+ ارسال موضوع جدید
صفحه 1 از 36 1 2 3 4 5 11 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 357

موضوع: اخبار سیاست و بین الملل

 1. #1
  کاربر سایت

  http://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gif

  [ ]
  تاریخ عضویت
  May 2011
  محل سکونت
  نا کجا اباد
  نوشته ها
  973
  تشکر
  46
  تشکر شده 1,532 بار در 552 پست

  عراق درپی ایجاد دیوار حرارتی در مرز ایران!

  دولت عراق قصد دارد به منظور جلوگیری از ورود غیرقانونی افراد از مرزهای عربستان، كویت و ایران به كشورش در این مرزها دیوار حائل حرارتی احداث كند.

  به گزارش خبرگزاری آلمان، بر اساس گزارش‌های خبری روز یكشنبه عراق، این كشور قصد دارد به منظور شناسایی قاچاقچیان و افرادی كه بطور غیرقانونی و غیررسمی وارد خاک عراق می‌شوند در مرزهای خود یک دیوار حائل حرارتی ایجاد كند.

  "سلام المالكی" عضو ائتلاف دولت قانون اعلام كرد: دولت عراق قصد دارد در مرزهای مشترک خود با عربستان، كویت و ایران دیوار حرارتی حائل ایجاد كند تا تمام قاچاقچیان و افرادی كه بطور غیررسمی و غیرقانونی وارد خاک عراق می‌شوند، شناسایی كند ضمن این‌كه مسئولین اداره این دیوارها برعهده یک واحد مركزی مستقر در بغداد خواهد بود.

  وی افزود: پس از احداث این دیوار، در صورتی كه هركسی تلاش كند بطور غیرقانونی وارد خاک عراق شود، یک نشانه قرمز در نقشه روشن خواهد شد و نقطه‌ای كه آن شخص در حال نفوذ به خاک عراق است، مشخص خواهد شد. سپس نیروهای امنیتی اقدامات لازم را طی تماس با مركز فرماندهی انجام خواهند داد و با دستگیری شخص مورد نظر با او طبق قوانین بین‌المللی برخورد خواهند كرد.

 2. 8 کاربر مقابل از این پست armanbox تشکر کرده اند.


 3. #2
  کاربر سایت

  http://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gif

  [ ]
  تاریخ عضویت
  May 2011
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  11
  تشکر
  11
  تشکر شده 10 بار در 4 پست

  اخبار سیاست و بین الملل

  چهارشنبه گذشته 1390.4.8 ،آقای دکتر احمدی‌نژاد در مصاحبه با رسانه‌ها درباره بازداشت برخی از مدیران و کارمندان دولتی به اتهامات مالی و غیرمالی مواضع تعجب‌ بر‌انگیزی ابراز داشت. محورهای گفته شده از این قرار است:

  1. موضع خویش را ادامه سکوت اعلام کرده مگر آنکه دامنه بازداشت‌ها به کابینه برسد.
  2. کابینه را خط قرمزی خوانده است که «اگر بخواهند به آن دست‌اندازی کنند» دیگر سکوت نخواهد کرد.
  3. اقدامی را که در قبال بازداشت احتمالي برخي از اعضاي کابینه صورت خواهد داد" انجام وظیفه اخلاقی، قانونی و ملی" خویش نامیده است.
  4. مجموعه حرکات در زمینه رسیدگی به اتهامات مدیران عالی‌رتبه را «یک کار سیاسی» نامیده و قوه قضائیه را به پیگیری «مطامع سیاسی» متهم ساخت.
  5. رئیس‌جمهور تهديد کرد که در صورت اقدام قوه قضائیه برای رسیدگی به اتهامات اعضای کابینه، مجبور خواهد بود «کارها و مسائل را با مردم در میان بگذارد».
  6. البته ایشان سه بار از انجام وظیفه قانونی خود در اين باره یاد کرد و در عین حال تهدید کرد که مقابله او که از طریق گفتگو با مردم و شکستن سکوت خواهد بود «حتماً به کشور آسیب می‌زند».
  7. آقای احمدی‌نژاد در همین زمینه گفت که «برخی اشکالات در این دستگیری‌ها وجود داشت که من به رئیس قوه قضائیه اعلام کردم».

  درباره مواضع مذکور، پرسش‌های مختلفی وجود دارد که به بررسی آنها می‌پردازم تا روشن شود که پاسخ پرسش اصلی چیست. پرسش اصلي اين است: « وظیفه قانونی رئیس‌جمهور در برابر متهم شدن همکارانش چیست؟»

  پرسش اول: رئیس‌جمهور چه نقشی در حکومت دارد؟
  اصل یکصدوسیزدهم قانون اساسی «رئیس‌جمهور را دومین مقام رسمی کشور که مسئولیت اجرای قانون اساسی و ریاست قوه مجریه را جز در اموری که مستقیماً به رهبری مربوط می‌شود، بر‌عهده دارد». در همان حال اصل پنجاه‌وهفتم قانون اساسی از قوای سه‌گانه مقننه، مجریه و قضائیه یاد می‌کند که «مستقل از یکدیگرند». اعمال قوه مجریه نیز، نه در اختیار رئیس‌جمهور، بلکه طبق اصل شصتم قانون اساسی «از طریق رئیس‌جمهور وزراست». پس چرا وی در اصل یکصدوسیزدهم قانون اساسی «مسئول اجرای قانون اساسی» شمرده شده است؟ اكثريت قاطع حقوقدانان حقوق اساسي از جمله شوراي نگهبان، اين را تنها در قوه مجريه مي‌دانند.نه در ساير قوا.

  پرسش دوم: آیا رئیس‌جمهور در رسیدگی به تظلمات و اتهامات اشخاص، نقش قانونی دارد؟

  در فصل سوم قانون اساسی که به «حقوق ملت» اختصاص دارد، رسیدگی به بازداشت‌ها را حق مراجع صالحه قضایی می‌داند (اصل سی‌ودوم)، دادخواهی را حق همه مي‌داند و دادگاه‌های صالح قوه قضائیه را مرجع آن می‌شمارد (اصل سی‌وچهارم)، تشخيص مجرم بودن یا نبودن متهمان را نیز کار دادگاه می‌شمارد (اصل سی‌وپنجم). اصل شصت‌ویکم نیز تصریح می‌کند که «اعمال قوه قضائیه به‌وسیله دادگاه‌های دادگستری است». پس رئیس‌جمهور با توجه به استقلال قوا (اصل پنجاه‌وهفتم)، نه‌تنها نقشی در رسیدگی به تظلمات و رسيدگي به اتهامات و بازداشت‌ها ندارد، بلكه اگر دخالت كند، نقض صريح قانون اساسي كرده است، چه رسد به آنكه در اين عرصه وظيفه‌اي قانوني داشته باشد.

  پرسش سوم: آيا رسيدگي قوه قضائيه به اتهامات افراد، تابع قدرت مالي، سياسي يا اداري آنهاست؟
  اصل نوزدهم قانون اساسي در همان فصل «حقوق ملت» مي‌فرمايد «مردم ايران، از هر قوم و قبيله‌اي كه باشند، از حقوق مساوي برخوردارند». حتي «رهبر در برابر قوانين با ساير افراد كشور مساوي است» (اصل يكصد‌و‌هفتم قانون اساسي). بنابراين دادگاه‌ها برای رسیدگی قانوني به اتهامات هيچ مقامي خط قرمز ندارند. يعني رئيس‌جمهور نمي‌تواند خط قرمز دور افرادی بکشد و اگر براي جلوگيري از كار قوه قضائيه در رسيدگي به اتهامات اعضاي كابينه اقدامي بكند، آشكارا قانون اساسي را نقض كرده است.

  به همين دليل اصل يكصدوچهلم قانون اساسي مقرر كرده «رسيدگي به اتهام رئيس جمهور و معاونان او و وزيران در مورد جرائم عادي، با اطلاع مجلس شوراي اسلامي در دادگاه‌هاي عمومي دادگستري انجام مي‌شود». قانون اساسي رسيدگي به تخلف رئيس جمهور از وظايف قانوني‌اش را به ديوان عالي كشور سپرده است.(اصل يكصد‌و‌دهم بند 10)

  در واقع نه تنها خط قرمزي براي رسيدگي به اتهام رئيس جمهور، و وزرا و اعضاي ديگر كابينه مانند معاون اول، معاون اجرايي و رئيس دفتر رئيس جمهور وجود ندارد، بلكه قانون اساسي قوه قضائيه، يعني قاضي را بالاتر از اين مقامات نشانده است. قاضي در اين اقدام حتي از فشار رئيس قوه قضائيه هم مصون است (اصل يكصدشصت‌وچهارم). همه اين مختصات به شكل چكيده در اصل يكصدوپنجاه‌وششم قانون اساسي آمده است كه به استقلال قوه قضائيه مجدداً تأكيد دارد و نيز به اينكه اين قوه مسئول تحقق بخشيدن به عدالت و عهده‌دار رسيدگي و صدور حكم و حل و فصل دعاوي است. پس اولاً خط قرمزي براي قوه قضائيه كشيده نشده و ثانياً رئيس جمهور در اين باره هيچ وظيفه قانوني ، اخلاقي و ملي ندارد.

  پرسش چهارم: اگر رئيس جمهور روند كار قضا را در پرونده‌هايي مخل كار قوه مجريه يا ، كاري با مطامع سياسي ديد، چه بايد بكند؟

  اگر رئيس جمهور كار قاضي پرونده اتهامي همكاران خويش را غير حقوقي تلقي كرد و آن را اقدامي نافي انجام وظائف دولت احساس كرد ، طبق قانون دو كارمي‌تواند بكند، اول: هدايت همكاران خويش به دادگاه انتظامي قضات و شكايت از قاضي پرونده كه مثلاً قاضي با سند سازي به قصد تخريب دولت همكاران صديق رئيس جمهور را بي‌جهت متهم كرده ويا بازداشت آنها با فلان ماده آئين دادرسي نمي خواند. نه هيچ حق ديگري دارد و نه هيچ وظيفه‌ ديگري.

  دوم: اگر به نظرش رسيد '' مجموعه اين حركت‌ها، يك كار سياسي است'' كه در تعقيب برخي'' مطامع سياسي'' صورت مي‌گيرد (‌چنانكه رئيس جمهور ادعا كرده است)، بايد طبق اصل پنجاه و هفتم كه قواي سه گانه را "زير نظر ولايت مطلقه امر و امامت امت" مي‌شمارد، به رهبري مراجعه كند و طبق بند 7 اصل يكصد و دهم از ايشان بخواهد كه به حل اختلاف قوه مجريه و قوه قضائيه بپردازد. آن هم در امري به اين مهمي كه قوه قضائيه ( به زعم رئيس جمهور) در حال توطئه عليه اعضاي كابينه است براي قدرت طلبي و اغراض سياسي . نه آنكه تهديد كند به مردم روي خواهد آورد و « كارها و مسائل را با مردم» در ميان خواهد گذارد.در حاليكه تصريح مي‌كند كه اين كار " حتماً به كشور آسيب خواهد مي‌زند".

  پرسش پنجم: آيا اگر رئيس جمهور به جاي انجام وظائف آشكارش كه در بالا شمرده شده ، كه همه آن ها طبق قانون اساسي است، دعواي فرضي را كه مدعي آن است، به ميان مردم بكشاند، وظيفه قانوني‌اش را انجام داده يا خلاف وظيفه عمل كرده است؟

  اصول سابق الذكر همگي نشان مي‌دهد كه درست بر عكس آنچه وي اظهار كرده، نه تنها وظيفه قانوني و اخلاقي و ملي در اين باره ندارد، بلكه صراحتاً وظيفه‌اش تمكين و تسليم در برابر قاضي است. به دو دليل تهديد كردن قوه قضائيه و متهم كردنش به چيزي شبيه توطئه عليه دولت، غير اخلاقي، ناقض وظائف قانوني وي و حركتي غير ملي است: اول: سوگندي كه طبق اصل يكصدو بيست و يكم خورده است. وي بر اساس اصل مزبور " در پيشگاه قرآن كريم و در برابر ملت ايران به خداوند قادر متعال" سوگند خورده است كه" پاسدار .. قانون اساسي باشد" و " همه استعداد وصلاحيت خويش را در راه .. خدمت به مردم و اعتلاي كشور" بكار گيرد و "از خودكامگي بپرهيزد"و از «حقوقي كه قانون اساسي براي ملت شناخته است حمايت»كند. آيا نقض صريح قانون اساسي و تحميل سلايق شخصي بر قواي ديگر چيزي غير از خودكامگي است؟ آيا انجام كاري غير قانوني خود اذعان دارد كه " حتماً به كشور آسيب مي‌زند" خدمت به مردم و موجب اعتلاي كشور است؟و آيا مانع تراشي در راه رسيدگي به پرونده متهمان به فساد مالي و امتياز ويژه براي افراد خاص قائل شدن، حمايت از حقوق ملت است؟

  دليل دوم آن است كه چنانكه خود ايشان در مصاحبه مورد بحث گفته است « كشور نياز به وحدت و همدلي دارد تا كارهاي كشور به جلو برود. شرايط منطقه و جهان حساس است و مقام معظم رهبري نيز دائم بر همكاري و همدلي تاكيد مي‌كنند». آيا در اين وضعيت، اين تبعيت از ولي فقيه است كه به جاي اقدام قانوني در قبال توطئه مورد ادعا ( كه در بند پيشين شرح داده شده) تنش را به ميان مردم بكشاند؟ نه آن ادعاي سكوت وحدت آفرين و نه اين تهديد و تهمت به قوه قضائيه و ادعاهايي كه بعضي از آنها خود جرم است. رئيس جمهور افراد منحرف و فاسد را بايد از خود براند، و گرنه در همه جرائم احتمالي و انحرافات آنها شريك است. ما در عقايد صحيح ديني خود داريم كه" من رضي بفعل قوم فهو منهم : هر كس راضي به كاردسته‌اي باشد، از آنان به حساب مي‌آيد"، چه رسد به آنكه از آنها دفاع هم بشود و به خاطر مصون ماندن آنان از تعقيب قانوني ، قانون شكني و تهمت و تنش هم واقع شود. از تاريخ انقلاب اسلامي درس بگيريم.

 4. 4 کاربر مقابل از این پست saheb1384 تشکر کرده اند.


 5. #3
  کاربر سایت

  http://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gif

  [ ]
  تاریخ عضویت
  Jun 2011
  نوشته ها
  83
  تشکر
  72
  تشکر شده 129 بار در 46 پست

  پیش فرض قذافی اروپایی ها را تهدید کرد

  [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]
  به گزارش سرویس بین الملل برنا به نقل از الجزیره، "معمر قذافی" در پیامی صوتی تهدید کرد در پاسخ به عملیات ناتو به لیبی چند کشور اروپایی را هدف قرار می دهد.

  قذافی در این پیام از ناتو خواست حملات خود را به لیبی متوقف کند و در عین حال تاکید کرد که رژیمش با حملات ناتو سرنگون نخواهد شد.

  این در حالی است که پیش از این نیز اخبار ضد و نقیضی در مورد کناره گیری قذافی به گوش می رسید و شمار زیادی از رسانه های غربی در این رابطه به انعکاس اخبار ضد و نقیض پرداخته بودند.

  در همین رابطه، روزنامه روسی کامرسنت گزارش داده بود که رهبر لیبی آماده است تحت شرایطی از قدرت کنار برود. این روزنامه‌ی اقتصادی که در مسکو منتشر می‌شود منبع خود را یکی از مقام‌های ارشد دولت روسیه معرفی کرده است.

  خبرگزاری فرانسه نیز پیش از این به نقل از کامرسنت گزارش داده بود که قذافی حاضر است در صورتی که امنیت او تضمین شود از قدرت کنار برود که بر اساس این گزارش قرار بود فرانسه میانجی اجرای چنین برنامه‌ای باشد. به نوشته‌ی روزنامه‌ی روسی، پاریس پذیرفته که در صورت کنار رفتن قذافی دارایی‌های مسدود شده‌ی شماری از اعضای خانواده‌اش در این کشور آزاد شود.

 6. 3 کاربر مقابل از این پست hooman_fathi تشکر کرده اند.


 7. #4
  º°”˜×.مدیریت کل سایت.×`”°º

  http://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gif

  [ ]
  تاریخ عضویت
  Mar 2007
  محل سکونت
  City Bonab
  نوشته ها
  31,995
  تشکر
  16,883
  تشکر شده 25,435 بار در 9,128 پست

  پیش فرض یکی از این 5 نفر رییس جمهور بعدی ایران است !


  روزنامه انگلیسی ایندیپندنت در بررسی اختلافات اخیر ناشی از عملکرد گروه انحرافی در کشورمان دست به پیش‌بینی رئیس جمهور آینده ایران زد و در واقع نشان داد چه کسانی به عنوان رئیس جمهور آینده ایران می توانند مطامع غرب را تامین کنند، چرا که این رسانه‌ها طبق روش عمومی خود مواضعشان را در لفافه اخبار بیان می‌کنند.
  به گزارش جهان، ایندیپندنت با پیروی از این روش ۵ نفر را به عنوان روسای احتمالی جمهوری آینده ایران ذکر کرده است که اسامی و توضیحات ارائه شده توسط ایندیندنت در خصوص هر کدام را می‌خوانید:

  علی اکبر صالحی: باور بر این است وزیر امور خارجه ایران و فرستاده پیشین ایران به دیده بان هسته‌ای سازمان ملل، از جمله خواص است که می‌تواند جای رییس جمهور احمدی نژاد را بگیرد.

  محمد شریف ملک زاده: پیش از این یکی از نزدیک‌ترین متحدان احمدی نژاد بود. معاون پیشین وزیر امور خارجه ایران که تنها چند روز پس از برگزیده شدن به این عنوان قبل از این که در جریان‌های هفته پیش دچار اتهام فساد شود وادار شد که از کار خود کناره گیری کند.

  اسفندیار رحیم مشایی: رییس دفتر احمدی نژاد که نه تنها یکی از نزدیک‌ترین مشاوران سیاسی رییس جمهور است، که دخترش نیز با پسر رییس جمهور ازدواج کرده است. اطلاعاتی که در ماه آوریل به جامعه آمریکا درز کرده به این گمان دامن می زند که احمدی نژاد از رییس جمهور شدن مشایی طرفداری می‌کند.

  علی اصغر پرهیزکار: مدیر منطقه آزاد بازرگانی اروند در جنوب ایران که هفته پیش به اتهام فساد دستگیر شد.

  علیرضا مقیمی: مدیر منطقه آزاد بازرگانی ارس که به وی نیز هفته گذشته به اتهام فساد توقیف شد.

  این مطلب ایندیپندنت توسط کسی نوشته شده که همواره نظراتش مورد توجه و اعتنا بوده است. این شخص کسی نیست جز "رابرت فیسک"، تحلیلگر مشهور بین المللی که سخنرانی‌های جنجالی‌اش معرف‌اند.

  حالا سوال اینجاست، نام بردن از این ۵ نفر چه معنایی دارد؟ البته شخص اول در این فهرست وزیر امور خارجه کشورمان است اما چهار نفر دیگر همگی از یک جریان خاص هستند که کاملا شناخته شده است. ۳ نفر از این ۴ نفر اتهام فساد مالی دارند و یک نفر نیز به عنوان سرکرده گروه انحرافی معروف است.
  :: یاد گرفته ام تنهایی را به بودن درجمعی که به آن تعلق ندارم ترجیح دهم ::
  :: یاد گرفته ام که بااحمق بحث نکنم و بگذارم در دنیای احمقانه خویش زندگی کند ::
  :: یاد گرفته ام با وقیح جدل نکنم چون چیزی برای از دست دادن ندارد و روحم را تباه میکند ::
  :: یاد گرفته ام از حسود دوری کنم چون حتی اگر دنیا را به او تقدیم کنم باز هم از من بیزار خواهد بود ::
  =====================
 8. 6 کاربر مقابل از این پست ADMIN تشکر کرده اند.


 9. #5
  کاربر سایت

  http://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gif

  [ ]
  تاریخ عضویت
  Feb 2011
  محل سکونت
  Esfahan
  سن
  27
  نوشته ها
  520
  تشکر
  789
  تشکر شده 1,398 بار در 756 پست

  پیش فرض


  فقط يكيشون كارشو كمي بلده
  هركي ديگه بياد دوباره شاهد ...
  البته قضاوت زوده بايد ديد چند مرده حلاجن

 10. 2 کاربر مقابل از این پست DR.Hamid تشکر کرده اند.


 11. #6
  کاربر سایت

  http://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gif

  [ ]
  تاریخ عضویت
  Aug 2010
  محل سکونت
  کره ی زمین / ایران / تهران
  سن
  25
  نوشته ها
  2,665
  تشکر
  163
  تشکر شده 791 بار در 453 پست

  پیش فرض هشدار اتحادیه عرب به واشنگتن

  فارس نوشت:

  دبیرکل اتحادیه عرب در جریان سفر به دمشق از واشنگتن به دلیل دخالت در امور داخلی سوریه به شدت انتقاد کرد.
  به گزارش خبرگزاری سوریه "سانا "، "نبیل العربی " دیروز پس از دیدار با "بشار اسد " رئیس جمهور سوریه در دمشق در جمع خبرنگاران گفت: هیچ کس حق ندارد به رئیس جمهور یک کشور بگوید که مشروعیت خود را از دست داده است.
  "باراک اوباما " رئیس جمهور آمریکا سه‌شنبه هفته جاری در اظهاراتی مداخله‌جویانه مدعی شد که اسد در میان ملت خود مشروعیت خود را از دست داده و فرصت اصلاحات حقیقی را تباه کرده است.
  العربی همچنین تاکید کرد: اتحادیه عرب دخالت بیگانگان در امور داخلی کشورهای عربی را نمی‌پذیرد همچنانکه خود این اتحادیه نیز در امور داخلی این کشورها دخالت نمی‌کند.
  وی تصریح کرد: هیچ کس حق ندارد بگوید رئیس جمهور یک کشور مشروعیت خود را از دست داده است این یک مسئله‌ای است که ملت آن را تعیین می‌کند، اسد تاکید کرده است که سوریه وارد مرحله جدیدی شده است و اکنون نیز در مسیر اصلاحات حقیقی حرکت می‌کند
  ببخشید می شه به جای امضا انگشت بزنم ؟
  سپاس کن تا .... 12. 3 کاربر مقابل از این پست amirbigboy تشکر کرده اند.


 13. #7
  کاربر سایت

  http://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gif

  [ ]
  تاریخ عضویت
  Aug 2010
  محل سکونت
  کره ی زمین / ایران / تهران
  سن
  25
  نوشته ها
  2,665
  تشکر
  163
  تشکر شده 791 بار در 453 پست

  پیش فرض توزیع دستگاه شنود میان مخالفان سوری

  منابع موثق سوری اعلام کردند که "رابرت فورد" سفیر آمریکا در دمشق در دخالت آشکار در امور داخلی سوریه دستگاههای شنود در میان تظاهرات کنندگان استان حماه پخش کرده است.

  به گزارش روزنامه السفیر، منابع موثق در دمشق فاش کردند: "رابرت فورد" سفیر آمریکا در سوریه که روز پنجشنبه و جمعه گذشته به استان "حماه" رفته بود دستگاههای شنود و پخش مستقیم را به طور مخفیانه میان تظاهرات کنندگان پخش کرده است.
  این منابع افزودند: هدف از این اقدام عبارت است از جمع آوری تصاویر از تظاهرات و پخش مستقیم آن و نیز شنود و جاسوسی نیروهای امنیتی و پلیس در مناطق بحرانی است و به گونه ای جاسازی می شود که احتمال کشف آنها وجود ندارد.
  منابع فوق تصریح کردند: دستگاههای امنیتی سوریه تعدادی از این دستگاهها را ضبط کرده و افرادی را در این راستا دستگیر کرده است.
  این منابع بیان کردند: این دستگاهها در بالکونهای مشرف به دستگاههای امنیتی و نهادهای دولتی تعبیه می شود و کشف آنها از فاصله دور غیر ممکن است. دستگاههای فوق از دقت فوق العاده ای برخوردار است و جلب توجه نمی کند.
  منابع فوق اعلام کردند: این دستگاهها در کیفهای دیپلماتیک جاسازی و به احتمال زیاد برخی از آنها از لبنان وارد سوریه شده و بسیاری از آنها نزد مخالفان است
  ببخشید می شه به جای امضا انگشت بزنم ؟
  سپاس کن تا .... 14. 2 کاربر مقابل از این پست amirbigboy تشکر کرده اند.


 15. #8
  کاربر سایت

  http://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gif

  [ ]
  تاریخ عضویت
  Aug 2010
  محل سکونت
  کره ی زمین / ایران / تهران
  سن
  25
  نوشته ها
  2,665
  تشکر
  163
  تشکر شده 791 بار در 453 پست

  پیش فرض مدودف از تجار خواست تا بین او و پوتین یکی را انتخاب کنند

  ه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سایت روسی "پولیت"، دیمیتری مدودف در دیدار خود با رؤسای 27 شرکت بزرگ روسی از آنها خواست تا در مورد حمایت از شخص وی یا ولادیمیر پوتین نخست وزیرموضع گیریکنند.
  رسانه ها گزارش دادند که بخش اعظم ملاقات مدودف با تجار دور از چشم خبرنگاران برگزار شد.

  ویدر جمع تجار روسی همچنینگفت: دیدگاه من و پوتین در مورد روند توسعه آینده روسیه تفاوت دارد. تاکنون کشور طبق سناریوی پوتین پیش رفتهاست ولی اینک تجار می توانند به نفع تحولات رأی دهند.
  ببخشید می شه به جای امضا انگشت بزنم ؟
  سپاس کن تا .... 16. 2 کاربر مقابل از این پست amirbigboy تشکر کرده اند.


 17. #9
  کاربر سایت

  http://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gif

  [ ]
  تاریخ عضویت
  Jul 2011
  محل سکونت
  رشت
  نوشته ها
  338
  تشکر
  67
  تشکر شده 547 بار در 155 پست

  پیش فرض

  [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]


  پس از تصرف مجتمع باب العزیزیه محل استقرار معمر قذافی رهبر سرنگون شده لیبی در شهر طرابلس، خیمه معروف قذافی محل گرفتن عکس یادگاری شده است.

  قذافی معمولا با مهمانان و سران و مقامات ارشد دیگر کشورها در این خیمه دیدار می کرد.
  این خیمه در محوطه فضای سبز باب العزیزیه و در کنار منزل شخصی وی برپا شده بود. قذافی در سفرهای خارجی خود نیز سعی می کرد به جای هتل، در خیمه اقامت کند. وی در برخی سفرها از جمله سفر به فرانسه، قطر و ایتالیا خیمه اش را نیز برپا کرده بود.  خیمه قذافی در اختیار انقلابیون  دیدار قذافی با پوتین رئیس جمهور وقت روسیه در خیمه  دیدار با نخست وزیر ایتالیا در خیمه  دیدار با نخست وزیر وقت انگلیس در خیمه  دیدار با حسنی مبارک رئیس جمهور وقت مصر در خیمه

  زانو نمی زنم...


  حتی اگر سقف آسمان از من کوتاه تر باشد!


  " کوروش کبیــــــــــــــــر! "

 18. کاربر مقابل از این پست غرازه تشکر کرده است.


 19. #10
  کاربر سایت

  http://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gif

  [ ]
  تاریخ عضویت
  Jul 2011
  محل سکونت
  رشت
  نوشته ها
  338
  تشکر
  67
  تشکر شده 547 بار در 155 پست

  پیش فرض

  دیدار كیم با مدودف در سیبری

  كیم جونگ ایل ، رهبر كره شمالی و دمیتری مدودف ، رئیس ‌جمهوری روسیه روز چهارشنبه در یك پایگاه نظامی در سیبری روسیه دیدار و مذاكره كردند.  به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، كیم جونگ ایل، رهبر كره شمالی چهار روز پس از آنكه با قطاری زرهی برای نخستین‌بار در 9 سال گذشته وارد روسیه شد، در یك پایگاه چتربازان در نزدیكی دریاچه بایكال نزدیك شهر "اولان‌اوده" با دمیتری مدودف، رئیس‌ جمهوری روسیه نشستی را برگزار كرد.
  ساعت و روز این نشست تا آخرین دقیقه توسط كرملین و رهبر كره شمالی محرمانه باقی مانده بود.
  كیم جونگ ایل 69 ساله كه در مرسدس بنز مشكی رنگی به این پایگاه نظامی وارد شد، خطاب به مدودف‌ اظهار داشت: از توجه ویژه و دقت شما تشكر می‌كنم.
  رهبر كره شمالی به دنبال كمك از سوی قدرت‌های منطقه‌ای به كشورش است كه در اثر كمبود مواد غذایی و تحریم‌های اقتصادی با مشكلات جدی روبه‌رو شده است.
  وی ممكن است از روسیه بخواهد تا به آمریكا، كره جنوبی و ژاپن فشار وارد كند تا سریعا مذاكرات شش‌جانبه را آغاز كنند.
  كاخ كرملین در بیانیه‌ای گفت: توجه ویژه‌ای به موضوع از سرگیری فوری مذاكرات شش‌جانبه به منظور حل مساله هسته‌ای در شبه جزیره كره معطوف خواهد شد.
  در ادامه این بیانیه تصریح شد: روسیه همواره از حل‌وفصل مسالمت‌آمیز، سیاسی و دیپلماتیك این مساله و بازگشت به مذاكره و همكاری میان كره شمالی و جنوبی حمایت كرده است.
  كرملین خاطرنشان ساخت كه پیونگ یانگ نسبت به بازگشت به مذاكرات اعلام آمادگی كرده و از مذاكرات اخیر بر سر این مساله استقبال كرده است.
  روسیه روز جمعه اعلام كرد كه به علت كمبود شدید مواد غذایی در كره شمالی 50 هزار تن غله تا پایان ماه سپتامبر به كره شمالی می‌فرستد.
  رهبر كره شمالی در این سفر احتمالا به دنبال كمك اقتصادی قدرت‌های منطقه‌ای به دنبال وقوع سیل در این كشور، سرمایه‌گذاری‌های خارجی و كمك‌ها در زمینه انرژی خواهد بود.
  گزارش‌های رسانه‌ای اعلام كردند كه در ماه ژوئن كیم جونگ ایل به دنبال افشای تصمیمش برای سفر به روسیه، به خاطر نگرانی‌های امنیتی سفرش را لغو كرده بود.
  به گزارش خبرگزاری فرانسه، كیم جونگ ایل از مدودف به خاطر طی مسافت زیادی برای پرواز به این منطقه از روسیه به منظور دیدار با وی تشكر كرد و مدودف در پاسخ به وی گفت: در صحبت از كشورهای همسایه و هم‌پیمان، فاصله هرگز مهم نیست.
  رئیس جمهور روسیه اعلام كرد كه كره شمالی از طرح عبور خط لوله انتقال گاز روسیه به كره جنوبی حمایت می‌كند.
  دمیتری مدودف پس از نشست خود با كیم جونگ-ایل، اظهار داشت: تا جایی كه من دریافتم كره شمالی مایل به همكاری در زمینه اجرای این پروژه سه جانبه با شركت روسیه و كره جنوبی است.
  مدودف گفت كه خط لوله پیشنهادی حدود 1700 كیلومتر طول دارد و با حجم انتقال گاز 10 میلیارد متر مكعب در سال كار خود را آغاز می‌كند.
  رئیس جمهور روسیه گفت كه دستورالعملهایی را برای دولت این كشور صادر كرده تا بر چارچوب توافقنامه متعاقبی كه میان مسكو- پیونگ یانگ امضا خواهد شد، كار كنند.
  همچنین به گزارش خبرگزاری ایتارتاس روسیه، یك سخنگوی رئیس جمهور روسیه گفت كه كره شمالی برای به تعلیق در آوردن آزمایش سلاحهای كشتار جمعی اعلام آمادگی كرده است.
  ناتالیا تیماكووا، سخنگوی رئیس جمهور روسیه پس از نشست رهبر كره شمالی با دمیتری مدودف، گفت كه كره شمالی بدون پیش شرط آماده ادامه مذاكرت بین‌المللی در زمینه برنامه هسته ای این كشور است.
  وی افزود: كره شمالی اعلام آمادگی كرده كه در جریان این مذاكرات مساله به تعلیق در آوردن آزمایشات و تولید سلاحهای هسته‌ای را حل كند.
  رهبر كره شمالی یك روز پیش از این دیدار با قطار زرهی خود وارد شهر اولان‌اوده شد و پیش از دیدار با مدودف در مناطقی از این شهر به گردش پرداخت.
  وی در استخری كه با آب دریاچه بایكال پر شده بود، آبتنی كرد و از یك كارخانه ساخت جنگنده بازدید كرد.
  در بیانیه كرملین درباره این دیدار تصریح شد: در دستور كار رهبران دو كشور، مساله تقویت مذاكرات سیاسی، همكاری میان وزارتخانه‌های ذینفع و گسترش ارتباطات منطقه‌ای و انسان‌دوستانه قرار گرفته شده است
  زانو نمی زنم...


  حتی اگر سقف آسمان از من کوتاه تر باشد!


  " کوروش کبیــــــــــــــــر! "

 20. 2 کاربر مقابل از این پست غرازه تشکر کرده اند.


+ ارسال موضوع جدید
صفحه 1 از 36 1 2 3 4 5 11 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

تعداد اعضای بازدید کننده از این تایپیک : 0

بازدید کنندگان :  (نمایش کلی)

نامی برای نمایش وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

Bookmarks

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •