+ ارسال موضوع جدید
صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 28

موضوع: اخبار اجتماعی

 1. #1
  کاربر سایت

  http://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gif

  [ ]
  تاریخ عضویت
  May 2011
  محل سکونت
  کارتن خواب
  نوشته ها
  546
  تشکر
  196
  تشکر شده 423 بار در 177 پست

  اخبار اجتماعی

  اتفاق عجیبی در بر گزاری کنکور علوم انسانی در لارستان رخ داده است که باید هر چه زودتر سازمان سنجش پاسخگو باشد .
  در کنکور امسال بخش از صندلی ها خالی بود که بعد از پیگیری مشخص شد که این صندلی های خالی متعلق به دانش آموزان گراشیست که باید در لار کنکور میدادند اما به دلیل مشکلات بین لار و گراش دانش آموزان در این آزمون شرکت نکرده اند وآنها در جایی دیگر کنکور داده اند حال سوال اینجاست که چگونه برای این دانش آموزان دو سوال و دو کارت ورود به جلسه صادر شده است آیا این کار امنیت بزرگترین آزمون کشوری را زیر سوال نمیبرد ؟ منتظر پاسخگویی هر چه زودتر مسولین سازمان سنجش هستیم!
  به راستی شما کدام یک را انتخاب می کنید ؟ 2. 6 کاربر مقابل از این پست HA88AN تشکر کرده اند.


 3. #2
  مدیر بازنشسته

  http://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gif

  [ ]
  تاریخ عضویت
  Sep 2009
  محل سکونت
  ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡ ̴̡ı̴̴̡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫
  نوشته ها
  19,922
  تشکر
  3,817
  تشکر شده 14,125 بار در 4,874 پست

  رییس پلیس تهران:‌ ورود زنان به قهوه خانه های دارای قلیان از ۲۰ تیرممنوع می شود

  رییس پلیس تهران:‌ ورود زنان به قهوه خانه های دارای قلیان از ۲۰ تیرممنوع می شود
  فرمانده انتظامی تهران بزرگ از ممنوعیت ورود بانوان به چایخانه ها و قهوه خانه هایی كه با قلیان از مشتریان خود پذیرایی می كنند خبر داد.

  سردار حسین ساجدی نیا روز دوشنبه در حاشیه حضور در مركز نظارت همگانی نیروی انتظامی (۱۹۷) اظهار كرد: در پی درخواست های مكرر مردم به خصوص خانواده ها و دریافت گزارشات متعدد و در راستای طرح ارتقای امنیت اخلاقی و با هماهنگی مراجع قضایی مقرر شد از ۲۰ تیرماه امسال ورود بانوان به چایخانه ها و قهوه خانه هایی كه با قلیان از مشتریان خود پذیرایی می كنند، ممنوع خواهد بود.
  وی افزود: بنا بر ماده ۲۷ قانون نظام صنفی و توافق صورت گرفته با صنف مربوطه، از تاریخ یاد شده از ورود خانم ها به این دسته از چایخانه ها و قهوه خانه ها جلوگیری خواهد شد.
  وی خاطرنشان كرد: بدیهی است با اماكنی كه در این باره تخلف كنند برخورد قانونی شده و به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.
  وی خاطرنشان كرد: سفره خانه های سنتی هم تحت نظارت پلیس هستند كه درباره آنها بزودی اطلاع رسانی می شود.
  فرمانده انتظامی تهران بزرگ با بیان اینكه در مناطق بالای شهر تهران، قهوه خانه ها و چایخانه ها با عنوان «دیزی سرا» فعالند افزود: بدین ترتیب حدود ۴۰ درصد چایخانه های شمال تهران که با عنوان «دیزی سرا» فعالیت و با قلیان سرویس دهی می کنند شامل طرح ممنوعیت ورود بانوان می شوند.
  اجرای مرحله دوم طرح برخورد با اراذل و اوباش در پایتخت
  به گزارش ایسنا، ساجدی نیا در ادامه از اجرای مرحله دوم طرح برخورد با اراذل و اوباش خبر داد و افزود: امشب مرحله دوم طرح برخورد با اراذل و اوباش در پایتخت اجرا می شود.
  وی ادامه داد: با اجرای طرح برخورد با اراذل و اوباش دستگیری های صورت گرفته در این باره نسبت به سه سال گذشته افزایش یافته است، البته در حال حاضر تعداد اراذل و اوباش درجه یك در تهران كم است و در مجموع سطح اقدامات اراذل و اوباش در پایتخت كاهش یافته است.
  وی با بیان اینكه پیش از این كه اراذل و اوباش توصیه كرده بودیم كه بازگردند و توبه كنند افزود: تعدادی از اراذل و اوباش توبه كرده و بازگشته اند و اقدام مجرمانه ای نیز نداشته اند و هرچند وقت یكبار به پایگاه های پلیس مراجعه كرده و تحت نظر هستند.
  فرمانده انتظامی تهران بزرگ خاطرنشان كرد: پلیس با اراذل و اوباش برخورد كرده و دستگیری هایی در این باره صورت گرفته، همچنین از سوی مراجع قضایی هم با این افراد به شدت برخورد شده است. البته امیدواریم حكم های سخت تری به اراذل و اوباش داده شود. اما در هر صورت پلیس به مردم قول می دهد كه با اراذل و اوباش به شدت برخورد كند.
  شمار اراذل و اوباش در تهران زیاد نیست
  وی با بیان اینكه تعداد اراذل و اوباش در تهران زیاد نیست خاطرنشان كرد: پلیس با این تعداد از اراذل و اوباش برخورد می كند، البته باید این افراد مرتكب عمل مجرمانه شوند تا با حكم قضایی با آنها برخورد شود.
  ساجدی نیا درباره شناسنامه دار شدن اراذل و اوباش نیز گفت: كلیه اراذل و اوباشی كه از قبل دستگیر شده اند شناسنامه دار هستند و در حال حاضر افرادی كه دارای شش مصداق مربوط به اوباشگری همچون (عربده كشی، زورگیری، بدمستی، حمل سلاح سرد و غیره) باشند، جزو لیست اراذل و اوباش بوده و پس از دستگیری شناسنامه دار خواهند شد.
  به گفته وی در صورتی كه مجوز گرداندن این افراد در مناطق مورد نظر از سوی مرجع قضایی داده شود این افراد در محل گردانده می شوند.
  فرمانده انتظامی تهران بزرگ در برخورد با مزاحمان نوامیس هم گفت: موضوع برخورد با مزاحمان نوامیس همزمان با سایر طرح ها در بحث امنیت اخلاقی آغاز شده و ادامه دارد كه با استقرار تیم های پلیس در سطح شهر برخوردهای لازم در این زمینه صورت می گیرد.
  وی ادامه داد: با اجرای این طرح نسبت به اوایل اجرای آن شاهد وضعیت مناسبتری در سطح شهر هستیم، به طوری كه گزارشات واصله به پلیس مربوط به مزاحمت نوامیس نسبت به گذشته بسیار كمتر شده است.
  وی در پاسخ به سوالی در خصوص اصنافی كه اقدام به فروش لباسهای نامتناسب می كنند اظهار كرد: با صنوفی كه در این رابطه تخلف كنند برخورد می شود اما از زمان اجرای طرح امنیت اخلاقی وضعیت این صنوف بسیار تغییر پیدا كرده است و اصناف مورد نظر وضعیتشان بسیار متناسب تر شده است.
  فرمانده انتظامی تهران بزرگ در پاسخ به خبرنگاری مبنی بر اینكه برخی از ماموران پلیس در زمان جریمه كردن خودروهای متخلف در حوزه بدپوششی كارت شناسایی سرنشینان را اخذ نمی كنند و یا با گرفتن مبالغی، از جریمه كردن این افراد خودداری می كنند گفت: كسانی كه بخواهند این طرح را زیر سوال ببرند چنین موضوعاتی را مطرح می كنند. چون ماموران ما در این طرح شناخته شده و آموزش دیده هستند و این آموزش ها به صورت روزانه نیز صورت می گیرد. همچنین به عملكرد ماموران خود هم نظارت داریم البته نمی گوییم كه اصلا خطایی اتفاق نمی افتد.
  وی ادامه داد: بعضا برخی از افراد بدپوشش مدركی همراهشان نیست كه قبضی به این افراد داده می شود و ماموران استعلام می گیرند اگر در موعد معین به پلیس مراجعه نكنند به منزل آنها رفته و خودروشان آنها توقیف می شود.
  به گزارش ایسنا، ساجدی نیا در ادامه درباره وضعیت سرقت های خرد در پایتخت اظهار كرد: سرقت های خرد بیشتر از سوی معتادان به خصوص معتادان ولگرد صورت می گیرد به شكلی كه وقوع این سرقت ها طی سه هفته گذشته ۱۲ درصد كاهش یافته است و وضعیت حادی درباره این جرم در پایتخت نداریم كه اقدامات صورت گرفته در طرح محله محور به منظور پیشگیری از وقوع این جرایم تاثیرگذار بوده است و امیدواریم تا پایان تابستان میزان وقوع سرقت های خرد كاهش بیشتری یابد.
  حمله اراذل و اوباش به استخر زنانه كذب است
  وی درباره شایعه حمله اراذل و اوباش به یك استخر زنانه اظهار كرد: شایعه كرده بودند كه یك استخر زنانه از سوی اراذل و اوباش مورد حمله قرار گرفته كه این موضوع تكذیب می شود و چنین حادثه ای اتفاق نیافتاده بود.
  ساجدی نیا درباره استقرار پایگاه های پلیس نیز گفت: در تهران ۳۷۵ محله وجود دارد كه در حال حاضر ۸۴ كلانتری در پایتخت است و تا پایان سال آینده با تامین نیرو و امكانات این تعداد كلانتری در سطح تهران به ۹۰ كلانتری خواهد رسید.
  به گفته فرمانده انتظامی تهران بزرگ بیش از ۱۰۰ كیوسك پلیس در سطح محله های تهران مستقر است و با توجه به اجرای طرح محله محور پلیس بیشتر در محلات حضور پیدا می كند.
  اجرای طرح «اذان تا اذان» باید با هماهنگی پلیس باشد
  به گزارش ایسنا، ساجدی نیا درباره طرح اذان تا اذان سینماها در پایتخت اظهار كرد: وزارت ارشاد باید قبل از اعلام زمان اجرای این طرح با پلیس هماهنگی های لازم را انجام می داد و بعد این موضوع اطلاع رسانی می شد این در حالیست كه هنوز پلیس در رابطه با این موضوع نظر خود را اعلام نكرده است.
  وی خاطرنشان كرد: تامین امنیت و به خصوص موضوعات ترافیكی از وظایف پلیس در این طرح است كه باید مورد بررسی قرار گیرد..../ايسنا

 4. 7 کاربر مقابل از این پست Par Pari تشکر کرده اند.


 5. #3
  º°”˜×.مدیریت کل سایت.×`”°º

  http://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gif

  [ ]
  تاریخ عضویت
  Mar 2007
  محل سکونت
  City Bonab
  نوشته ها
  31,995
  تشکر
  16,883
  تشکر شده 25,435 بار در 9,128 پست

  پیش فرض

  احمدی نژاد : اجازه نمی‌دهیم دستور کار برای ما تهیه کنند ..

  - رییس‌جمهور معتقد است: عده‌ای با ماجراسازی پوچ به دولت حمله می‌کنند.

  رییس‌جمهور با بیان اینکه عده‌ای بدون آن‌که بتوانند از سیاست‌های اصلی دولت ایراد بگیرند با ماجراسازی‌های فرعی و پوچ به دولت حمله می‌کنند، گفت: محور کار دولت تلاش صادقانه و مخلصانه برای مردم در جهت عدالت و آرمان‌های انقلاب بدون توجه به جوسازی‌هاست.
  ایرادات آنقدر کوچک است که کسی نتوانسته روی آنها مانور بدهد
  محمود احمدی‌نژاد عصر یکشنبه در جلسه هیات دولت با اشاره به این‌که مخالفان تا به حال نتوانستند به سیاست‌های دولت در زمینه‌های اقتصاد، عمران، علمی، پژوهشی، خارجی،‌ صنعتی، کشاورزی و زیربنایی ایراد جدی وارد کنند، گفت: البته این حرف به معنای آن نیست که بعضا اشکالی در کار دولت وجود نداشته باشد اما ایرادات آنقدر کوچک است که کسی نتوانسته روی آنها مانور بدهد چرا که اگر ایراد بزرگی وجود داشت مخالفان حتماً با تمسک به آن به میدان می‌آمدند.
  اعضای دولت هر وقت زمان نوکری تمام شود، بی‌ادعا کنار می‌کشند
  رییس‌جمهور با اشاره به شعار دولت مبنی بر کار، نوکری مردم، خدمت و ایستادگی در مقابل زیاده‌خواهی‌ها تاکید کرد: دولت تا آخرین ثانیه‌های فرصت خدمت‌گزاری این شعارها را به طور جدی پیگیری خواهد کرد. اعضای دولت بدون ادعا و منتی به دنبال کار و خدمت به مردم هستند و فقط به دنبال نوکری مردم هستند و هر وقت زمان نوکری تمام شود هم، بی‌ادعا کنار می‌کشند ولی تا وقتی هستند یک ثانیه را برای کار از دست نخواهند داد.
  احمدی‌نژاد خطاب به اعضای دولت اظهار کرد: فضای کار و تلاش صادقانه و مخلصانه را حفظ کنید چرا که صلاح دنیا و آخرت ما در همین امر است که به مردم خدمت کنیم تا از دعای خیر آنها بهره‌مند شویم.
  رییس‌جمهور از اعضای هیات دولت خواست تا کارها و برنامه‌های تحولی را محکم به پیش ببرند و تصریح کرد: آنچه از ما باقی می‌ماند نتیجه تلاش‌ها و فعالیت‌های ماست.
  هیات وزیران و اعضای ستادی دولت اجازه نمی‌دهند که دیگرانی بنشینند و با فضاسازی و غوغاسالاری برای آنان دستور کار روزانه تهیه کنند
  وی افزود: همانگونه که بارها تاکید کرده‌ام هیات وزیران و اعضای ستادی دولت اجازه نمی‌دهند که دیگرانی بنشینند و با فضاسازی و غوغاسالاری برای آنان دستور کار روزانه تهیه کنند؛ دولت بر اساس دستور کار روشن خود یعنی برنامه پنجم، قانون بودجه، سیاست‌های کلی دولت حرکت می‌کند و به فضل الهی هم همه شرایط برای ساختن کشور مهیاست.
  احمدی‌نژاد خاطرنشان کرد: البته این به معنای آن نیست که اگر مسأله‌ای مربوط به مصالح ملت مطرح شود از طرف دولت مورد بی‌توجهی قرار گیرد و روابط عمومی‌ها باید مواردی از این دست را جدا کرده و اگر نظر سازنده، تحلیل درست و یا پیشنهاد خوبی ارائه داده شده است را به مسئولان منتقل کنند تا به آن رسیدگی شود و خواسته‌ها و مطالبات مردم روی زمین نماند.
  کاهش فاصله طبقاتی ناشی از تلاش‌های هیات دولت
  رییس‌جمهور با ارائه آمار ضریب جینی که نشان‌دهنده فاصله دهک‌های درآمدی در کشور است، گفت: این عدد در ابتدای روی کار آمدن دولت نهم 42 درصد بود که سال قبل به 38 درصد رسیده و پیش‌بینی مرکز آمار این است که اگر با همین شرایط کارها ادامه پیدا کند، این عدد تا پایان تابستان به 34 درصد برسد در حالی که هدف نهایی برنامه پنجم رسیدن این عدد به 35 درصد بوده است و رسیدن به 30 درصد دور از دسترس نیست که یک مطلوبیت نسبی در زمینه فاصله طبقاتی نیز محسوب می‌شود.
  احمدی‌نژاد کاهش فاصله طبقاتی را ناشی از تلاش‌های هیات دولت دانست و افزود: ایجاد اشتغال، فاصله طبقاتی را کم می‌کند و وقتی با همت مجموعه دولت امکانات و سرمایه‌گذاری‌ها به صورت عادلانه در سطح کشور توزیع شد به طور طبیعی فاصله طبقاتی کاهش یافت اما عده‌ای بدون آنکه توجه و دقت کنند مرتب ایراد می‌گیرند که دولت به دنبال توزیع فقر است در حالی که دولت در حال توزیع ثروت است.
  در نتیجه تلاش دولت نهم و دهم تولید ثروت ملی رشد مطلوبی یافته است
  رییس‌جمهور با بیان این‌که در نتیجه تلاش دولت نهم و دهم تولید ثروت ملی رشد مطلوبی یافته است و تلاش وافری برای توزیع عادلانه آن صورت می‌گیرد به افزایش 13 درصدی تولید فولاد، لوازم خانگی، سیمان و نیز افزایش قابل توجه بودجه‌های عمرانی و بخش مسکن، افزایش 27 درصدی صادرات غیرنفتی و نیز افزایش 14 درصدی تولیدات بخش کشاورزی اشاره کرد و گفت: وقتی آمار افزایش تولیدات در همه بخش‌ها بیش از 10 درصد است، بر چه مبنایی رشد اقتصادی کشور را 4 درصد اعلام می‌کنند، این موضوع نشان می‌دهد که عده‌ای می‌ترسند، اعلام کنند رشد اقتصادی ایران بالای 10 درصد بوده در حالی که این اتفاق در واقعیت رخ داده است و می‌تواند چند سال متوالی ادامه یابد.
  احمدی‌نژاد رشد صادرات غیرنفتی در سه ماهه گذشته را 42 درصد عنوان کرد و ادامه داد: در صورت حفظ روند افزایش تولید تا پایان سال ارزش صادرات غیرنفتی به بیش از 45 میلیارد دلار خواهد رسید و این اتفاقی بزرگ است که خیلی‌ها آرزوی آن را داشتند.
  رییس‌جمهور روند پیشرفت کشور را شتابان توصیف و اظهار کرد: در حوزه بهداشت و سلامت متخصصان کشورمان به دانش یک روش بسیار پیشرفت سلول‌ درمانی دست یافته‌اند که با تزریق سلول‌های بنیادین اندام‌های بدن را اصلاح می‌کند و این دستاورد بسیار بزرگی است که ان‌شاءالله به زودی از آن رونمایی خواهد شد.
  مخالفان درباره سیاست‌های فرهنگی دولت حرف‌های کلی می‌زنند
  احمدی‌نژاد همچنین به سیاست‌های فرهنگی دولت اشاره و تصریح کرد: در حالی که مخالفان درباره سیاست‌های فرهنگی دولت حرف‌های کلی می‌زنند تصمیمات بسیار پخته و عالمانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خیلی دقیق اجرایی شده و کارها در مسیر درست به پیش می‌رود. تولید فیلم، کتاب، تئاتر و انواع مختلف دیگر تولیدات فرهنگی و هنری در فضایی سالم در حال گسترش یافتن است و هر روز شاهد جوشش‌های فرهنگی و هنری هستیم.
  کانون تمرکز شیاطین انحراف توجه دولت و ملت از کار و سازندگی
  رییس‌جمهور در بخش دیگری از سخنان خود کانون تمرکز شیاطین را انحراف توجه دولت و ملت از کار و سازندگی دانست و خاطرنشان کرد: هر یک لحظه‌ای که از کار غفلت شود از کسانی که با سرعت روزافزون به جلو می‌روند و با آنها رقابتی شانه به شانه و ثانیه‌ای داریم، عقب‌ خواهیم ماند.
  وی با بیان اینکه با ابلاغ بودجه فرصت‌های بسیار خوبی پیش روی بخش‌های اجرایی قرار گرفته است، گفت: پروژه‌های فرهنگی و اجتماعی و اصلاحات ساختاری باید مورد توجه خاص قرار گرفته و کارها به نحوی جلو برود که روزانه خبرهای خوش واقعی، سازنده و ماندگار به مردم داده شود.
  باید همه هفت محور طرح تحول اقتصادی در دولت دهم اجرا شود
  رییس‌جمهور تداوم اجرای قانون هدفمندکردن یارانه‌ها را همچنان جزو کارهای مهم دولت دانست و تصریح کرد: در طرح تحول اقتصادی فقط دو سه مورد از برنامه‌های پیش‌بینی شده اجرا و به پیش‌ برده شده است و باید امسال طرح‌های اصلاح نظام مالیاتی و سیستم بانکی را نهایی کرده و اجرای آن را آغاز کنیم.
  احمدی‌نژاد تاکید کرد: باید همه هفت محور طرح تحول اقتصادی در دولت دهم اجرا شود و به نقطه مطلوب و غیرقابل برگشت برسد و این کار شدنی است.
  پروسه اجرای اصل 44 قانون اساسی را که 20 سال زمان می‌طلبید طی 5 الی 6 سال اجرا کرد
  رییس‌جمهور عملکرد دولت در اجرای اصل 44 قانون اساسی را قابل توجه و افتخارآمیز دانست و اظهار کرد: دولت پروسه اجرای اصل 44 قانون اساسی را که 20 سال زمان می‌طلبید طی 5 الی 6 سال اجرا کرد و حجم واگذاری‌های این دولت 25 تا 30 برابر کل دولت‌های قبل از خود است و هیچ‌کس فکر نمی‌کرد دولت بتواند این حجم از سهام را بدون اینکه حقی از بیت‌المال و حقوق مردم تضییع شود، واگذار کند و بعضی‌ها که از جزئیات اقدامات دولت در این زمینه اطلاعی ندارند، مرتب علیه دولت مطالبی مطرح می‌کنند که البته اهمیتی هم ندارد.
  احمدی‌نژاد از وزیر اقتصاد خواست واگذاری سهام عدالت تا تکمیل همه حلقه‌های طرح ادامه یابد و تصریح کرد: واگذاری سهام عدالت اقدام بزرگی بود که باعث شد حدود 42 میلیون نفر در منافع و سرمایه‌گذاری‌هایی که سال‌های سال در کشور انجام شده است، سهیم باشند.
  بعد از پایان تعطیلات تابستانی مجلس وزرای جدید را معرفی خواهیم کرد
  رییس‌جمهور به ادغام وزارتخانه‌ها و کوچک و چابک‌سازی ساختار و بدنه دولت اشاره کرد و با بیان اینکه بعد از پایان تعطیلات تابستانی مجلس وزرای جدید را معرفی خواهیم کرد، گفت:‌ به طور جد پیگیر اصلاح تشکیلاتی ساختار وزارتخانه‌ها و دولت هستیم و وزارتخانه‌ها باید نیروهای خود را به قسمت صف بفرستند و عده کمتری را در ستادها نگهدارند تا ستادها کوچک و چابک شده و نیروها نیز در قسمت صف وارد میادین عملیاتی کار شوند.
  احمدی‌نژاد افزود: در حال حاضر ساختمان وزارت جهادکشاورزی تخلیه شده در حالی که هیچ‌کس باور نمی‌کرد که بشود این ساختمان را تخلیه کرد و آقای نیکزاد هم اعلام آمادگی کردند که ساختمان اصلی وزارت مسکن را تخلیه کنند که اینها کارهای بزرگی برای کوچک کردن بخش‌های ستادی دستگاه‌های دولتی است و حتی وزارت کشور هم می‌تواند این کار را بکند چرا که اگر به لحاظ شکلی و ظاهری کوچک نشویم به لحاظ عملکردی نمی‌توانیم چابک و بزرگ شویم.
  رییس‌جمهور خطاب به اعضای هیات دولت تصریح کرد: عملکرد خود را برای مردم تشریح کنید و بدانید مردم با آگاهی یافتن از تلاش‌ها و اقدامات شما نهایت همراهی و همکاری را با دولت خواهند داشت، توان ملت ایران را در انجام کارهای بزرگ همواره مد نظر داشته باشید. اگر کارها را برای آنها توضیح دهید و کمک بخواهید خواهید دید که چه طوفانی از همراهی و همدلی در کشور بپا می‌کنند.
  احمدی‌نژاد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سفر معاون اول رییس‌جمهور به عراق آن را سفری ارزشمند توصیف کرد که آثار درازمدتی خواهد داشت و گفت: ایران و عراق علاوه بر اشتراکات فرهنگی بسیار، مردمی دارند که به یکدیگر علاقمند بوده و می‌خواهند روی پای خود بایستند و هنر دولت این است که راه همکاری مردم دو کشور را باز کند.
  رییس‌جمهور پروژه‌های راه، راه‌آهن، انتقال انرژی و ارتباطات را از جمله زمینه‌های مساعد توسعه همکاری بین ایران و عراق عنوان و خاطرنشان کرد: از کارهای بسیار مهمی که باید در روابط بین دو کشور ایران و عراق پیگیری شود، تثبیت شن‌ها و چشمه‌های ایجاد گرد و غبار است که زندگی مردم دو کشور را مختل کرده و اگر چه کار مهار آنها آغاز شده اما لازم است سرعت کارها افزایش یابد.
  خبرآنلاین


  :: یاد گرفته ام تنهایی را به بودن درجمعی که به آن تعلق ندارم ترجیح دهم ::
  :: یاد گرفته ام که بااحمق بحث نکنم و بگذارم در دنیای احمقانه خویش زندگی کند ::
  :: یاد گرفته ام با وقیح جدل نکنم چون چیزی برای از دست دادن ندارد و روحم را تباه میکند ::
  :: یاد گرفته ام از حسود دوری کنم چون حتی اگر دنیا را به او تقدیم کنم باز هم از من بیزار خواهد بود ::
  =====================
 6. 6 کاربر مقابل از این پست ADMIN تشکر کرده اند.


 7. #4
  کاربر سایت

  http://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gif

  [ ]
  تاریخ عضویت
  May 2010
  سن
  36
  نوشته ها
  6,320
  تشکر
  1,395
  تشکر شده 3,426 بار در 1,743 پست

  پیش فرض

  كتك خوردن زن از همسر به خاطر زیبایی!


  زنی در دادگاه خانواده گفت: همسرم این ادعا را دارد كه به دلیل علاقه زیاد نسبت به من مشكوك است و مرا كتك می‌زند چرا كه از نظر او من بسیار زیبا هستم.

  به گزارش ایسنا، زنی با حضور در دادگاه خانواده ضمن ارائه درخواست طلاق خود به رییس شعبه اظهار كرد: شوهرم بسیار روانی است، او به همه چیز و همه كس مشكوك است و از نظر او همه مردمان كره خاكی نظر بد نسبت به من دارند. بیماری او به قدری شدید است كه خود گاهی اوقات به آن اعتراف می‌كند.

  وی در ادامه افزود: شوهرم به دلیل بیماری‌اش مرا مورد ضرب و شتم قرار می‌دهد به طوری یك بار در زیر ضربه‌های او بیهوش و به بیمارستان منتقل شدم، او حتی به نزدیكترین افراد در خانواده‌ام بدبین است تا جایی كه من به خاطر آزار و اذیت‌های او حجاب خود را تغییر داده و چادر را انتخاب كردم اما با این كار هم او بهتر نشد.

  این زن جوان عنوان كرد: تا الان با همه مشكلات كنار آمدم اما شوهرم تمام حرمت‌ها را از بین برده و به من تهمت داشتن روابط نامشروع را زده، با این وضعیت دیگر نمی‌خواهم با او لحظه‌ای زیر یك سقف زندگی كنم.

  مرد كه در دادگاه حضور داشت بیان كرد: این حق طبیعی من است كه همواره نگران و مراقب همسرم باشم چرا كه او از نظر ظاهری بسیار زیباست و من نمی‌توانم قبول كنم كسی به چشم بد به همسرم نگاه كند. من فرد بی‌غیرتی نیستم كه اجازه دهم هر كس هر طور كه مایل است با همسرم رفتار كند. من به همسرم علاقه‌مند هستم و به دلیل علاقه شدید است كه اینگونه رفتار می‌كنم.

  زن جوان با اعتراض رو به قاضی جلسه گفت: این مرد بیمار است و رفتارهای خود را اینگونه توجیه می‌كند. من سالهاست كه این حرف‌ها را شنیده‌ام و تا چندی پیش سعی می‌كردم آنها را قبول كنم؛ اما او بیمار است. من دیگر حاضر به ادامه زندگی با او نیستم.

  قاضی جلسه بعد از شنیدن اظهارات زوج جوان به دلیل نداشتن مدارك كافی حكمی مبنی بر طلاق صادر نكرد.
  [برای دیدن لینک ها ابتدا باید عضو انجمن شوید. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید...]

 8. 2 کاربر مقابل از این پست *ShokolaT* تشکر کرده اند.


 9. #5
  کاربر سایت

  http://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gif

  [ ]
  تاریخ عضویت
  May 2011
  محل سکونت
  ميهن دانلود
  نوشته ها
  686
  تشکر
  2,307
  تشکر شده 1,553 بار در 559 پست

  مراسم نیمه شعبان در جمکران و نجف از تلویزیون پخش می‌شود

  ...

  ویژه برنامه نیمه شعبان شامل بخشهایی از مراسم مسجد جمکران و نجف اشرف، کاری از گروه تأمین برنامه شبکه قرآن و معارف سیما شنبه 25 تیر بصورت زنده پخش می‌شود.

  به گزارش خبرگزاری مهر، ویژه برنامه نیمه شعبان از گروه تأمین برنامه شبکه قرآن سیما با ساختاری ترکیبی بمناسبت سالروز میلاد امام زمان (عج)، روز شنبه 25 تیر از ساعت 21 تا 23 بصورت زنده از این شبکه پخش می شود .

  اجرای بخش کارشناسی با حضور حجت الاسلام محمدحسن مهدویان، گزارش مستقیم از مسجد مقدس جمکران و نجف اشرف، میان برنامه های مناسبتی شامل مولودی خوانی، کلام بزرگان، فرازهایی از زیارت آل یاسین از جمله بخشهای مختلف این ویژه برنامه است .

  موضوعات مورد بحث در بخش کارشناسی در این برنامه شامل اعمال شب نیمه شعبان، تولد و غیبت امام زمان (عج) و بحث انتظار است .

  تکرار ویژه برنامه نیمه شعبان روز یکشنبه 26 تیر از ساعت 11 تا 13 پخش می شود .
  ویرایش توسط paryak20 : 07-15-2011 در ساعت 13:08
  بي تو اما به چه حالي من ازآن كوچه گذشتم...


 10. کاربر مقابل از این پست paryak20 تشکر کرده است.


 11. #6
  کاربر سایت

  http://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gif

  [ ]
  تاریخ عضویت
  May 2011
  محل سکونت
  ميهن دانلود
  نوشته ها
  686
  تشکر
  2,307
  تشکر شده 1,553 بار در 559 پست

  جشن میلاد حضرت مهدی(عج) در مصلای ری برگزار می‌شود

  .
  .
  همزمان با نیمه شعبان، مراسم جشن باشکوه میلاد حضرت مهدی(عج) در مصلای بزرگ ری حرم حضرت عبدالعظیم(ع) برگزار می‌شود.

  به گزارش خبرگزاری مهر، همزمان با شب نیمه شعبان و در شامگاه شنبه 25 تیر، مراسم مولودی خوانی توسط حمید رمضانپور، پس از اقامه نماز مغرب و عشا، در مصلای بزرگ ری برگزار می شود.

  در سالروز میلاد حضرت امام زمان نیز مراسم مولودی خوانی توسط آقای نارنجی، یکشنبه پس از اقامه نماز جماعت ظهر و عصر، در مصلای ری برگزار می شود.

  ویژه برنامه جشن بزرگ میلاد نور نیز همزمان با مراسم اختتامیه یازدهمین دوره هزاران ختم قرآن کریم به نیت سلامتی و تعجیل در فرج حضرت صاحب الامر (عج) در نیمه شعبان و از ساعت 18 و 30 دقیقه با قرائت قرآن کریم توسط رحیم خاکی، در مصلای بزرگ ری رگزار می شود.

  در این مراسم حجت الاسلام قرنی سخنرانی و نورانی به قرائت زیارت آل یاسین می پردازند.

  مدیحه سرایی داود شفیعی اجرای برنامه تواشیح گروه همخوانی طه از دیگر برنامه های جشن میلاد نور اعلام شده است .

  قرائت دعای ختم قرآن کریم به مناسبت اختتامیه یازدهمین دوره هزاران ختم قرآن کریم به نیت سلامتی و فرج حضرت صاحب الزّمان (عج) و اهدای جوایز به نفراتی از شرکت کنندگان در جشن بزرگ میلاد نور و همچنین تقدیم هدایا به تعدادی از کسانی که اسامی یا القاب حضرت امام مهدی و مادر آنحضرت را دارا هستند، به قید قرعه پایان بخش این جشن باشکوه خواهد بود.
  بي تو اما به چه حالي من ازآن كوچه گذشتم...


 12. کاربر مقابل از این پست paryak20 تشکر کرده است.


 13. #7
  کاربر سایت

  http://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gif

  [ ]
  تاریخ عضویت
  Jul 2011
  محل سکونت
  رشت
  نوشته ها
  338
  تشکر
  67
  تشکر شده 547 بار در 155 پست

  پیش فرض

  افتتاح یکی دیگر از ایستگاه های مترو تهران
  هابیل درویش با بیان اینكه عملیات عمرانی ایستگاه استاد معین از خط چهار نیز رو به اتمام است، اظهار كرد: ایستگاه استاد معین و پس از آن، ایستگاه پیروزی، در نوبت بعدی بهره‌برداری خواهد بود.


  به گزارش ایسنا وی از بهره‌برداری هفت كیلومتر از خط سه مترو تا پایان سال جاری خبر داد و افزود: تمام طول مسیر خط چهار مترو نیز، تا پایان سال به بهره‌برداری خواهد رسید.  به گفته وی، ایستگاه میدان ولیعصر، ایستگاه تقاطع خیابان ولیعصر با خیابان فاطمی و ایستگاه شهید قنبر‌زاده در خیابان شهید بهشتی از خط سوم امسال به بهره‌برداری خواهد رسید.

  درویش همچنین، با اشاره به ویژگی‌های منحصر به فرد ایستگاه تجریش متروی تهران نیز، اظهار كرد: این ایستگاه به لحاظ فنی و سختی كار با هیچ‌یك از ایستگاه‌های پیش از این و یا ایستگاه‌هایی كه در برنامه‌ریزی‌های آتی پیش‌بینی شده است تفاوت دارد.

  وی با بیان اینكه این ایستگاه در دامنه البرز قرار دارد، افزود: به دلیل شیب زیاد زمین در این محدوده،‌ به عمق 70 متری زمین رفته‌ایم و باید انتقال سنگ‌های بزرگ سر راه و خاك حاصل از حفاری‌ها از طریق این شفت 70متری انجام شود.

  مدیرعامل شركت متروی تهران به وجود قنات‌های متعدد و آب‌های سطحی فراوان در این محدوده نیز،‌ اشاره كرد و یادآور شد: بخشی از سختی كار نیز،‌ به هدایت آب‌های سطحی و حل مشكل قنات‌ها بازمی‌گردد كه در این ایستگاه، بیش از همه ایستگاه‌های دیگر با این مشكلات مواجهیم.

  درویش زمان افتتاح ایستگاه تجریش را اوایل مهرماه،‌ پس از افتتاح سه ایستگاه یادشده عنوان كرد.

  وی در خاتمه وعده داد كه با وجود دستگاه‌های حفاری (تی بی ام) علاوه بر حفاری 15 کیلومتر خط مترو که وعده احداث آن داده‌ شده، حفاری 20 کیلومتر دیگر از خطوط مترو برای بهره‌برداری در سال آینده، انجام شود
  زانو نمی زنم...


  حتی اگر سقف آسمان از من کوتاه تر باشد!


  " کوروش کبیــــــــــــــــر! "

 14. کاربر مقابل از این پست غرازه تشکر کرده است.


 15. #8
  کاربر سایت

  http://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gif

  [ ]
  تاریخ عضویت
  Jul 2011
  محل سکونت
  رشت
  نوشته ها
  338
  تشکر
  67
  تشکر شده 547 بار در 155 پست

  پیش فرض

  ثبت‌نام 750 هزار بازنشسته برای بیمه طلایی فرهنگیان
  معاون اداره كل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به پایان مهلت ثبت‌نام بازنشستگان فرهنگی برای ثبت‌نام در بیمه طلایی، گفت: آموزش و پرورش با جدیت این مساله را دنبال می‌كند تا بیمه طلایی فرهنگیان بازنشسته نیز به مرحله اجرا برسد و در این راستا در حال رایزنی با شركت بیمه آتیه‌سازان حافظ است.  ابوالفضل اسفندی در گفت‌و‌گو با ایسنا افزود: از زمان اعلام ثبت‌نام فرهنگیان بازنشسته برای دریافت بیمه طلایی تاكنون حدود 750 هزار بازنشسته فرهنگی ثبت‌نام كرده‌اند این در حالیست كه تعداد بازنشستگان فرهنگی به همراه خانواده‌هایشان یك میلیون و 300 هزار نفر هستند.
  معاون اداره كل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان كرد: با توجه به این‌كه آموزش و پرورش درصدد اجرایی كردن این طرح است به احتمال زیاد سایت ثبت‌نام برای افرادی كه از ثبت‌نام جا مانده‌اند مجدد باز خواهد شد تا همه بازنشستگان فرهنگی به همراه خانواده‌هایشان برای بیمه طلایی ثبت‌نام كنند.
  به گفته اسفندی تاكنون 2 بار سایت ثبت‌نام باز شده و برای بار سوم نیز این امكان فراهم خواهد شد
  زانو نمی زنم...


  حتی اگر سقف آسمان از من کوتاه تر باشد!


  " کوروش کبیــــــــــــــــر! "

 16. کاربر مقابل از این پست غرازه تشکر کرده است.


 17. #9
  کاربر سایت

  http://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gifhttp://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gif

  [ ]
  تاریخ عضویت
  May 2011
  محل سکونت
  ميهن دانلود
  نوشته ها
  686
  تشکر
  2,307
  تشکر شده 1,553 بار در 559 پست

  آمادگي پذيرايي از زائران در شب ميلاد حضرت رضا(ع)

  معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی گفت: خدمتگزاران بارگاه منور رضوی آماده پذیرایی از 2 میلیون و 500 هزار تشرف در شب و روز میلاد حضرت رضا (ع) هستند.

  به گزارش ستاد خبری جشن‌های میلاد رضوی، محمود ممتاز در نشست خبری به مناسبت دهه کرامت رضوی به ارائه برنامه‌های معاونت اماکن در این ایام پرداخت و گفت: آرزوی تمامی خدمتگزاران بارگاه منور رضوی، ایجاد فضایی مناسب و توام با آرامش برای زائران این صحن و سراست.
  ممتاز به گل‌آرایی ویژه اماکن متبرکه رضوی در ایام دهه کرامت اشاره و تصریح کرد: در ایام میلاد حضرت رضا(ع)، تمام صحن‌ها و روضه منوره رضوی و حتی بلوار‌های منتهی به حرم و زیرگذر بارگاه منور رضوی، با 110هزار بوته و شاخه گل تزیین می‌شود.

  وی بیان کرد: در روز میلاد حضرت رضا(ع) میزبان 80 نفر از جانبازان سرافراز قطع نخاع آسایشگاه جانبازان امام خمینی مشهد خواهیم بود.
  ممتاز افزود: در این ایام تشرف گروهی سالمندان بی‌سرپرست، معلولان، نابینایان، ناشنوایان، بیماران دیالیزی، سرطانی، هموفیلی، تالاسمی و ام اس را تحت عنوان برنامه معین‌الضعفا خواهیم داشت.
  وی با اشاره به توزیع 750.000 هزار بسته‌‌بندی نبات متبرک در ایام دهه کرامت اظهار کرد: برای دومین سال برنامه‌ای در سراسر کشور انجام خواهد شد، به طوری‌که بسته‌های متبرک همراه با یک کارت تبریک میلاد امام رضا(ع) به‌صورت تصادفی به مراکز، نهاد‌ها، دستگاه‌های سراسر کشور و همچنین مدارس و مساجد مشهد ارسال می‌شود.

  ممتاز افزود: نورآرایی متفاوت صحن‌ها، رواق‌ها و ایوان‌های اماکن متبرکه، عطرافشانی خاص، نقاره‌زنی و پرداخت ضریح مطهر از برنامه‌های ویژه معاونت اماکن در این ایام است.

  ممتاز ادامه داد: تعویض پوش ضریح و پرچم گنبد بارگاه رضوی را یکی دیگر از برنامه‌های ویژه ایام دهه کرامت است.

  معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: 8888 ختم قران و 888 میلیون و 888 هزار و 888 صلوات توسط زائران، خادمان و مجاوران حضرت رضا(ع) از دیگر برنامه‌های این ایام است.
  وی با اشاره به اعزام سخنرانان مذهبی به 88 مسجد و 888 مدرسه سطح شهر در دهه کرامت تأکید کرد: همچنین در شب میلاد تمامی 12 هزار از خدمه آستان مقدس حضرت رضا(ع) از خیابان‌های امام رضا(ع)، بست شیرازی و طبرسی با تقدیم گل، سلام و صلوات وارد اماکن متبرکه می‌شوند.
  بي تو اما به چه حالي من ازآن كوچه گذشتم...


 18. کاربر مقابل از این پست paryak20 تشکر کرده است.


 19. #10
  کاربر سایت

  http://www.iranjoman.com/images/iranjoman/neshan2.gif

  [ ]
  تاریخ عضویت
  Oct 2011
  محل سکونت
  پشت هيچستانم
  نوشته ها
  165
  تشکر
  95
  تشکر شده 756 بار در 122 پست

  پیش فرض

  واقعیاتی تلخ درمورد قلیان

  قلیان چیست؟ • قلیان یک لوله آبی است که برای کشیدن تنباکو از طریق آب سرد استفاده می‌شود. تنباکو در کاسه‌ای که در بالای آن قرار می‌گیرد و از طریق زغال‌هایی که روی کاسه تنباکو قرار داده می‌شود، داغ شده و دود از طریق آب که در پایین آن قرار دارد، $$$$$ می‌شود.
  باورهای نادرست و واقعیات مربوط به قلیان
  باور ۱: ازآنجا که تنباکوی قلیان از طریق آب $$$$$ می‌شود، کلیه مواد مضر آن تصفیه می‌شود.
  واقعیت ۱: کشیدن تنباکو از طریق آب مواد شیمیایی سرطان‌زای آن را تصفیه نمی‌کند. این دود می‌تواند به اندازه دود سیگار اثر مخرب بر بر ریه و قلب داشته باشد.
  باور ۲: استنشاق دود قلیان ریه‌ها را نمی‌سوزاند به همین دلیل مضر نیست.
  واقعیت ۲: دود قلیان وقتی استنشاق می‌شود، ریه‌ها را نمی‌سوزاند زیرا از طریق آبی که در پایین آن قرار دارد خنک می‌شود. بااینکه دود خنک می‌شود اما هنوز هم حاوی مواد سرطان‌زایی است که برای بدن مضر است.
  باور ۳: کشیدن قلیان سالم‌تر از کشیدن سیگار است.
  واقعیت ۳: دود قلیان به همان اندازه دود سیگار مضر است. قلیان به طریقی متفاوت دود تولید می‌‌کند: دود سیگار از سوختن تنباکو ایجاد می‌شود، درحالیکه دود قلیان از طریق گرم شدن تنباکویی که در کاسه‌ای بالای آن قرار دارد از طریق زغال تولید می‌شود. محصول نهایی یکسان است—دود، که حاوی مواد سرطان‌زا است.
  باور۴: کشیدن قلیان به اندازه کشیدن سیگار اعتیادآور نیست زیرا نیکوتین در خود ندارد.
  واقعیت ۴: تنباکوی قلیان هم مثل تنباکوهای معمولی حاوی نیکوتین است. درواقع، در یک جلسه ۶۰ دقیقه‌ای قلیان، فرد در معرض حجم دودی ۱۰۰ تا ۲۰۰ مرتبه بیشتر از یک سیگار قرار می‌گیرد.
  باور ۵: تنباکوی گیاهی قلیان سالم‌تر از تنباکوی معمولی است.
  واقعیت ۵: این هم مثل کشیدن سیگار گیاهی یا “طبیعی”، فرد را در معرض مواد سرطان‌زا قرار می‌دهد.
  بررسی محتوای گمراه‌کننده:
  ۷۷ درصد از بسته‌هایی که از لبنان جمع‌آوری شدند درصد قطران را ۰%، ۲۸ درصد آن محتوای نیکوتین را ۵/.% و ۳۶ درصد ۰٫۰۵% اعلام کردند. از محصولاتی که از سایر کشورها جمع‌آوری شد، ۷۷% محتوی قطران را ۰%، ۵۴% محتوی نیکوتین را ۵/.% و ۲۵% ۰٫۰۵% اعلام کرده بودند. این یافته‌ها آشکارا نشان از اطلاعات گمراه‌کننده این بسته‌ها دارد.
  تاثیرات قلیان بر سلامت انسان
  مصرف قلیان آشکارا نشان داده است که تاثیراتی جدی بر دو عضو حیاتی بدن به نام ریه‌ها و قلب دارد. سرطان ریه، سرطان مری، بیماری ریوی انسدادی مزمن، آمفیزم، پایین بودن وزن تولد نوزاد، افزایش حملات آسم و ذات‌الریه برخی از خطرات مربوط به کشیدن قلیان هستند.
  سایر خطراتی که در دود سیگار مشاهده نشده است بیماری‌های عفونی است که از استفاده اشتراکی شلنگ قلیان و افزودن الکل یا داروهای روان‌گردان به تنباکوی قلیان می‌باشد. دود قلیان حاوی صدها فلز سنگین مثل ارسنیک، کوبالت، کروم و سرب می‌باشد. با مصرف متوسط قلیان، دود تولیدشده از یک لوله تقریباً نیکوتین و قطران برابر با ۲۰ سیگار در خود دارد. تحقیقات همچنین نشانداده است که پس از ۴۵ دقیقه استفاده از هوای منقضی‌شده، مونوکسید کربن، نیکوتین پلاسما و ضربان قلب به شدت بالا می‌رود.
  جدی‌ترین تاثیرات مضر
  استفاده از قلیان درکنار سرطان ریه با افزایش احتمال ابتلا به سرطان دهان و مثانه نیز همراه است.
  همچنین شواهدی وجود دارد که اعلام می‌کند قلیان می‌تواند میزان اسپرم را در مردان کاهش دهد.
  مصرف‌کنندگان مداوم قلیان عملکرد ریه‌ای تقریباً ۲۵% پاینتر از آنهایی که قلیان نمی‌کشند دارند. یک تحقیق نشان داده است که کشیدن قلیان خطر ابتلا به سل ریوی را افزایش می‌دهد.
  کودکان مخصوصاً بیشتر درمقابل تاثیرات مضرف قلیان آسیب‌پذیر هستند.
  اگر در محلی باشند که در آن قلیان کشیده می‌شود، احتمال ایجاد عفونت‌های ریوی، آسم و سندرم مرگ ناگهانی کودک در آنها افزایش می‌یابد.
  کشیدن قلیان چطور بر میزان اسپرم مردان تاثیر می‌گذارد:
  کشیدن قلیان می‌تواند تحرک و طول‌عمر اسپرم را کاهش داده و موجب تغییرات ژنتیکی شود که بر بچه تاثیر می‌گذارد. ازآنجاکه قلیان حاوی فلزات سنگینی چون آرسنیک، کروم، سرب و کوبالت است، اینها موجب کاهش تولید اسپرم می‌شوند.
  کشیدن قلیان چه تاثیراتی بر زنان باردار و جنین دارد:
  ازآنجا که لوله قلیان حاوی میکروارگانیسم‌های عفونی زیادی است و زنان باردار سیستم ایمنی ضعیفی دارند، احتمال گرفتن بیماری بیشتر خواهد بود. قلیان هم مانند سیگار می‌تواند احتمال وضع‌حمل پش از موعد، مرده به دنیا آمدن نوزاد و سایر مشکلات را افزایش دهد. همچنین می‌تواند بر رشد جنین نیز تاثیر منفی داشته باشد. نوزادانی که در معرض دود تنباکو قرار دارند بیشتر در خطر مرگ در رختخواب هستند. نوزادان و کودکانی که در دود تنفس می‌کنند، معمولاً بیشتر دچار سرماخوردگی، آسم و عفونت‌های گوش می‌شوند. دود قلیان غلظت اکسیژن را در بدن مادر کاهش داده و نهایتاً موجب تنگی نفس جنین شده و او را به سمت مرگ می‌کشاند.
  کشیدن قلیان چه ضررهایی برای سلامتی دارد:
  • اگر فویل آلومینیومی که در قلیان استفاده می‌شود کیفیت خوبی نداشته باشد، با زغال در حال سوختن واکنش داده و موادسرطان‌زایی تولید می‌کند که موجب سرطان می‌شود.
  • میزان دی‌اکسیدکربن که از طریق قلیان استنشاق می‌شود درمقایسه با سیگار بسیار بالا است و این مسئله باعث می‌شود که کشیدن یک قلیان برابر با ۷ تا ۱۰ سیگار باشد.
  • افرادیکه قلیان می‌کشند باید از این واقعیت مطلع باشند که دود قلیان چون از آب رد می‌شود و مرطوب است مدت زمان بیشتری در ریه‌ها می‌ماند. برخی میکروب‌ها، عمدتاً باکتری‌هایی که موجب سل می‌شوند، در لوله قلیان وجود دارند.
  قلیان مسئله‌ای همه‌گیر:
  • یکی دیگر از جنبه‌های نگران‌کننده قلیان این است که سابقاً در کشورهایی مثل پاکستان و هند توسط افراد سالخورده‌ای که در روستاها زندگی‌ می‌کردند استفاده می‌شد اما اخیراً بیشتر در مناطق شهری مورد استفاده قرار می‌گیرد. رستوران‌های شهری زیادی آن را برای مشتریان خود سرو می‌کنند.
  • آنهایی که به طور مرتب از قلیان استفاده می‌کنند، کم‌کم دچار اعتیاد به آن می‌شوند.
  • کشیدن قلیان برای جوانان مسئله‌ای هیجان‌انگیز و لذت‌بخش به نظر می‌رسد.
  • “براساس تحقیقات و مطالعات جدید، لوله می‌تواند رسانه خوبی برای کشاندن باکتری‌هایی که موجب بیماری‌های عفونی مثل هپاتیت A می‌شود باشد که به راحتی وقتی قلیان توسط چندین نفر استفاده می‌شود انتقال می‌یابد.” بیان شده توسط متخصصین پزشکی
  • ماریا آنتونیا، یک شهروند امریکایی می‌گوید، “قلیان تاثیر بدی بر کودکان دارد زیرا آنها را به سمت استفاده از سیگار می‌کشاند.”
  • براساس توصیه‌ها سازمان بهداشت جهانی، یک جلسه یک ساعته عادی قلیان فرد را در معرض حجم دودی ۱۰۰ تا ۲۰۰ مرتبه بیشتر نسبت به سیگار قرار می‌دهد. دود تنباکو حتی بعد از اینکه از آب رد می‌شود هنوز حاوی سطح بالایی از ترکیبات سمی مثل مونوکسیدکربن، قلزات سنگین و موادشیمیایی سرطان‌زا است.
  نتیجه‌گیری:
  قلیان باعث می‌شود جوانان نتوانند از اوقات فراغت خود خلاقانه استفاده کنند و به کارهای مفید بپردازند و کسانیکه تصور می‌کنند قلیان در مقایسه با سیگار بی‌ضرر است، باید از این تفکر اشتباه خود بیرون آیند.

 20. 2 کاربر مقابل از این پست ALFABI تشکر کرده اند.


+ ارسال موضوع جدید
صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

تعداد اعضای بازدید کننده از این تایپیک : 0

بازدید کنندگان :  (نمایش کلی)

نامی برای نمایش وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

Bookmarks

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •