي تامين نيازهاي انرژي خود به شدت به روسيه و ايران وابسته است. درآمد سرانه ارمنستان به 3 هزار دلار مي رسد كه اين رقم يك سوم كشور همسايه‌اش يعني تركيه است. نرخ تورم اين كشور نيز به بالاي 7 درصد رسيده است.

  گينه كشوري در غرب آفريقا در رتبه سوم قرار گرفته است. اين كشور گرچه نيمي از ذخاير قابل استخراج بوكسيت جهان را در اختيار دارد ولي با معضلات و چالشهاي اقتصادي زيادي روبرو است .

  ادامه درگيريهاي خونين داخلي تاثير منفي زيادي بر رشد و رونق اقتصادي اين كشور داشته است .

  اوكراين با در اختيار داشتن ذخاير غني معدني و زمينهاي حاصل خيز كشاورزي در رتبه چهارم اين فهرست است . اين كشور كه قصد دارد به اتحاديه اروپا بپيوندد از نظر درامد سرانه از كشورهايي مثل صربستان و بلغارستان عقب افتاده است. گسترش مفاسد مالي، قوانين پيچيده و دست و پا گير، ضعف شركتهاي دولتي و ضعف دستگاه قضايي در اعمال قانون مهمترين علل تضعيف قدرت اقتصادي اوكراين به شمار مي روند.

  جاماييكا در رتبه پنجم اين فهرست قرار دارد . بحران مالي جهان تاثير منفي زيادي بر بخش گردشگري اين كشور داشته است. طي سال‌هاي اخير نرخ فقر در اين كشور 10 درصد كاهش داشته است . بر اساس آمارهاي بانك جهاني نرخ باسوادي در اين كشور به 88 درصد افزايش يافته است.

  ونزوئلا در اين فهرست در جايگاه ششم است. اين كشور علي رغم در اختيار داشتن ذخاير انرژي فراوان و شعارهاي تبليغاتي هوگو چاوز با مشكلات و چالشهاي عديده اقتصادي روبرو است . تنها نكته مثبت اقتصاد ونزوئلا افزايش درامدهاي نفتي به لطف افزايش قيمت جهاني انرژي است. ونزوئلا با نرخ تورم 32 درصدي روبه‌رو است.

  قرقيزستان، سوازيلند، نيكاراگوئه و ايران نيز در رتبه هاي هفتم تا دهم بدترين اقتصادهاي جهان قرار گرفته اند.

  بر اساس اين گزارش ايران در جايگاه دهم فهرست بدترين اقتصادهاي جهان طي سه سال گذشته قرار گرفته است. بر اساس آمارهاي سازمان بين المللي انرژي ايران 10 درصد ذخاير كشف شده نفت جهان را در اختيار دارد. اقتصاد ايران با سوء مديريت، افزايش نقش دولت در فعاليتهاي بزرگ صنعتي و اقتصادي و تحريم ها روبرو است. درآمد سرانه در ايران به 5493 دلار مي رسد . گرچه دولت ايران سعي كرده با حذف 60 ميليارد دلار از يارانه هاي پرداختي به بخش انرژي اصلاحات وسيعي را در اقتصاد اين كشور آغاز كند ولي اجراي اين طرح موجب رشد 20 برابري قيمت برخي كالاها شده است. صندوق بين المللي پول بر اين باور است كه ايران براي حفظ نرخ تورم در سطح كمتر از 14 درصد با مشكلات زيادي روبرو است.
  [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]

 2. 10 کاربر مقابل از این پست *ShokolaT* تشکر کرده اند.


 3. #11
  کاربر سایت

  http://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gif

  [ ]
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  نوشته ها
  16
  تشکر
  73
  تشکر شده 7 بار در 5 پست

  پیش فرض

  این دلار هم مثل الا کلنگ میمونه ها
  www.n86.blogveb.com

 4. #12
  کاربر سایت

  http://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gif

  [ ]
  تاریخ عضویت
  Jul 2011
  محل سکونت
  یزره دورتر از نزدیک
  نوشته ها
  627
  تشکر
  1,740
  تشکر شده 2,561 بار در 880 پست

  پیش فرض

  اوج قیمت مسکن در تهران چقدر است؟+لیست

  در بازار مسکن تنها واحدهایی که با قیمت‌های منصفانه و حقیقی عرضه می‌شوند، خریدار ندارد، بلکه چنین واحدهایی را با کمی‌رنگ و لعاب می‌توان با نرخ‌های گزاف به مشتریان تحمیل کرد.
  به گزارش گروه خواندنی های مشرق به نقل از عصر ایران، سوختن یکجای هیزم‌های‌تر و خشک، این روزها توصیف شرح حال متقاضیان بازار مسکن شده است، زیرا طبق گفته اغلب مشاوران املاک، معمولا عده‌ای از مصرف کننده‌های واقعی در بازار مسکن قربانی عملکرد یکسری از خریداران می‌شوند، چراکه این دسته از متقاضیان مسکن یا از ارزش واقعی واحدهای مسکونی در منطقه مورد نظر برای سکونت خبر ندارند یا اینکه محو زرق و برق امکانات و مصالح و نمای ملک می‌شوند که همین مساله باعث می‌شود تا آنها هر میزان بهایی که فروشنده تعیین می‌کند را پرداخت کنند و به همین خاطر فروشنده‌ها ادعا می‌کنند که واحدهای خود را با قیمت‌های کاذب می‌توانند معامله کنند، زیرا در بازار مسکن تنها واحدهایی که با قیمت‌های منصفانه و حقیقی عرضه می‌شوند، خریدار ندارد، بلکه چنین واحدهایی را با کمی‌رنگ و لعاب می‌توان با نرخ‌های گزاف به مشتریان تحمیل کرد.


  یکی از بنگاهداران مسکن در شرق تهران در این باره به «دنیای اقتصاد» گفت: عده‌ای از خریداران در بازار مسکن اگرچه با قیمت‌های واقعی آشنا هستند اما به محض اینکه از واحدی بازدید می‌کنند که نمای خاص دارد حاضر می‌شوند واحد را با هر قیمتی که برای فروش پیشنهاد می‌شود خریداری کنند و فروشنده هم که نظاره‌گر میزان رضایت خریداران و همچنین پافشاری آنها برای انجام معامله است، نرخ‌های کاذب اعلام می‌کند و آن را به مابقی واحدها سرایت می‌دهد.
  لطیفه طنزی است که به مناسبت مرگ یک احساس گفته میشود

 5. #13
  کاربر سایت

  http://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gif

  [ ]
  تاریخ عضویت
  Aug 2011
  محل سکونت
  هر کجا هستم باشم آسمان مال من است
  سن
  29
  نوشته ها
  731
  تشکر
  1,460
  تشکر شده 1,217 بار در 487 پست

  اهمیت اقتصادی تنگه هرمز به روایت رویترز + عکس  شبکه خبری رویترز با انتشار عکسی میزان بشکه‌های نفتی انتقالی از تنگه هرمز و اهمیت و نقش آن در اقتصاد جهانی را به تصویر کشید.  تصویر ارائه‌شده توسط رویترز، به خوبی اهمیت تنگه هرمز و نقش آن در اقتصاد جهانی را نشان می‌دهد. با اینکه هنوز ایران واقعاً در واکنش به تحریم نفتی و تحریم بانک مرکزی خود دست به بستن این تنگه نزده است، اما حتی صحبت در این مورد نیز سبب شده است تا قیمت‌های نفت در جهان افزایش یابد.
  همان‌طور که در تصویر مشخص است تنگه هرمز مهم‌ترین کانال انتقالی نفت به بازارهای جهانی بشمار می‌آید. از این تنگه روزانه بیش از 15.5 میلیون بشکه نفت عبور می‌کند که این آمار خود حاکی از اهمیت بسیار زیاد این تنگه و نقش آن در اقتصاد جهانی است.
  با نگاهی به تصویر بالا می‌توان به ذخایر نفتی مختلف جهان نیز پی برد که در این میان خاورمیانه با داشتن ذخایری بیش از 750 میلیارد بشکه نفت، بزرگ‌ترین منطقه نفت‌خیز جهان به حساب می‌آید. در این میان، سهم ایران و عربستان بیشتر از دیگر کشورهای خاورمیانه است که این امر سبب شده است تا این دو کشور جزو بزرگ‌ترین کشورهای دارای منابع نفتی جهان به حساب آیند.
  مسلماً با توجه به بحران اقتصادی‌ای که کشورهای اروپایی و آمریکا با آن دست به گریبان هستند، افزایش قیمت نفت به هیچ وجه به نفع آنها نبوده و می‌تواند تأثیر بسیار منفی‌ای بر اقتصاد متزلزل و شکننده آنها داشته باشد.


  منبع : مشرق نیوز
  ....::::تن مرد و نامرد یکیست<>باید زمان بگذرد تابفهمی مرد کیست::::....

 6. #14
  کاربر سایت

  http://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gif

  [ ]
  تاریخ عضویت
  May 2011
  محل سکونت
  ميهن-بلوك سرپرستان-واحد خودم
  نوشته ها
  12,725
  تشکر
  2,446
  تشکر شده 12,500 بار در 4,033 پست

  پیش فرض

  تغيير كانال توزيع ارز


  گروه بازار پول – حسن نصرت‌آبادی: كارشناسان به بانك مركزي پيشنهاد كردند براي مديريت بازار ارز كانال توزيع ارز را تغيير دهد. به گفته كارشناسان در كنار اعمال سياست‌هاي كلان نظير تعيين نرخ سود متناسب با تورم،كنترل كسري بودجه و... اصلاح كانال توزيع ارز نيز بايد با هدف انجام امور ارزي مانند حواله، تزريق به بازار و...در دستور كار قرار داشته باشد.
  در حال حاضر بانك مركزي با دو روش استفاده از صرافي‌ها و شبكه بانكي، امور ارزي را انجام دهند.تغيير مرجع توزيع ارز از صرافي‌ها به شبكه بانكي كه در چند ماه گذشته در كنار وظايف خود به كنترل بازار مي‌پرداختند از جمله پيشنهادهاي كارشناسان به بازار است.
  ناكارآمدي شبكه توزيع
  ارز در بازار همچنان با یک شکاف قابل توجه بین نرخ مرجع و بازار مبادله می‌شود. صرف نظر از اینکه بانک مرکزی باید نرخ ارز را در چه سطحی تعیین کند، به نظر می‌رسد سوال مهم‌تر این باشد که چه کانالی برای رسیدن به نرخ هدف گذاری شده قابل اعتنا است. بانک مرکزی در اجراي سیاست‌های مختلفی که از ایده تزریق ارز به بازار نشات می‌گیرد، می‌تواند از شبکه بانکی استفاده کند یا به طور مستقیم از کانال صرافی‌ها اقدام به کنترل بازار کند.
  مشاهدات از بازار ارز پس از انتصاب معاونت ارزی جدید نشان‌دهنده آن است که سیاست تزریق مستقیم به بازار از طریق صرافی‌ها مدنظر معاونت ارزی بوده است. سیاستی که به نظر نتوانسته ثبات را به بازار ارز برگرداند.
  تزریق مستقیم به بازار و تکیه بر صراف‌ها
  سیاست تزریق ارز به طور مستقیم از جانب بانک مرکزی به بازار برای کنترل رشد نرخ ارز در کشوری نظیر ایران اصلا بی‌سابقه نیست. این سیاست در دوره معاونت جدید ارزی بانک مرکزی دوباره و با شدت زیادی دنبال شده است. هرچند به نظر می‌رسد چنین سیاستی در برگرداندن ثبات به بازار ارز چندان موثر نبوده است، بسیاری از کارشناسان معتقدند اصولا چنین سیاستی به معنای حراج کردن ذخایر ارزی بانک مرکزی است و بنابراین چندان قابل دفاع نیست.
  به عقیده این دسته از کارشناسان کاری که صراف می‌کند، خرید و فروش ارز از دست مردم است. در واقع فعالیت صراف در بازار ارز نیز مثل فعالیت‌ در هر بازار دیگر است؛ با این تفاوت که یک صراف اطلاعات تولید می‌کند. وی اطلاعاتی در مورد آینده‌ای که از بازار ارز تصور می‌کند تولید می‌کند و آنها را به‌فروش می‌رساند. در نتیجه بانک مرکزی تنها در صورتی می‌تواند تزریق از طریق صراف‌ها را مدنظر قرار دهد که بتواند خود را قانع کند که هدف‌گذاری مشترکی با صراف‌ها دارد؛ یعنی اگر، بانک مرکزی هدف گذاری خود را در کاهش نرخ ارز بازار قرار داده است، باید قانع شود که صرافی نیز چنین قصدی را دارد. اما در اینجا اشاره به نکته‌ای بسیار مهم است: در چارچوب مکانیزم عرضه – تقاضا، درست است که افزایش عرضه باید به کاهش قیمت بینجامد؛ اما این گزاره مهم اقتصادی یک پیش فرض دارد: ثابت بودن سایر شرایط. از مهم‌ترین این شرایط می‌توان به طرف تقاضا در بازار ارز اشاره کرد.
  می‌توان این گونه بحث کرد که نه تنها با عرضه ارز توسط بانک مرکزی از طریق صراف‌ها به بازار تقاضا ثابت نمی‌ماند، بلکه به نظر می‌رسد تقاضای ارز در دوره اخیر بسیار بالا باشد. به عبارت دیگر: بازار تشنه ارز است. در چنین شرایطی اصلا عجیب نیست که تزریق بیشتر توسط بانک مرکزی برخلاف تصور به افزایش نرخ ارز بینجامد.
  تکیه بر بازار به عنوان تعیین‌کننده نرخ ارز
  اما در این بین بسیاری معتقدند که بانک مرکزی باید از دخالت‌های یک‌جانبه خود در بازار ارز تا حد قابل توجهی بکاهد. منظور از مداخله یک‌طرفه این است که بانک مرکزی در بازار ارز تنها فروشنده است؛ زیرا تنها به دنبال کاهش نرخ ارز است. بحث‌های فراوانی در این مورد قابل طرح است. مهم ترین مساله از این منظر در این گزاره نهفته است که مگر نرخ ارز چیزی غیر از نرخی است که در بازار به‌وجود می‌آید؟ چه تفسیری می‌توان داشت وقتی کسی می‌گوید دلار ارزشش برای مثال 1500 تومان نیست؟ ارزش اقتصادی مفهومی‌ذهنی است. مفهومی‌که از کانال توافق، پدیده‌ای به نام قیمت را به‌وجود می‌آورد. وقتی دلار در بازار با نرخی مثل 1700 تومان به فروش می‌رسد به این معنااست که ارزش‌گذاری بازار از نرخ دلار برابر چنین رقمی‌است. حال این که بانک مرکزی بگوید این نرخ بالا یا پایین است چه مفهومی‌دارد؟ محمود بهمني بارها بر درستي اين مفهوم تاكيد كرده است.
  بنابراين بانک مرکزی چگونه می‌تواند اطلاعات خود را با اطلاعات عناصر بازار، چه صراف و چه دلال، مقایسه کند و چگونه می‌تواند به این نتیجه برسد که اطلاعاتش غنی‌تر است؟ بسیاری معتقدند که در این مورد، سیاست کاهش نرخ ارز به سطوح نزدیک به دوره یکسان سازی خود عاملی تشنج‌زا در بازار
  ارز است. سیاستی که یک علامت نادرست به بازار می‌دهد: افزایش نرخ ارز محتمل است.
  چرا تزریق مستقیم جواب نمی‌دهد؟
  کنترل بازار ارز مسلما یکی از پر چالش‌ترین افق‌های دید سیاست گذاری مسوولان پولی و بانکی کشور در چند ماه اخیر بوده است. به نظر می‌رسد صرف نظر از اینکه نرخ ارز نهایتا در چه سطحی قرار گیرد، مساله مهم‌تری که ذهن کارشناسان را به خود مشغول کرده است، بحث بازگرداندن ثبات به بازار است.
  به گفته کارشناسان اقتصادی، خود بی‌ثباتی دربازار ارز کافی است تا فعالیت‌های اقتصادی از پتانسیل‌های تولیدی به سمت پتانسیل‌های سوداگرایانه حرکت کنند. بسیاری نیز بحث کرده‌اند که در اقتصاد ایران به دلیل قوی نبودن بازار سهام که عمدتا ضربه گیر شوک‌های اقتصادی در یک اقتصاد منسجم را تشکیل می‌دهد، بازارهایی چون ارز، طلا و مسکن نقش ضربه گیر را ایفا می‌کنند. این امر مسلما از یک لحاظ بسیار مهم است. سرمایه‌گذاری در هیچ کدام از این بازارها کمکی به تولید نمی‌کند. امری که کارشناسان از آن به نتایج قابل تاسف اقتصادی در بلند مدت تعبیر می‌کنند. بسیاری از کارشناسان اقتصادی مدت‌ها است که تغییر بسته پولی را مناسب‌ترین راه برای برگرداندن ثبات به بازار ارز دانسته‌اند.
  بر این اساس برای اینکه اطلاعات به درستی در اختیار کسی که تصمیم به سرمایه‌گذاری دارد، برسد نیاز است تا بین بازار‌ها تعادل ایجاد شود. در حالی که بازاری مثل ارز در 9 ماهه سال 90 در حدود 55 درصد بازدهی از خود نشان داده است و نرخ سود سپرده‌های بانکی به شکل دستوری در سطحی پایین قرار دارد (برای مدت مشابه در سطح 10 درصد)، چگونه می‌توان انتظار داشت که تقاضا در بازار ارز کاهش یابد؟ این مساله از این لحاظ بسیار مهم است که بازار تامین مالی بانک‌ها در واقع بستری برای تولید اقتصادی است؛ اما ورود سرمایه به بازار ارز تولیدی برای اقتصاد نخواهد داشت. به نظر می‌رسد نیاز به تجدید نظر در سیاست‌های پولی در حال حاضر بسيار جدی‌تر باشد.

 7. #15
  کاربر سایت

  http://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gif

  [ ]
  تاریخ عضویت
  May 2011
  محل سکونت
  ميهن-بلوك سرپرستان-واحد خودم
  نوشته ها
  12,725
  تشکر
  2,446
  تشکر شده 12,500 بار در 4,033 پست

  پیش فرض

  نوسان نرخ دلار در مرز 1700 تومان
  سواری قيمت ارز بر موج شایعات

  گروه بازار پول- نرفتن بهمنی به مجلس دیروز قیمت دلار را تا مرز 1700 تومان بالا برد. روز گذشته حضور نیافتن رییس کل بانک مرکزی در مجلس موج بلندی از شایعات را در بازار ارز بر سر زبان‌ها انداخت و در واکنش به آن، قیمت دلار و سایر ارزها دوباره تا مرز 1700 تومان بالا رفت. قیمت دلار دیروز بعدازظهر به نرخ 1695 تومان معامله شد، اما تا ساعات بعد قدری تعدیل شد.

  شایعه استعفای بهمنی و شایعه‌ای مبنی بر برخورد انتظامی با دلالان ارزی در بازار موجب کمیاب شدن دلار در بازار شد . به طوری که قبل از ظهر قیمت دلار 1600 تومان، هنگام ظهر 1640 تومان و ساعت یک بعدازظهر1720 تومان شایع شد. در ساعات بعد خبر رسید که دلار در قیمت 1595 تومان معامله شده و عملا بالاتر از 1700 تومان دادوستدی صورت نگرفته است. التهاب روز گذشته بازار اگرچه تا بعدازظهر به افت قیمت دلار تا 1660 تومان منتهی شد که مورد توجه سایر رسانه‌های خبری از جمله رادیو نیز قرار گرفت. دیروز در بازار دلار به نرخ 1650 تومان به طور نقدی از سوی برخی عوامل فروخته شد که در پایین آوردن قیمت فوری دلار تاثیرگذار بود. قیمت دلار دیروز در ساعت 17 به وقت تهران در چهار راه استانبول به نرخ 1660 تومان فروخته و به نرخ 1630 از مشتری خریده می‌شد.
  شامه بازار ارز این روزها نسبت به شایعات بسیار حساس شده و هرگونه تغییر احتمالی در راس هرم مقامات پولی و اقتصادی کشور، آن را به واکنش وامی‌دارد. قیمت دلار در شامگاه روز شنبه پس از نوسان تا 1620 تومان، در پاساژ افشار تا 1585 تومان هم پایین آمد . از این رو می‌توان گفت قیمت دلار در روز گذشته تقریبا 100 تومان افزایش را به خود دیده است. بانک مرکزی قیمت دلار مسافری را در آغاز این هفته تا 1360 تومان بالابرده که به این‌ترتیب رقم پیش‌بینی شده «دنیای اقتصاد» در مورد افزایش قیمت دلار مسافری تحقق یافته است. در این راستا برخی گمانه‌زنی‌ها از افزایش قیمت آن تا 1500 تومان حکایت دارد. با وجود قیمت کنونی، فاصله قیمت دلار بازار با دلار مسافری نزدیک به 340 تومان است. همچنین با توجه قیمت 1123 تومانی مرجع دلار این فاصله تا محدوده 570 تومان افزایش یافته است.
  افزایش قیمت دلار در بازار دیروز در حالی بود که برخی از صرافان در چنین شرایطی از داد و ستد و پذیرش تعهد ارزی نیز خودداری کرده و فعالیت روزانه خود را متوقف می‌کنند. برخی به تماس‌های مشتریان خصوصی خود نیز جوابی نمی‌دهند. نداشتن پاسخ مشخص برای وضعیت بازار و امکان زیان از معامله در این شرایط مهم‌ترین بهانه آنها است.در این روزها در بازار شایعاتی مبنی بر اختلاس‌های کلان در بازار ارز دهان به دهان می چرخد و اخبار تایید نشده در مورد پیش‌فروش‌های تحویل داده نشده و همچنین وجود اسکناس‌های تقلبی اذهان فعالان را پرکرده است. در این راستا خبرگزاری مهر نیز نوشت: بازار ارز روزهای حساسی را می‌گذراند و نرخ دلار بی‌توجه به پیشنهادها و مصوبات بانک مرکزی، افزایش شدید داشته ، این در حالی است که شایعه استعفای خاموش ريیس‌کل این بانک هم به گوش می‌رسد. بنابراین گزارش روزهای پرتلاطم ارزی همچنان ادامه دارد، دیروز هم نرخ ارز بدون توجه به قیمت 1400 تومانی پیشنهادی کانون صرافان بالا رفت. بانک مرکزی برنامه خود را تعدیل، ثبات و دلار تک نرخی که شورای پول و اعتبار آن را مصوب کرده است، اعلام کرده، بر این اساس به نظر می رسد بانک مرکزی قصد دارد نرخ رسمی دلار را روی 1200 تومان ثابت کند.
  تحولات بازار ارز در حالی همچنان ادامه دارد که شایعات استعفای خاموش محمود بهمنی، ريیس کل بانک مرکزی پس از حضور نيافتن وي در جلسه غیرعلنی مجلس برای توضیح درباره بازار ارز بر سر زبان‌ها افتاد، البته روابط عمومی بانک مرکزی استعفای بهمنی از ریاست بانک مرکزی را تايید نمی‌کند. سایر ارزها نیز در بازار دیروز با افزایش شدید روبه‌رو شدند. یورو و صد ین ژاپن هر یک 50 تومان، پوند انگلیس 70 تومان و لیر ترکیه 80 تومان افزایش قیمت را ثبت کردند.
  بازار سکه و طلا
  در بازار سکه نیز قیمت‌ها افزایشی بود. دیروز قیمت سکه با 7000 تومان افزایش تا 625 هزار تومان بالا رفت ولي در ساعات بعد تا 620هزارتومان كاهش يافت. نیم سکه 2000 تومان و ربع سکه 1000 تومان گران شده و به 303 هزار تومان و 153 هزار تومان فروخته شدند.در بازار طلا دیروز قیمت مثقال طلای 17 عیار با 5800 تومان افزایش از 270 هزار تومان بالاتر رفت و از این رو قیمت هر گرم طلای 18 عیار بدون احتساب اجرت ساخت به بیش از 62 هزار تومان رسید. در بازارهای جهانی طلا، قیمت اونس به دلیل تعطیلی پایان هفته روی 1616 دلار ثابت مانده بود. کاهش نرخ بیکاری در آمریکا تا سطح 5/8 درصد و افزایش 200 هزار نفری شاغلان تازه این کشور در ماه پایانی سال 2011 دلیل بالارفتن ارزش دلار در مقابل سایر ارزها و افت قیمت طلا شد.

 8. #16
  کاربر سایت

  http://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gif

  [ ]
  تاریخ عضویت
  May 2011
  محل سکونت
  ميهن-بلوك سرپرستان-واحد خودم
  نوشته ها
  12,725
  تشکر
  2,446
  تشکر شده 12,500 بار در 4,033 پست

  پیش فرض

  نرخ خريد و فروش ارز درشبكه بانكي كشور(در برابر ريال)
 9. #17
  کاربر سایت

  http://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gif

  [ ]
  تاریخ عضویت
  May 2011
  محل سکونت
  ميهن-بلوك سرپرستان-واحد خودم
  نوشته ها
  12,725
  تشکر
  2,446
  تشکر شده 12,500 بار در 4,033 پست

  پیش فرض

  افزايش مجدد قيمت سكه و دلار


  گروه بازار پول- تلاش برای تغییر مسیر تاثیرگذاری بر قیمت ارز در بازار بانک مرکزی را به فکر تزریق ارز از مسیر صرافی بانک‌ها انداخته است. مسیری که البته با توجه به سوءاستفاده‌های صورت گرفته در بازار ارز، در روزهای اخیر، راه مطمئن‌تری است.
  به دنبال ممنوعیت‌های قانونی برای پیش فروش ارز توسط صرافان و همچنین مصوبه دو روز گذشته مجلس مبنی بر ممنوعیت فروش ارز خارج از واحدهای مجاز ، بانک مرکزی تزریق ارز از طریق صرافی بانک‌ها را مورد توجه قرار داده است. در روزهای اخیر اخباری مبنی بر سوءاستفاده 500 میلیارد تومانی از بیش از 20 صراف در برخی رسانه‌ها اعلام شد. در این راستا اخبار تایید نشده‌ای نیز مبنی بر زیان‌های کلان دیگر از صرافان ایرانی حاشیه خلیج فارس به گوش می‌رسد که اعتماد به برخی از عوامل پیش‌فروش‌کننده ارز دلیل این کار اعلام شده است. اخبار رسیده از صرافی‌های سطح شهر نیز از دستورالعمل شفاهی مبنی بر خودداری از معامله ارز تا روز پنج‌شنبه حکایت دارد. در این میان با وجود تکذیب استعفای رییس کل بانک مرکزی از سوی دفتر وی ، بازار ارز در واکنش به شايعه استعفای وی و تغییر کانال تزریق ارز ، شاهد افزایش دوباره قیمت دلار تا 1700 تومان شد. قیمت دلار ظهر روز یکشنبه نیز به 1700 تومان رسیده بود که تا غروب تا سطح 1660 تومان پایین آمد. دیروز نیز این رویه تکرار شد و قیمت دلار از 1700 تومان عبور کرد ولي تا غروب به سطح 1690تومان پايين آمد. قیمت سایر ارز نیز به دنبال افزایش قیمت دلار مرتبا رکوردهای جدیدی را کسب می کنند. بانک مرکزی دیروز قیمت دلار مرجع را 1 تومان و دلار بازار فرعی را 4 تومان افزایش داد و به ترتیب 1124 تومان و 1364 تومان فروخت.
  بازار سکه
  در بازار سکه نیز دیروز افزایش 10 هزار تومانی قیمت سکه بهار آزادی و سکه طرح قدیم موجب هیجانی شدن این بازار شد و قیمت سکه از 630 هزار تومان هم بالاتر رفت. گفته می‌شود خروج نقدینگی از بازار ارز به بازار سکه و کاهش امکان سفته بازی در بازار ارز طی روزهای آتی‌ سفته بازی را به بازار ارز کشانده است. دیروز قیمت جهاني طلا نیز در اولین روز هفته کاری تنها 2 دلار افزایش داشت و به 1618 دلار تا بعد از ظهر رسید.

 10. #18
  کاربر سایت

  http://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gif

  [ ]
  تاریخ عضویت
  May 2011
  محل سکونت
  ميهن-بلوك سرپرستان-واحد خودم
  نوشته ها
  12,725
  تشکر
  2,446
  تشکر شده 12,500 بار در 4,033 پست

  پیش فرض

  نرخ خريد و فروش ارز درشبكه بانكي كشور(در برابر ريال)
 11. #19
  کاربر سایت

  http://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gif

  [ ]
  تاریخ عضویت
  May 2011
  محل سکونت
  ميهن-بلوك سرپرستان-واحد خودم
  نوشته ها
  12,725
  تشکر
  2,446
  تشکر شده 12,500 بار در 4,033 پست

  پیش فرض

  اختصاص 750 ميليارد ريال اعتبار به انسداد مرزها


  امسال 750 ميليارد ريال به انسداد مرزها اختصاص يافت كه تاكنون 43درصد آن محقق شده است.
  به گزارش ايرنا، جانشين فرمانده مرزباني نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران گفت: جمهوري اسلامي ايران در امر انسداد مرز پيشتاز است، امروز قاچاق مواد مخدر به سمت مرز دريايي كشيده شده كه اين امر نشانگر موفقيت كشور در امر انسداد مرزها است.
  «احمد گراوند» افزود: ايران هشت هزارو755 كيلومتر مرز مشترك با كشورهاي همسايه دارد و نيروهاي مرزباني جمهوري اسلامي به تنهايي كار حفاظت از اين مرزها را برعهده دارند.

 12. #20
  کاربر سایت

  http://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gif

  [ ]
  تاریخ عضویت
  May 2011
  محل سکونت
  ميهن-بلوك سرپرستان-واحد خودم
  نوشته ها
  12,725
  تشکر
  2,446
  تشکر شده 12,500 بار در 4,033 پست

  پیش فرض

  قیمت اپارتمان کوچک در تهران

  رکود تورمی در بازار مسکن که از یکسو با افزایش قیمت‌ها و از سوی دیگر با کسادی بازار روبرو است منجر به این شده که تقاضاهای موثر در بازار به دلیل گرانی تبدیل به خرید نشود و از سویی نیاز به بازار مسکن هم همواره وجود داشته باشد.
  مهر: رکود تورمی در بازار مسکن که از یکسو با افزایش قیمت‌ها و از سوی دیگر با کسادی بازار روبرو است منجر به این شده که تقاضاهای موثر در بازار به دلیل گرانی تبدیل به خرید نشود و از سویی نیاز به بازار مسکن هم همواره وجود داشته باشد.

  در واقع مسکن به اندازه ای از قیمت رسیده است که اغلب مردم در تهران توانایی خرید آن را ندارند بنابراین این تقاضای بالقوه همچنان در بخش مسکن وجود دارد و این کالای سرمایه ای هر روز از دیگر بخش های اقتصاد کشور تاثیر میگیرد بنابراین فرصتی برای تعادل میان عرضه و تقاضا بوجود نمی آید.

  هر چند که دولت با سیاست مسکن مهر سعی بر تعدیل نرخ تورم در بخش مسکن را دارد اما این بخش هنوز هم تحت تاثیر دیگر سیاست های دولت است و به نظر نمی رسد که قیمت مسکن در تهران و دیگر کلان شهرها بتواند تحت تاثیر عرضه مسکن مهر کاهش پیدا کند.

  در حال حاضر هم بازار مسکن تحت تاثیر جو روانی ناشی از نوسان در بازار ارز و اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها با یک رکود تورمی مواجه است که هر چند در برخی از محله های تهران خود را نشان داده اما احتمال فراگیر شدن در دیگر محله های تهران را هم دارد.

  قیمت آپارتمان کوچک در تهران

  براساس گزارش میدانی، یک آپارتمان 55 متری در نظام آباد شمالی با 35 میلیون تومان نقد، 20 میلیون تومان وام و 18 میلیون تومان رهن به فروش می رسد و یک آپارتمان 50 متری در تهران نو قاسم آباد، یک خوابه و با عمر 9 ساله با پارکینگ و انباری، 75 میلیون تومان قیمت گذاری شده است.

  همچنین آپارتمان 48 متری طبقه سوم در محدوده سرچشمه به قیمت 52 میلیون تومان از سوی مالک قیمت گذاری شده است و برای یک واحد 45 متری، با عمر 14 ساله، 75 میلیون تومان دریافت می شود.

  قیمت یک آپارتمان 53 متری در محدوده امامزاده حسن هم 76 میلیون تومان تعیین شده است و یک آپارتمان 55 متری در نارمک میدان 15 با قیمت 125 میلیون تومان به فروش می رسد. آپارتمان 44 متری با عمر 6 ساله در میدان بهشتی هم بدون پارکینگ متری 2 میلیون و 500 هزار تومان از سوی مالک قیمت گذاری شده است.

  45 متری در محدوده اقدسیه هم با امکانات به قیمت 160 میلیون تومان به فروش می رسد و 48 متری نوساز در یوسف آباد هم 165 میلیون تومان قیمت گذاری شده است همچنین واحدی 50 متری در فرمانیه نوساز با پارکینگ و انباری به قیمت 220 میلیون تومان به فروش می رسد.

+ ارسال موضوع جدید
صفحه 2 از 62 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 12 52 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

تعداد اعضای بازدید کننده از این تایپیک : 0

بازدید کنندگان :  (نمایش کلی)

نامی برای نمایش وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

Bookmarks

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •